Поїхав евакуювати родину з Маріуполя і став заручником

Поїхав евакуювати родину з Маріуполя і став заручником 23.05.2023 16:55 Укрінформ Журналістам у Відні та делегаціям в ОБСЄ розповіли про захоплення Росією у заручники українських цивільних осіб

Одним з найпоширеніших злочинів, які чинить російська окупаційна армія в Україні, є свавільні затримання та взяття у заручники цивільного населення. Відповідно до норм міжнародного права, такі дії становлять, щонайменше, воєнний злочин. А зважаючи на масштабність та систематичність практики депортації українців у спеціальні місця утримання, мова може йти й про вчинення злочину проти людяності, що є ще більш тяжким міжнародним злочином.

Особливо масово це практикувалося на південному сході України, а також у Київській, Чернігівській, Сумській і Харківській областях, які потрапили під окупацію в перші тижні повномасштабного вторгнення. Цивільні затримувалися безпідставно, свавільно, часто навіть без пояснення причин – на блокпості чи на вулиці, у пункті "фільтрації" чи ж просто у власних помешканнях. Декого згодом, після допитів та побиття, відпускали, однак більшість було вивезено на територію РФ. Як, зокрема, нашого колегу, кореспондента "УНІАН" Дмитра Хилюка, якого окупанти разом з батьком схопили на вулиці у рідних Козаровичах на Київщині – 75-літньому чоловіку пощастило і його все ж відпустили, однак син-журналіст досі перебуває в полоні, у невідомому місці утримання десь на території РФ.

Скільки таких простих цивільних людей, захоплених загарбниками, – наразі достеменно невідомо, оскільки інформацію про утримуваних цивільних осіб Росія нікому не надає. Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), яка займається розслідуванням російських воєнних злочинів, зокрема насильницьких зникнень, станом на початок квітня 2023 року ідентифікувала 948 цивільних заручників, яких утримують в РФ і на окупованих територіях. Однак, як підкреслюють в Ініціативі, їхня фактична кількість "може бути у 5-7 разів більшою».

На підставі звернень родичів, чиїх рідних та близьких затримали російські військові, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець оцінює цю кількість у близько 20 тис. осіб. А після звільнення окупованих територій, за його прогнозами, вона може виявитися ще більшою.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *