Подорож на травневі: куди можна податися на свята

Подорож на травневі: куди можна податися на свята

Відпочинок 2021

23.04.2021 15:00

Укрінформ

Про умови в’їзду до різних країн, погоду та мінімальні ціни турів для тих, хто плануватиме поїздку в останню мить

До свят лишилося зовсім мало, і більшість українців уже знають, де проведуть їх. Та раптом плани доведеться складати просто зараз, теж не проблема – вибір закордонних напрямків для поїздок хоч невеликий, та є. Ми зібрали повну інформацію про умови в’їзду в популярні для відпочинку країни, до яких туроператори пропонують пакетні тури, дізналися, у скільки мінімум обійдеться поїздка на двох на доступні нам курорти та чи будуть цього року на травневі «гарячі» ціни.

ЧЕРЕЗ ПЛР-ТЕСТ І КОМЕНДАНТСЬКІ ГОДИНИ

Хоч вихідних багато – далеко з України на тиждень, та ще й спонтанно, не смикнешся. На щастя, багато турів пропонують країни, до яких летіти далеко не треба, а погода на травневі на їхніх курортах вже має бути лагідна і чудова для відпочинку. Головне, пам’ятати про пандемічні умови перетину кордону і перебування (відповідна інтерактивна карта – помічник подорожуючим – регулярно оновлюється на сайті МЗС), придбати туристичну страховку й струсити пилюку з валіз – і можна святкувати.

ТУРЕЧЧИНА. Наразі в’їзд до країни можливий за умови надання довідки про негативний результат PCR-тесту на COVID-19, зроблений не більш як за 72 години до перетину кордону. Це правило не поширюється на дітей віком до 6 років. Але з 15 березня 2021 року для в’їзду в Турецьку Республіку обов’язково просять заповнити електронну форму на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини. Електронну форму необхідно заповнити за 72 години до прибуття в Туреччину. Заповнену форму необхідно буде роздрукувати або зберегти на смартфон чи інший девайс для пред’явлення представникові авіакомпанії перед посадкою на рейс. Без заповненої форми не пустять на рейс: на її основі автоматично генеруватиметься HES-код (персональний код для відстеження переміщення людей, які можуть бути інфіковані). Наразі у країні діють такі обмежувальні заходи: комендантська година у будні дні – з 7 вечора до 5 години ранку. У цей час заборонене і пересування між містами, окрім випадків нагальної необхідності. Кафе й ресторани можуть працювати тільки на доставку або продавати страви з собою.

Найдешевші тури до Туреччини на травневі, за даними ресурсів онлайн-бронювань турів (на кшталт misto.travel), коштують наразі від 288 євро за двох (готель тризірковий, 7 ночей, сніданки). «Трійка» за системою All Inclusive обійдеться для пари в 311 євро. У найпівденнішому місті – Анталії – температура повітря удень становитиме, за даними AccuWeather, +23-27°C, води у морі (зазвичай у цей період) – +20°C.

КІПР. З 1 квітня 2021 року Україну переведено до так званої «Червоної» зони (відповідно до офіційно затвердженої в країні COVID-класифікації держав світу, що змінюється щотижня). Умови в’їзду наразі такі: туристам (усім без винятку, дітям теж) слід зареєструватися на платформі CyprusFlightPass, отримати особову картку доступу до вильоту (CyprusFlightPass) і мати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України протягом 72 годин до вильоту (тест має бути англійською мовою, радимо його роздрукувати). По прильоту на Кіпр доведеться пройти повторний ПЛР-тест (вартість – 30 євро в аеропорту Ларнаки та 32 євро в аеропорту Пафосу). Результат тесту буде переданий мандрівнику через SMS орієнтовно протягом 3 годин, а до отримання результату громадянин повинен залишатися на самоізоляції – у готелі, вдома. Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування. До 30 квітня триває поступовий вихід Кіпру з локдауну. Комендантська година – з 23:00 до 5:00, вихід з будинку – по смс двічі на добу (у суботу та неділю – тричі на добу).

Тиждень на Кіпрі (Айя-Напа) на свята коштуватиме парі дорослих мінімум 579 євро (2 зірки, без харчування).

Цього року синоптики обіцяють 24-27 градусів тепла на перший тиждень травня для південного узбережжя острова. Температура води у цей час зазвичай – +20,5°C.

ЄГИПЕТ. Всі туристи віком від 6 років, які перетинатимуть єгипетський державний кордон, зобов’язані мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до прибуття. Сертифікат англійською мовою має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою в Україні, та має містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії. Якщо виникнуть сумніви щодо достовірності тесту, єгипетська сторона залишає за собою право на проведення повторного тесту по прильоту. Громадянам, які прибуватимуть до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам і Таба та не матимуть при собі такого сертифікату з негативним результатом ПЛР-тесту, дозволяють провести ПЛР-тест безпосередньо після прибуття в аеропорти. Вартість ПЛР-тесту – $30. В країні діє масковий режим у громадських місцях.

Найдешевший тур до єгипетської «трійки» в Шарм-ель-Шейху на 7 ночей сьогодні коштує 543 долари за двох (система олл-інклюзів).

У Єгипті (Хургада) на перший тиждень травня прогнозують спеку – 27-35 градусів тепла. Водичка у Червоному морі на початку травня вже сягає температури +24,9°C.

ОАЕ. Подорожуючи до Дубаю, треба надати під час реєстрації на рейс в аеропорту відправлення поліс міжнародного медичного страхування, який підтверджує покриття витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ. Також попросять роздрукований сертифікат англійською, який підтверджує негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19 (має бути виданий не більше ніж за 72 години до прибуття в ОАЕ. Не вимагається з дітей віком до 12 років та пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності). Після прибуття до Дубаю необхідно буде пройти ще один тест на COVID-19, який робиться безпосередньо в аеропорту, а також завантажити додаток «COVID-19 DXB» і зареєструватися у ньому для можливого спілкування у подальшому з органами охорони здоров’я ОАЕ. Результат цього тесту надійде у вигляді смс-повідомлення протягом 24 годин. До моменту отримання результату тесту необхідно перебувати в умовах самоізоляції в готелі. Якщо результат виявиться позитивним, турист із родичами чи своєю компанією друзів будуть ізольовані на 10 днів у спеціально визначених еміратською стороною установах за власний рахунок. Якщо прибуття планується в Абу-Дабі, туристів чекатиме 10-денний карантин. В країні діє масковий режим, заборонено проведення вечірок, робота нічних клубів.

На травневі можна придбати тур до Дубаю на двох до чотиризіркового готелю в ОАЕ мінімум за 720 доларів (7 ночей, без харчування).

У цьому еміраті вже досить спекотно: на травневі обіцяють +34-37°C, а воду в Перській затоці – від +28,9°C.

ГРУЗІЯ. На прикордонному пункті пропуску Грузії необхідно надати сертифікат ПЛР-тестування, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки. На 3-й день перебування обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок, а перед перетином державного кордону необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо). По всій країні обмежено переміщення людей з 21:00 до 05:00 як пішки, так і на транспорті, а також знаходження в громадських місцях. Ресторани та кафе відновили свою роботу (крім вихідних), а з 1 квітня відкрилися дитячі розважальні центри та кінотеатри.

Ціни на тури до Грузії (Батумі) наразі стартують від $539 (7 ночей, 2 дорослих, без харчування).

Нинішнього року на цьому південному курорті ще буде досить свіженько, але приємно для прогулянок: до +18-20°C. Купатися поки зарано – у морі до +17°C, краще відвідати дендропарк та інші визначні місця поряд.

ЧОРНОГОРІЯ. Днями країна оголосила про скасування всіх обмежувальних заходів на відвідування країни в цьому туристичному сезоні для громадян України. З якої дати – поки невідомо, а досі для в‘їзду в Чорногорію з України просили негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в’їзду в Чорногорію, тест на антитіла (класу IgG), зроблений за 30 днів до в’їзду в Чорногорію, або підтвердження вакцинації другою дозою вакцини щонайменше за 7 днів до в’їзду. З 17 квітня на більшості території Чорногорії пом’якшені обмежувальні заходи. Дія комендантської години скорочена, вона починається з 00:00 замість 22:00, і діє до 05:00. Продовжено роботу закладів харчування, вони відкриті з 07:00 до 23:00 (замість 21:00). Дозволено приймати відвідувачів у приміщенні. Торговельні центри та ринки працюють з 07:00 до 22:00. Дозволена робота невеличких магазинів і кіосків. Відчинені спортивні зали і фітнес-центри.

Найдешевший тур на тиждень – «двійка», без харчування, у Будві на травневі свята – коштує для двох дорослих 606 євро.

Температура повітря у Чорногорії на перший тиждень травня очікується від 18 до 22 градусів тепла, водичка на Будванській Рів’єрі прогріється до +19,3°C.

ХОРВАТІЯ. До 30 квітня у туриста попросять документ, який підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за 48 годин до моменту перетину хорватського кордону. Також можна підтвердити негативний результат швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу, зроблений за 48 годин (при перебуванні в Хорватії більше 10 днів тест необхідно повторити до 10-го дня від дати видачі попереднього тесту). Або пропонують надати документ, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 (щеплення другою дозою вакцини – не пізніше ніж за 14 днів до в’їзду) чи підтвердження від лікаря, що турист хворів на COVID-19. Інакше в’їхати дозволять за умови проходження 10-денної самоізоляції або здачі тестів на території Хорватії за свій кошт та за негативного результату – виходу із самоізоляції. Діти до 7 років звільняються від тестування, якщо батьки надали один із вищезгаданих документів. В Хорватії обов’язково носити маски на відкритому просторі, якщо не можливо дотримуватися дистанції щонайменше у півтора метра. Заборонене проведення усіх публічних заходів за участю більше 25 осіб з обмеженням часу зібрання до 22:00, а приватні зібрання дозволені до 10 осіб. Громадський транспорт може бути заповнений на 40% з дотриманням дистанції.

Пакетних турів з України до Хорватії поки не пропонують, але автобусні екскурсійні тури є – коштують від 120€ (за людину, 4 дні з виїздом зі Львова).

Погода очікується чудова для екскурсій – +18-22 градуси. Вода в Адріатичному морі в районі Дубровника буде до +18,9°C.

АЛБАНІЯ. Дозволено вільно подорожувати без необхідності пред’являти негативні ПЛР-тести/карантину. Перевірка стану здоров’я проводиться вибірково в пунктах перетину кордону. Тут діє обмеження в пересуванні осіб у комендантські години з 22:00 до 6:00 без спеціального дозволу. Бари, ресторани, фаст-фуд закриті з 22:00 до 6:00, але працюють служби доставки.

Відпочити тиждень у травні в Дурресі можна мінімум за 435 євро (тур на двох, 7 ночей, гестхауз). Тут буде вже зовсім по-літньому – +22-26°C, а водичка в морі поблизу найпівденнішого курорту Саранди – в середньому +19,2°C на початку травня.

ЧИ РОЗРАХОВУВАТИ НА ГАРЯЧІ ТУРИ?

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *