Як Росія «психічно нестійкого» та «перспективного» Трампа до президентства вела

Як Росія «психічно нестійкого» та «перспективного» Трампа до президентства вела

16.07.2021 18:20

Укрінформ

До рук журналістів The Guardian потрапили «кремлівські» документи про втручання РФ у вибори в США у 2016 році

22 січня 2016 року на закритій нараді Ради безпеки РФ, де зібралося вище керівництво країни, російський лідер Володимир Путін погодив секретну операцію, що мала на меті «всіма можливими засобами» забезпечити перемогу кандидата у президенти США Дональда Трампа. Трьом російським спеціальним службам було наказано знайти практичні шляхи для підтримки Трампа, подальше президентство якого, на думку Росії, допоможе здійснити стратегічні цілі Москви, серед яких "соціальні заворушення" у США та послаблення переговорних позицій американського президента.

У розпорядження британського видання The Guardian потрапили секретні документи із цієї спецзустрічі в Кремлі, на основі яких журналісти написали статтю «Кремлівські документи, схоже, свідчать про план Путіна посадити Трампа у Білий Дім».

Укрінформ пропонує читачам фрагменти зі статті британських журналістів.

ЗУСТРІЧ У КРЕМЛІ ВИЗНАЧИЛА ПЛАН ВТРУЧАННЯ В ДЕМОКРАТІЮ США У 2016 РОЦІ

The Guardian пише, що сумнівів у проведенні наради в Кремлі, де було представлено документи про підтримку Трампа на виборах, немає.

Так, 22 січня 2016 року, згідно з повідомленням на офіційному сайті президента РФ, Володимир Путін провів нараду з постійними членами Радбезу, а саме з тодішнім прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим, головою Державної думи Сергієм Наришкіним, керівником адміністрації президента Сергієм Івановим. Серед учасників наради були керівники російських спецслужб, а саме міністр оборони, відповідальний в тому числі за російське ГРУ Сергій Шойгу, тодішній очільник служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков та директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортніков. Був присутнім і секретар Ради Безпеки РФ, колишній директор ФСБ Микола Патрушев.

Згідно з порядком денним, на нараді Путіна з представниками Радбезу обговорювали поточні соціально-економічні питання, ситуацію на світових ринках, а також загострення внутрішньополітичної обстановки в Молдові.

Насправді, як свідчать документи, отримані журналістами, «справжньою, прихованою метою Ради безпеки було обговорення конфіденційних пропозицій, сформульованих аналітичною службою президента у відповідь на санкції США проти Москви».

Видання зазначає, що автором документів, ймовірно, є Володимир Симоненко – начальник експертного управління Кремля, яке забезпечує Путіна аналітичними матеріалами та звітами, у тому числі на тему зовнішньої розвідки.

Як ідеться в документах, 14 січня 2016 року Симоненко представив висновки та рекомендації своєї команди на трьох сторінках, за результатами яких через два дні Володимир Путін доручив тодішньому керівнику зовнішньополітичного управління Олександру Манжосіну скликати закритий брифінг Ради національної безпеки.

Повідомляється, що метою цього стало подальше вивчення документа, а Манжосіну дали п'ять днів, щоб «усе влаштувати».

«Що було сказано на другому поверсі будівлі Сенатського палацу в Кремлі, невідомо. Але президент та співробітники спецслужб, схоже, підписали міжвідомчий план втручання в демократію США за участі багатьох спецслужб, викладений у форматі виправданої самооборони».

«ПСИХІЧНО НЕСТІЙКИЙ» І «ПЕРСПЕКТИВНИЙ» ТРАМП

На момент зустрічі в Кремлі у січні 2016 року американський мільярдер Дональд Трамп був лідером у виборчих перегонах від Республіканської партії.

У звіті під грифом «Секретно», покладеному на стіл Володимира Путіна з номером 32-04/вд, Трампа називають «перспективним» кандидатом.

Також надається коротка психологічна оцінка Трампа, якого характеризують як "імпульсивну, психічно нестійку та неврівноважену особистість, яка переживає комплекс неповноцінності".

Окрім того, журналісти запевнили, що в документах із Кремля є очевидне підтвердження наявності у російських спецслужб компромату або потенційно компрометуючих матеріалів щодо майбутнього президента, зібраних із попередніх "неофіційних візитів Трампа на територію Російської Федерації".

Так, документи апелюють до "певних подій", які відбулися під час поїздок Трампа до Москви. Членам Ради безпеки пропонується ознайомитися з ними детальніше в додатку п'ятому, пункті п'ятому, зазначається в документі. Але самого додатку журналістам The Guardian побачити не вдалося, тому незрозуміло, про що саме в ньому йдеться.

"Критично важливо використати всі можливі сили, щоб полегшити його [Трампа] обрання на пост президента США", – йдеться в документах.

Зазначається, що це допомогло б втілити улюблений Росією "теоретичний політичний сценарій", у ході якого перемога Трампа "безумовно призведе до дестабілізації соціально-політичної системи США" і засвідчить передбачуваний сплеск прихованого невдоволення в суспільстві.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *