Не олінклюзивом єдиним. ТОП-7 туристичних принад Туреччини

Мінкульт Туреччини за підсумками 2019 року визначив найвідвідуваніші туристичні місця країни

Туреччина торік традиційно стала однією з найбільш відвідуваних українськими туристами країн із показником 1 млн 560 тисяч гостей. Причому не лише морем насолоджувалися наші співвітчизники, а й дещо розширили географію своїх поїздок. Окрім Середземноморського узбережжя, а також курортів Егейського та Мармурового морів, українці обирали пізнавальні подорожі до Каппадокії, Памуккале та Стамбула.

Міністерство культури та туризму Туреччини за підсумками минулого року оприлюднило топ місць, найпопулярніших та найчастіше відвідуваних туристами з усього світу. Є серед них і ті, що лиш починають завойовувати увагу українських туристів.

СОФІЙСЬКИЙ СОБОР У СТАМБУЛІ

Айя-Софія тримає впевнену першість серед музеїв та визначних місць, – торік собор відвідали майже 4 млн людей. Колишній патріарший православний собор, який після захоплення Константинополя османами був перетворений на мечеть, а нині є музеєм, недарма називають восьмим дивом світу.

Ця перлина стародавньої архітектури понад тисячу років була найбільшим християнським храмом у світі (до будівництва Собору Святого Петра в Римі). Собор був побудований у 324-337 роках при Візантійському імператорові Костянтині I, до наших днів дійшла його «версія», відбудована після кількох руйнувань та освячена у 537 році. На час зведення «останньої версії» це було грандіозне будівництво, на якому щодня трудилося 10 тисяч робітників, а вартість проєкту становила три річних доходи Візантійської імперії. Про Айя-Софію оповідали легенди, вона справляла сильне враження не лише своїми розмірами, а й багатством оздоблення. Пізніше храм частково руйнували землетруси, але його знову відбудовували. У кінці травня 1453 року у Софійському соборі відбулося останнє в його історії християнське богослужіння, після чого, як і весь Константинополь, собор був захоплений турками та перетворений на мечеть.

У 1935 році Софійський собор, за рішенням Мустафи Кемаля Ататюрка, став музеєм. З 1985 року Айя-Софія була включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Віднедавна у Софійському соборі доступний аудіогід українською мовою.

МУЗЕЙ МЕВЛЯНИ В КОНЬЇ

Це місце не дуже відоме серед українських туристів. А дарма! Мевляна – це одне з імен легендарного перського поета-суфія Джалаладдіна Румі, який жив у 12 столітті. Його революційне для того часу вчення, засноване на принципах цінності людини, не залежно від походження та соціального статусу, стало основою для кодексу ордена Мевлеві. Цей орден об’єднував мусульманських монахів-дервішів, відомих на весь світ своїм магічним танком. Одягнені у білі шати чоловіки, з високими шапками на головах обертаються навколо себе, промовляючи вірші Мевляни.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *