Штам «Дельта» на 60% заразніший за «Альфу». І це ще не все

Штам «Дельта» на 60% заразніший за «Альфу». І це ще не все

14.06.2021 20:17

Укрінформ

З поширенням «Дельти» (індійський штам коронавірусу) Англія призупинила вихід з карантину, а Шотландія й Ірландія прискорили вакцинацію

Хоча ситуація із захворюваністю на ковід-19 у світі продовжує залишатися стабільною, проте у Всесвітній організації охорони здоров’я залишаються настороженими, оскільки на осінь прогнозують поширення в Європі більш заразного штаму коронавірусу. Йдеться про штам «Дельта», який ще донедавна називали «індійським штамом» через його походження (Індія вважає, що прив’язування штаму до країни шкодить її іміджу. – Ред.). Експерти ВООЗ наголошують, що хоча цей штам ще не поширився по всьому європейському регіону, проте в деяких країнах він уже витіснив домінуючий варіант «Альфа» (тобто той, що походить з Британії) і викликає побоювання. Якщо раніше вважалося, що новий штам не змінює перебігу хвороби, то тепер з накопиченням даних і досвіду думка медиків змінилася.

У Британії «Дельта» майже витіснив місцевий штам

Наразі, за даними ВООЗ, штам «Дельта» виявлений загалом у 74 країнах (Україна поки не входить у це число). Хоча в Індії ситуація з поширенням цього варіанту покращується, але за даними ЗМІ, цей штам перетікає в нові країни, такі як Тайвань, Сінгапур, В'єтнам. Як повідомляє Bloomberg, депутат німецького Бундестагу Карл Лаутербах нещодавно заявив, що в найближчі місяці саме цей варіант, ймовірно, стане найбільш поширеним у Німеччині.

Тим часом у Великій Британії вже понад 90% нових випадків COVID-19 становлять зараження штамом коронавірусу «Дельта», повідомили в уряді Сполученого Королівства 12 червня. А вже за два дні уряд переглянув плани з запровадження останнього етапу послаблення обмежень в Англії, що був запланований на 21 червня. Зняття карантину відтермінували на чотири тижні. Повідомляється, що за 11 червня у Великій Британії зафіксували 8 125 нових випадків захворювання на COVID-19, що є найвищим показник в країні з 26 лютого, а середній показник кількості хворих за останні сім днів проти минулого тижня зріс на 49%.

Метью Геннкок

Глава британського Мінохоронздоров'я Метт Генкок повідомив, що в планах уряду «якомога швидше» модифікувати вакцини. За його словами, мета полягає в тому, щоб за 100 днів отримати препарат проти варіантів коронавірусу, а також розробити лікування і діагностику випадків зараження новими варіантами. Також Генкок зазначив, що розглядає можливість публікації планів з боротьби з варіантом «Дельта».

Заразніший на 60%, важчий і часом викликає нетипові симптоми

Попередньо вважалося, що варіант коронавірусу «Дельта» на 40% заразніший, ніж варіант коронавірусу, виявлений у Британії, про що повідомляв очільник британського МОЗ. Але дослідження, проведене Індійським геномним консорціумом SARS-CoV-2 (група лабораторій, що займаються секвенуванням («розшифровкою») геному в Індії), виявило дещо більшу різницю – у 50%. А 11 червня вийшов звіт Служби громадської охорони здоров’я Англії (Public Health England), де уточнюється, що його заразність більша не на 40%, а на 60%. Також у звіті сказано, що ризик госпіталізації у випадку індійського штаму порівняно з британським вищий у 2.26 рази, а ризик потрапити в реанімацію – вищий на 45%.

Власне, за свідченнями лікарів, може відрізнятися і перебіг хвороби, викликаний штамом «Дельта». Як пише Bloomberg, лікарі з Індії зафіксували симптоми ковіду, які зазвичай не спостерігалися у пацієнтів – порушення слуху, важкі розлади шлунку і утворення тромбів, що призводили до гангрени. Абдул Гафур, лікар-інфекціоніст із лікарні Apollo в Ченнаї (адміністративний центр на півдні Індії) сказав, що зараз він приймає значно більше пацієнтів з діареєю, ніж на початку пандемії. Ганеш Манудхане, кардіолог з Мумбаї, який за останні два місяці лікував вісім пацієнтів з тромботичними ускладненнями в лікарні Seven Hills, розповів, що деяких пацієнтів розвиваються мікротромби або невеликі згустки крові, настільки серйозні, що призводять до загибелі уражених тканин і розвитку гангрени. «Я бачив три-чотири таких випадків за весь минулий рік, а тепер це один пацієнт на тиждень», – сказав Манудхане. Він уточнив, що ріст числа хворих міг призвести до більшого числа таких рідкісних ускладнень, але його насторожує поява тромбів у тих пацієнтів, які раніше не мали проблем зі згортанням крові.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *