Моршинський експеримент: «Є шанс, що почнеться нормальне життя»

Моршинський експеримент: «Є шанс, що почнеться нормальне життя»

21.05.2021 11:42

Укрінформ

За місяць у курортному місті зробили щеплення від коронавірусу 63% дорослого населення

У курортному Моршині Львівської області 16 квітня запустили пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України. Тут проводять масове вакцинування містян від COVID-19, планується прищепити вакциною CoronaVaс 70% дорослого населення.

Початково експеримент мав тривати до 1 травня, пізніше його продовжили до 13–го, а з минулої п’ятниці містянам почали проводити ревакцинацію. Проте, МОЗ дозволило моршинцям продовжити щеплення й першою дозою, оскільки вакцини вистачить для всіх мешканців.

Укрінформ дізнався, як виникла ідея масштабного вакцинування в невеличкому курортному місті, що для цього було потрібно та як, власне, проходить ця масова кампанія.

Місто Моршин – бальнеологічний курорт України з 1878 року, він славиться своїми мінеральними водами та санаторіями не лише в нашій державі, а й за кордоном. Але з пандемією курортне життя тут зупинилося.

«Ми чули про колективний імунітет, про намагання курортних міст і навіть цілих країн поспішити вакцинувати людей до показника в 70%. Тому й звернулися до уряду. Моршин – курортне місто, і нам дуже важливо, щоб була безпека і для місцевого населення, і для відпочивальників. І таким чином економічно ми би трохи ожили. Бо 2/3 економіки нашого міста так чи інакше пов’язані з санаторно-курортною діяльністю», – розповідає міський голова Моршина Руслан Ільницький.

Руслан Ільницький

За словами мера, вони звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, аргументуючи необхідність такого експерименту, та отримали підтримку. Керівник уряду дав розпорядження МОЗ та Львівській ОДА, і за тиждень комунікацій з владою Моршин став першим містом, яке отримало можливість масової вакцинації в Україні.

Орест Чемерис

«Працівники Моршинської міськради та КНП “Моршинська міська лікарня” проаналізували демографічні показники, стан захворюваності на COVID-19 та обсяги уже проведеної вакцинації і визначили, що масове вакцинування дасть можливість створити 70% імунного прошарку», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Згідно з повідомленням МОЗ, загалом у Моршині проживає 4239 людей, 800 із них – діти до 18 років. На початок пілотного проєкту, 16 квітня, в місті 361 дорослий вже отримав першу дозу вакцини AstraZeneca за національною програмою вакцинування від МОЗ. Тому для створення 70% імунного прошарку серед мешканців Моршина необхідно було вакцинувати ще 2155 осіб. Для цього МОЗ виділив 2400 доз вакцини CoronaVaс.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *