Гібридний формат і гібридні цінності: ПАРЄ поки що не змогла ізолювати Росію

Гібридний формат і гібридні цінності: ПАРЄ поки що не змогла ізолювати Росію

29.01.2021 12:34

Укрінформ

У Страсбурзі вперше з початку епідемії пройшла пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи

Парламентарії із 47 національних делегацій засідали й голосували в гібридному форматі. Тобто деякі (за можливістю та бажанням) були присутні фізично. Таких делегатів у палаці «Європа» зібралося трохи більш як 80. Найактивнішими й найчисленнішими були українська, німецька, французька, а також російська делегації. Проте більшість делегатів працювали дистанційно, включаючись до обговорення питань порядку денного онлайн.

Проведення зимової сесії збіглося з посиленням у багатьох країнах Європи карантинних обмежень. Франція, де щодня виявляють близько 20 тис. нових випадків захворювань на COVID-19, посилила контроль на кордоні для громадян із країн поза Євросоюзом. Обмеження не стосуються політиків, дипломатів і парламентаріїв, але й вони повинні мати свіжі, до 72-х годин, довідки з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус.

Усі, хто мав право потрапити до будівлі Ради Європи й працювати на сесії Асамблеї, на вході перевірялися експрес-тестами на антигени. За 20-30 хвилин, після підтвердження відсутності інфекції SARS-CoV-2, людину пропускали до царини європейської демократії.

Серед головних питань порядку денного, поряд із поточними та, безперечно, важливими для ефективного функціонування європейської конвенційної системи захисту прав людини, найбільш гострими й принциповими були дебати про арешт російського опозиційного політика Олексія Навального та оскарження повноважень делегації РФ у Парламентській асамблеї.

Питання Навального було включено для обговорення за терміновою процедурою і без ухвалення резолюції. Оскарження повноважень російських парламентаріїв ініціювала українська делегація, яку підтримали 38 депутатів із щонайменше п’яти країн.

І чинник Навального, і підстави, чи може Росія бути повноправним членом Ради Європи та її статутного органу Парламентської асамблеї, і продовження російської окупації територій України та Грузії, порушення міжнародного права, невиконання міжнародних зобов’язань російською стороною, скоєння воєнних і військових злочинів, дестабілізація європейських демократій – усе було у фокусі уваги ПАРЄ.

Представники всіх політичних груп Асамблеї, й навіть найбільші друзі РФ, які сповідують ліву, майже комуністичну ідеологію, жорстко критикували все те, що коїться в самій Росії, а також її діяння на міжнародній арені.

Навіть представник об’єднаних лівих, нідерландський сенатор Тіні Кокс під час дебатів порадив російським нібито колегам не захищати в Асамблеї російський уряд, а приділити увагу захистові прав людини.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *