Дрон «Сірий орел» бачить на землі сліди шин та ніг

Дрон «Сірий орел» бачить на землі сліди шин та ніг 25.11.2022 11:51 Укрінформ У Сенаті просять Пентагон надати Україні дрони Gray Eagle

Двопартійна група американських сенаторів у вівторок, 22 листопада, закликала адміністрацію Байдена переглянути своє рішення щодо передачі Україні безпілотників MQ-1C Gray Eagle.

Видання The Wall Street Journal повідомило, що 16 сенаторів направили листа до міністра оборони США Ллойда Остіна з проханням надати Україні ударні безпілотники Gray Eagles, що можуть баражирувати протягом понад 24 годин.

MQ-1C Gray Eagle — це розвідувально-ударний безпілотник виробництва американської компанії General Atomics.

На відміну від більшості ударних безпілотників, розробка MQ-1C Gray Eagle була замовлена не Повітряними силами, а саме армією США. Ще у 2002 році Сухопутні війська США заявили про необхідність мати надійну безпілотну машину, яка могла б вести розвідку та завдавати серйозних ударів по противнику.

Оскільки MQ-1C Gray Eagle є ударним безпілотником, його надзвичайно важливою перевагою є те, що він озброєний протитанковими ракетами AGM-114 Hellfire. Крім того, він здатний використовувати високоточні керовані бомби GBU-44/B Viper Strike.

Сучасна версія AGM-114 Hellfire має дальність польоту 8 км і напівактивне лазерне наведення, яке в деяких версіях може бути доповнено або повністю замінене радіолокаційною головкою самонаведення. За попередньою інформацією, перша версія Gray Eagle могла нести чотири ракети Hellfire, а нова – вісім.

Безпілотник може бути озброєний й ракетами класу повітря-повітря. А ще цей дрон здатен нести до 8 ракет AIM-92 Stinger. Це авіаційна версія широко відомої ракети ПЗРК, яка має радіус дії близько 8 кілометрів і здатна ефективно знищувати такі цілі, як вертольоти, безпілотники та, в деяких випадках навіть літаки.

Максимальна висота польоту понад 8,8 кілометра вкрай важлива для роботи поза зоною дії деяких військових комплексів ППО.

Розвідувальні можливості забезпечує потужна оптична станція наведення з телевізійним, тепловізійним і лазерним каналами. Носовий обтічник безпілотника був збільшений для розміщення спеціального радара із синтезованою оптикою, що дозволяє виявляти цілі на землі навіть крізь хмари. Його датчики здатні сканувати та виявляти зміни на місцевості такі як сліди шин, сліди ніг та закопані вибухові пристрої.

Тривалість польоту БПЛА на висоті до 7620 метрів становить 36 годин. Тобто дрон може нести тривале чергування в повітрі.

Gray Eagle оснащений також системою радіоелектронної протидії -NERO, яка функціонує аналогічно системі радіоелектронної протидії CEASAR. Система NERO здатна точково глушити радіолокаційні та комунікаційні системи противника, не створюючи перешкод і не засліплюючи радіоелектронне обладнання своїх військ.

В останній модифікації цей БПЛА оснащений 205-сильним авіаційним двигуном разом із збільшеними паливними баками. Що дозволяють Gray Eagle перебувати у повітрі до 45,3 годин. А з реальним бойовим навантаженням – 36,7 годин.

Щодо вартості, то перша версія MQ-1C Gray Eagle у 2013 році коштувала 21,5 мільйона доларів за комплекс із кількох безпілотників і станцією керування.

Експерти зазначають, що навчання українських військових на MQ-1C буде займати близько місяця. За їхніми словами, такі дрони дали б змогу ЗСУ знаходити й атакувати кораблі російського флоту в Чорному морі.

До цього Пентагон відхилив запит України, побоюючись, що надання безпілотників MQ-1C Gray Eagle може призвести до ескалації конфлікту. Однією з умов передачі цих ударних БПЛА Україні, може стати їх часткове розукомплектування. США побоюються, що росіяни зможуть заволодіти унікальними технологіями цього БПЛА.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *