Меркель у Вашингтоні: Nord Stream 2 залишився без рішень

Меркель у Вашингтоні: Nord Stream 2 залишився без рішень

16.07.2021 12:20

Укрінформ

Відсутність резолюцій від Берліна й Вашингтона по Північному потоку-2 залишає Києву невелике поле для маневрів

Візит Ангели Меркель до Вашингтона підтвердив спільні позиції США й Німеччини в питаннях клімату, енергетики, європейської безпеки, а також курсу на зміцнення економічних зв’язків. Програма та зустрічі підкреслили прагнення обох держав зблизити відносини, які серйозно постраждали за кілька попередніх років президентства Дональда Трампа. Однак візит також засвідчив, що обидві країни продовжують мати кардинальні розбіжності, зокрема, по проєкту Nord Stream 2. А це означає, що недобудований газогін залишається великою перепоною для порозуміння впливових економік світу, й водночас – загрозою для енергетичної безпеки Європи й, насамперед, України. 

СИМВОЛИ ТА ЗНАКИ

Перебування канцлерки Меркель у Вашингтоні було щільно наповнене зустрічами й символами. Вона стала першою іноземною гостею в резиденції віцепрезидентки США Камали Гарріс. Дві жінки-лідерки охоче позували на камери й не приховували піднесеного настрою від зустрічі.

Наприкінці червня стало відомо про намір Байдена призначити послом США в Німеччині Емі Гутманн, яка може стати першою жінкою на цій посаді. І це ще більше додало позитивного фону візиту Меркель, у тому числі, в гендерному плані, на що в Америці звернули окрему увагу.

Крім того, Ангела Меркель отримала почесний ступінь доктора Університету Джона Гопкінса, що також стало відзнакою її заслуг у науковому світі. До речі, для Меркель це вже 18-те за рахунком звання почесного доктора. Сама вона за фахом є серйозним науковцем, фізиком, і непогано виглядає в мантіях університетів з усього світу.

Але найбільш вагомою частиною її візиту були переговори з президентом Джо Байденом. У цьому багато хто теж розгледів певний символізм, адже Меркель стала першою главою європейського уряду, яку Байден прийняв в Овальному кабінеті після інавгурації в січні. У дипломатичному контексті – це питання пріоритетів зовнішньої політики. Зустріч передбачала як спілкування віч-на-віч, так і переговори в розширеному форматі, а також вечерю за участі першої леді США Джилл Байден та чоловіка Меркель, професора Йоахіма Зауера. До речі, запланована пресконференція після переговорів лідерів розпочалася із запізненням більше ніж на годину, а це є ознакою того, що лідерам було про що говорити більше запланованого часу – на відміну від женевської зустрічі Байдена з Путіним.

Якщо ж говорити про загальну статистику, то нинішній візит Ангели Меркель до США став 23-м за ліком упродовж 16 років її канцлерства. А Джо Байден – четвертий американський президент, з яким вона веде переговори. Вражає. Навряд чи хто зможе побити цей «рекорд».

Реальним результатом нинішньої зустрічі стало підписання лідерами Вашингтонської декларації, а також започаткування Партнерства у сферах клімату та енергетики. В ініціативах підтверджується спільна позиція щодо сприяння миру й безпеці (у тому числі в енергетичній сфері), верховенства права в Європі, прозорості, ефективного врядування, підтримки громадянського суспільства, незалежності ЗМІ. Більше того, в ініціативі партнерства міститься пряме посилання на Україну. Мовою документа, сторони зобов’язалися «мобілізувати інвестиції в країни Центральної та Східної Європи, в тому числі шляхом підтримки енергетичної трансформації України, її енергоефективності та енергетичної безпеки».

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *