Нездорова залежність в Росії від нашого Дня Незалежності

Нездорова залежність в Росії від нашого Дня Незалежності

26.08.2021 17:28

Укрінформ

Озлобленість виливається у санкції та ксенофобські глузування

Здається, ще жодне святкування Дня Незалежності не викликало в Росії такого бурхливого і різноманітного обурення – від пропагандистського до юридично-санкційного. Причому до нього значною мірою домішувалася образа – навіть не зважено політична, а якась психіатрично гарячкова. Пояснення цьому, здається, просте. У Кремлі, а за ним, хвилями, по всій Росії, сподівалися, що зі зміною президентської команди на Банковій український політичний вектор зміниться на протилежний. Коли ж цього не сталося і західний, євроатлантичний вибір зберігся, обурення захлеснуло, вихлюпнуло через край.

ЩО ЧЕКАВ КРЕМЛЬ В УКРАЇНІ І ЩО ВИЙШЛО

Українські журналісти і блогери досить повно і дотепно відобразили цей феномен у сюжетах на кшталт "Як "підгорає" в Москві від нашого Параду/Дня Независимости". Так що зупинюся на інших сторонах цієї теми.

День Незалежності, 2001 р.

На що розраховувала російська верхівка після виборів-2019? В ідеалі (для них) – дестабілізувати ситуацію в Україні вдасться настільки, що ювілейного Дня Незалежності, можливо, взагалі не буде. Або ж він пройде у форматі, наближеному до 2001 року, коли на трибуні поруч із президентом України стояв Путін, а Хрещатиком упереміш з солдатами і бойовими машинами їхали вантажівки з недолугими декораціями і акторами, рядженими в київських князів і козацьких гетьманів.

Але це програма-максимум, а програма-мінімум полягала у тому, щоб впихнути до складу України два регіони ОРДЛО, обов'язково разом із російськими маріонетками, що залишилися в них при владі. Та ще й на знак подяки за таке "повернення Донбасу" домогтися відновлення поставок до Криму дніпровської води і подальшого повзучого визнання окупації півострова.

Що ж вийшло в реальності? Зовсім інше. Щодо Донбасу – гра з різноманітними термінами – «модальностями», «формулами», «кластерами» – очікуваного Кремлем результату не дала. Щодо Криму – тут замість загасання теми і прийняття «по умолчанию» факту анексії з'явився новий формат, "Кримська платформа", яка одним своїм існуванням показує, що ніякого «вопрос закрыт» немає, і окупант залишається окупантом.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *