Працівників з України, попри локдауни, чекають у Польщі

Працівників з України, попри локдауни, чекають у Польщі

13.04.2021 13:30

Укрінформ

Альтернативи українським трудовим мігрантам поки немає

Цей рік значно відрізняється від попереднього. Введення жорсткого локдауну в Європі у березні 2020 року в умовах страху від невідомого на той час вірусу закрило кордони, консульства, перервало міжнародні сполучення. У тих умовах польські працедавці й уряд країни робили все можливе, щоб українці їхали на роботу до Польщі.

Рік по тому пандемія COVID-19 ще триває, утім – світ навчився жити в таких реаліях. Попри екстремальні умови функціонування більшості секторів економіки, незмінним залишається факт: у Польщі надалі очікують на масовий приїзд українців на роботу.

ДОМІНАЦІЯ УКРАЇНЦІВ

Минулий “коронавірусний” рік показав, що у сфері працевлаштування іноземців у Польщі нічого не змінилося. Українці продовжують упевнено лідирувати на ринку праці у країні над Віслою. За даними міністерства розвитку, праці й технологій Польщі, у період з 1 березня 2020 року по 28 лютого 2021 року громадяни України отримали 72% дозволів на працю до одного року (понад 304 тисячі).

Водночас на сезонну працю у Польщі на термін до дев’яти місяців за цей період видано 136 тисяч дозволів, і майже усі – українцям (99%).

Заяви про намір працевлаштувати іноземця (на шість місяців) видано 1,35 млн українцям, що становить 87% від усіх заяв, виданих іноземцям. Проте у цьому випадку невідомо, скільки українців реально приїхали до Польщі на роботу, а не відмовилися від поїздки чи поїхали в інші країни ЄС.

Найбільше дозволів на працю в Польщі видано на роботу у сферах будівництва, переробної промисловості та логістики – загалом близько 50%.

Географічно найбільше українців зосереджено у чотирьох регіонах – Мазовецькому (Варшава), Сілезькому (Катовіце), Великопольському (Познань) та Нижньосілезькому (Вроцлав) воєводствах. Утім активно зростає працевлаштування громадян України й в інших регіонах Польщі.

Як і раніше, українців у Польщі приваблює географічна близькість до дому і порівняно вища зарплата. Польські працедавці не приховують: якби не українці, то на ринку країни були б серйозні прогалини, які важко було б заповнити польськими працівниками. Пандемія коронавірусу не сильно змінила цю ситуацію, а лише дещо відкоригувала. Зокрема, спостерігався відтік з одних галузей, які тимчасово призупиняли чи сповільнювали свою роботу (наприклад, машинобудування, готельно-ресторанний бізнес), і зростання попиту на працівників в інших (логістика, переробна промисловість).

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *