Боротьба з безробіттям по-українськи: прем’єр пропонує вихід

Уряд подбає, щоб безробітні українці змогли швидко знайти просту роботу на зарплатню у 6-8 тисяч гривень. Наскільки це реалістично?

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна заявив про плани працевлаштувати близько 500 тисяч безробітних українців найближчим часом. Ідея в тому, щоб максимально залучити їх до робіт на будівництві об'єктів інфраструктури та громадських роботах по облаштуванню міст і сіл з виплатою мінімальних коштів на прожиття. Мовляв, таким чином і населені пункти впорядкуємо, і населення від злиднів врятуємо. За розрахунками прем’єра, такі “швидкі” робочі місця дадуть змогу отримувати 6000-8000 тисяч грн на одного працюючого, і це дозволить сім’ям протриматися на плаву в скрутні часи.

Логіка в цьому є. От лише з заявленими обсягами можуть виникнути проблеми – чи всім такої роботи вистачить? І чи всі на неї погодяться? Укрінформ продовжує серію публікацій про проблему безробіття під час епідемії коронавірусу. У першій частині йшла мова про антикризові зміни у процесі реєстрації та наданні допомоги безробітним (див. – ТУТ), у другій – про механізм часткового безробіття (див. – ТУТ). В третій ми розглядали можливі стратегії виходу з кризи – (див. – ТУТ). Сьогодні ми аналізуємо реалістичність конкретних пропозицій уряду.

Працевлаштування буде швидким та, на жаль, недорогим

На сьогодні в Україні офіційно зареєстровано понад 400 тисяч безробітних. Однак за розрахунками Кабміну, в країні нараховується більше ніж 2 мільйони людей, які або втратили роботу, або знаходяться у тимчасових вимушених відпустках (по суті, це приховане безробіття). Зрозуміло, що така кількість людей, які залишились без засобів до існування – серйозний фактор соціальної напруги, бомба уповільненої дії.

Забезпечити усіх державною допомогою – не вистачить жодних резервів. Вихід – дати роботу. Хоч якусь, найпростішу, але гарантовану. Уряд нарешті вийшов зі своїм баченням і пропозиціями. В економіці протягом травня планується створити 500 тисяч простих робочих місць, які би дали можливість людині місяць-два-три протриматись в умовах існуючих обмежень.

 "Тобто заробляти, а не чекати, що держава виплатить якісь мізерні кошти. Працювати в соціальній сфері, комунальній сфері, бюджетній, або в сферах з невеликою заробітною платою, але протриматися. І це буде дуже велика кількість робочих місць. Це проста робота, на яку людина зможе прийти влаштуватись, і на наступний день вже її отримати. Ну, наприклад, класти бруківку чи озеленювачем, і так далі. По-перше, ми таким чином приберемось у наших містах, районах і загалом в Україні за допомогою такої кількості і такої якості робочих місць. По-друге, як я вже казав, ми дамо змогу людям вже зараз заробляти мінімальні кошти. Ідея така", – сказав прем'єр-міністр.

Найбільші сподівання уряд, звісно, покладає на можливості проекту "Велике будівництво" – як на робочі місця безпосередньо на задіяних у ньому підприємствах, так і робочі місця в супутніх бізнесах, які їх забезпечують. В уряді такі робочі місця називають “швидкими”.

“За нашими розрахунками, це близько 170 тисяч робочих місць тільки в сфері дорожнього будівництва, яке буде вже в цьому році. Звичайно, там вже багато людей працює, але, за розрахунками дорожників, при вкладені 80 мільярдів гривень в цю сферу, знадобиться додатково 20 тисяч робітників. Це тільки в цій сфері, а ще близько 150 тисяч в супутніх сферах”, – наводить розрахунки Денис Шмигаль.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *