Електромагнітна зброя-2: THOR проти «Алабуги»

На розробку ЕМІ у світі закладаються величезні бюджети

Створенню "класичної" зброї електромагнітного імпульсу (ЕМІ) у світі приділяється все більше й більше уваги. Про це йшлося у першій із публікацій, присвячених розробкам, випробуванню і використанню електронної зброї в майбутній війні. Найбільш активно розробки систем ЕМІ ураження радіоелектронних засобів здійснюються в США. Може саме тому в цій країні серйозно ставляться і до наслідків нападу із застосуванням зброї ЕМІ. Намагаються не відставати від лідера й ряд інших країн Світу.

ВСЕ ПОЧАЛОСЯ З ЛОС-АЛАМОСА

Основні науково-дослідні організації США, які беруть участь в розробці компонентів ЕМІ-зброї – Лос-Аламоська національна лабораторія, Дослідницька лабораторія Армії США (штат Меріленд), Дослідницька лабораторія ВМС, Лабораторія ім. Лоуренса, Техаський технологічний університет (м. Лаббок) і цілий ряд інших університетських і військових лабораторій.

Перший в історії вибухомагнітний генератор був випробуваний саме в Лос-Аламоській національній лабораторії ще наприкінці 1950-х років. Початок робіт у ВПС США зі створення мобільного генератора радіочастотного ЕМІ і вивчення впливу СВЧ-випромінювання на РЕЗ авіаційних і космічних носіїв датується 1986 роком. У 1987 році на авіабазі Kirtland (шт. Нью-Мексіко) було введено в дію імітаційне обладнання "Джипсі" з імпульсною потужністю 1 ГВт у діапазоні частот від 0,8 до 40 ГГц.

Роботи, що ведуться в США по створенню зброї електромагнітного імпульсу (ЕМІ), охоплюють широкий спектр оперативно-тактичного застосування нової зброї

У 1991 році науково-технічний напрям створення зброї ЕМІ в США відділився як самостійний і був включений до переліку критичних військових технологій. У той же час в МО США (Harry Diamond Laboratory, нині Adelphi Laboratory Center) розпочали роботи зі створення мобільних систем радіочастотної зброї (1-40 ГГц) з вузькою діаграмою спрямованості (це коли, по суті, формується спрямований пучок електромагнітної енергії), заснованих на синхронізації випромінювання великої кількості джерел. ВМС США займалися розробкою засобів супер-ЕМІ для боротьби з літаками і протикорабельними ракетами на основі синхронізованих гіротронів (високопотужних електровакуумних ламп, які генерують міліметрові електромагнітні хвилі). Ці системи працювали в діапазон частот 10-85 ГГц та дозволяли досягати потужності імпульсу в 1 ГВт. Досліджувалося також поширення потужного електромагнітного випромінювання в різних шарах атмосфери.

Наразі розробка зброї ЕМІ в США ведеться в рамках програми CHAMP (Counter-electronics High-powered Microwave Advanced Missile Project), головною метою якої є випробування вдосконаленої ракети з потужним мікрохвильовим випромінювачем для боротьби з радіоелектронними засобами (РЕЗ). Створений у науково-дослідній лабораторії ВПС США новий вид зброї являє собою потужний магнетрон (електровакуумна лампа спеціальної конструкції, в якій електрони рухаються у додатковому магнітному полі), що випромінює мікрохвилі. Бойовими властивостями володіє потужний пучок електромагнітних хвиль надвисокої частоти, короткі удари яких руйнують електронні пристрої.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *