До 25% «не хворих» на ковід насправді – хворі. Що з тим робити?

До 25% «не хворих» на ковід насправді – хворі. Що з тим робити?

Аналітика

28.07.2020 12:15

Укрінформ

Міністр Степанов визнав: чверть ПЛР-тестів можуть помилятися. І це не лише в Україні. Погано, що ми досі відстаємо в глибині тестування

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов днями добряче розхвилював публіку, сказавши на брифінгу, що до 25% ПЛР-тестів, які дають негативний результат, можуть бути хибними. Як пояснив міністр, оскільки мазок береться із з ротоглотки, то у разі, якщо вірус сконцентрувався в нижчих відділах дихального тракту, результат такого ПЛР-тестування може бути хибнонегативним. Насправді подібні обговорення вже давно тривали у медичних колах. Про те ж неодноразова говорили і пацієнти. Але тепер цей факт, можна сказати, визнано офіційно.

Детальніше про те, що іще впливає на результати ПЛР-діагностики та як можна уникнути помилок – далі в матеріалі.

Досвідчені фахівці перевіряють кілька разів і орієнтуються на «клініку»

Лариса Мороз

Час від часу лікарі спостерігають таку ситуацію: результати ПЛР-тесту пацієнта прийшли негативні, але за симптоматикою у нього – ну, класичний ковід. Це підтверджує в коментарі Укрінформу головна інфекціоністка Вінниччини Лариса Мороз. «Ми спостерігали, що перший і другий результати ПЛР-тесту можуть бути негативні, і лише третій позитивний. Подібна ситуація помітна приблизно у 10-15% випадків. Тому потрібно робити додатково тестування на імуноглобуліни-М, адже якщо вірус спустився нижче, його не захопиш мазком», – каже Лариса Мороз.

Олександр Дуда

Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Олександр Дуда говорить, що досвідчені лікарі передусім орієнтуються на «клініку», а вже потім на аналізи. Якщо є клінічні прояви – їх потрібно враховувати в першу чергу.

«Особливо яскраво погрішності тестувань були помітні на початку епідемії. Дивуватися немає чому, бо є питання до якості китайських тест-систем, які закуповує Україна. Тест-системи мають бути сертифікованими і від виробника, якому можна довіряти. Варто дивитися, в яких країнах вони використовувалися і яку достовірність там засвідчили», – наголошує Олександр Дуда.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *