Як виглядає контрнаступ на Вугледарському напрямку

Як виглядає контрнаступ на Вугледарському напрямку 27.06.2023 11:21 Укрінформ Візит знімальної групи на передову: приклад ефективної роботи наших піхотинців та артилеристів

Вугледарський напрямок – важливий для контрнаступу: по-перше, це великий транспортний вузол, а по-друге, це напрямок на Маріуполь. Артилеристи та піхотинці ЗСУ показали, як вони працюють по позиціях росіян, відстань до яких подекуди кілометр.

У новому сюжеті проєкту «Український Свідок» – робота артилеристів та піхотинців ЗСУ на Вугледарському напрямку.  Журналісти проєкту показали роботу артилеристів. Вони озброєні причіпною гаубицею Д-30 калібру 122-мм. Вона була створена в СРСР ще наприкінці 1950-их років. Ця гаубиця є однією з наймасовіших артсистем післявоєнного періоду – може відпрацьовувати по будівлях, піхоті та техніці ворога на відстані до 14 км.

Піхота може викликати підмогу арти у будь-який момент дня та ночі. За словами гармашів, не так давно вони знищили російську РСЗВ «Град» і прямим попаданням влучили у КСП (командно-спостережний пункт) ворога. Через декілька митей після нашого пострілу з гармати, росіяни відкрили вогонь у відповідь, але, на щастя, ніхто не постраждав.

Проте це не завадило знімальній групі «Українського Свідка» вирушити на позиції піхоти. Аби туди потрапити, журналісти йшли пішки (а подекуди й бігли) небезпечною ділянкою: тут літають російські гелікоптери, які з повітря атакують наші позиції до 6 разів на день. 

«Коли починається обстріл, який загрожує нашому життю, то ми звертаємось по допомогу до артилерії», – каже військовослужбовець на ім’я Андрій. 

Піхотинці показали вітчизняне ноу-хау – дистанційну турель. Її розробила одна зі львівських IT-компаній. Така установка, у порівнянні зі звичайною, – більш безпечна,  адже кулеметник під час пострілу може бути у бліндажі та вести звідти спостереження.

«Український Свідок»

ЗСУ Війна з Росією Контрнаступ Артилерія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *