Драма в Празькому граді — 2

Драма в Празькому граді — 2

20.10.2021 12:31

Укрінформ

Президенту Чехії загрожує позбавлення повноважень, його оточенню – розслідування

Трохи більше тижня минуло в Чехії після парламентських виборів, а політична ситуація у середньоєвропейській країні не лише не стала яснішою, але й набуває дедалі більшого драматизму та навіть детективних ноток.

За нормальних обставин основним завданням політикуму в цей час мали би бути коаліційні перемовини, зустрічі на цю тему з президентом і висунення кандидатів на посади. Проте головна інтрига зараз пов’язана із ситуацією в Празькому граді, основна увага суспільства прикута до президента та його найближчого оточення. Ситуація є вкрай нестандартною та чутливою.

СТАТТЯ 66

У вівторок Конституційна комісія Сенату підтвердила правомочність застосування статті 66 Конституції, яка передбачає передачу президентських повноважень іншим представникам влади. Причина – стан здоров'я президента Мілоша Земана.

Напередодні керівництво Сенату отримало відповідь на свій запит до Центрального військового шпиталю, де з 10 жовтня у відділенні інтенсивної терапії перебуває Земан. Повний зміст відповіді не оприлюднили, це й не було потрібним. Головним у листі був висновок, що через характер основного захворювання довгостроковий прогноз здоров'я президента оцінюється як надзвичайно невизначений, Земан не може виконувати свої посадові обов'язки, а його повернення до роботи в найближчі тижні «малоймовірне».

Але найближчі тижні є важливими саме в нинішній поствиборній ситуації. Захворій президент у будь-який інший час, проблем би, швидше за все, не було. Зараз же законодавці вважають за потрібне передати функції глави держави іншим органам.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *