НБУ знизив ставку до 6-річного мінімуму – дешеві кредити будуть?

Експерти прогнозують зниження ставок за окремими програмами. Але, щоб реально пожвавити кредитування, діяти треба рішучіше

Правління Національного банку вирішило знизити із 24 квітня ставку рефінансування, від якої, з-поміж іншого, залежить “вартість” кредитних ресурсів. ПОКАЗНИК ЗМЕНШИЛИ З 10% ДО 8% РІЧНИХ. Востаннє на такому рівні облікова ставка була наприкінці 2013 року. Вже найближчим часом (але не “миттєво”) це має вплинути на визначення банками відсоткових ставок за депозитами і кредитами, що надаються бізнесу та населенню. Адже самі банківські установи зможуть дешевше позичати кошти в НБУ – як рефінансування.

Утім, наразі, незважаючи на доволі швидкі темпи зниження Нацбанком цього показника, кредитного буму Україна не дочекалася. Позички для бізнесу дорогі та майже неокупні. Умови споживчого кредитування – іноді взагалі “здирницькі”. Експерти пояснюють: це через половинчатість і непослідовність дій Регулятора.

Аргументи НБУ: Поспішаймо, але повільно

Ось уже рівно рік Нацбанк перманентно зменшує ставку рефінансування. За цей час вона знизилася більш ніж удвоє. Нагадаємо, 26 квітня минулого року Регулятор вперше після чергового піку (18%, досягнутого у середині 2018-ого), почав обережно знижувати облікову ставку. Тоді ж в НБУ оприлюднили середньостроковий прогноз перегляду цього показника: до кінця 2021 року планували знизити ставку до 8%.

Отже, завдання виконано достроково. Чи означає це, що національна економіка нарешті отримає дешевий кредитний ресурс для того, щоб вижити в умовах карантину і пришвидшити відновлення у посткарантинний пероід?

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *