Битва за Україну. День сімсот вісімдесят четвертий

Битва за Україну. День сімсот вісімдесят четвертий 17.04.2024 21:07 Укрінформ Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що вже цієї суботи, 20 квітня, внесе на голосування ряд законопроєктів, серед яких той, що передбачає виділення допомоги Україні

Ми зібрали для вас інформацію про сімсот вісімдесят четвертий день Великої війни: чим жили Україна та українці 17 квітня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Ракетний удар по центру Чернігова

  • 17 людей загинуло, понад 60 отримали поранення, серед них 3 дітей, 6 людей зникли безвісти
  • Окупанти вдарили по місту 3 ракетами «Іскандер».
  • є пряме влучання у будівлю соціальної інфраструктури − 8-поверхова будівля, зруйновані стін з 3 по 6 поверх.
  • пошкоджений центральний корпус «Чернігівської політехніки», пошкоджені 24 будинки, багато автомобілів, соціальна та міська інфраструктура, медзаклад
  • 18 квітня оголошено Днем жалоби за загиблими

– МЗС Естонії про удар Росії по Чернігову: Цього б не сталося, якби Україні дали все для захисту неба – Укрінформ.

– Після удару росіян по центру Чернігова в середу 17 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що «невинні люди не загинули б», якби Україна мала достатні можливості для захисту та закликав партнерів надати нашій країні додаткові системи ППО.

– Посол Європейського Союзу в Україні Катерина Матернова після російського ракетного удару по Чернігову, який спричинив численні жертви і руйнування, заявила, що Росія має заплатити за ці військові злочини – Укрінформ.

***

– Парламентська асамблея Ради Європи офіційно не визнає легітимність російського диктатора Путіна, а також закликає країни Ради Європи та ЄС зупинити будь-які контакти з його «злочинною владою», РПЦ визнала «інструментом кремлівської пропаганди і впливу», а московського патріарха Кіріла та ієрархів РПЦ – співучасниками злочинів країни-агресора Росії проти України в ім'я «русского мира» – NV.

– Президент України Володимир Зеленський візьме участь у засіданні Ради Україна-НАТО, яке відбудеться цієї п’ятниці, 19 квітня – Єнс Столтенберг, генсек НАТО.

– В окупованому Криму пролунали вибухи в районі військового аеродрому «Джанкой», перекрита дорога до села Побєдне, поруч із якою розміщений військовий аеродром. Триває детонація боєприпасів – Телеграм-канал «Кримський вітер». Унаслідок ударів була уражена система С-400 та командний пункт ракетного полку ППО РФ.

– 17 квітня 2024 року на аеродромі «Кряж» у місті Самара знищено транспортний вертоліт Мі-8. Агресор використовував його у війні проти України для перевезення зброї та особового складу – ГУР.

ЦИТАТА

Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії: «ЄС має продовжувати підтримувати Україну, мобілізувати для цього всі інституційні та виробничі спроможності, оскільки ціна гіпотетичної перемоги Росії, ціна небезпеки, яку вона може принести для Європи, є набагато вищою за будь-які витрати на допомогу Україні».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– Військова частина у Мордовії  зазнала атаки БПЛА, і під ударом опинився 590-й окремий радіотехнічний вузол військової частини №84680, розташованої у Ковилкіному. Це була спецоперація Головного управління розвідки Міноборони – Укрінформу підтвердило джерело у ГУР. Головною ціллю став загоризонтний радіолокатор 29Б6 "Контейнер". Ця РЛС має дальність виявлення цілей близько 3000 км та висоту виявлення понад 100 км. Відстань від українського кордону до місця ураження – близько 580 км.

– Російські війська безуспішно намагаються прорватися різними обхідними маршрутами на околиці міста Часів Яр на Донеччині – Назар Волошин, речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця».

– За минулу добу на Бахмутському напрямку наші захисники відбили 19 атак, а на Новопавлівському – 20, тоді як за позаминулу добу було зафіксовано 33 та 30 боєзіткнень відповідно – Сили оборони.

– На Оріхівському напрямку окупанти здійснили 4 штурми, з яких 2 в районі Старомайорського, по 1 в районі Роботиного та Малої Токмачки. Успіху не мали. На лівобережжі Дніпра, на тимчасово окупованій Херсонщині, ворог здійснив 5 штурмів в напрямку плацдарму біля Кринок. Зазнавши втрат, відійшов на свої вихідні позиції – Сили оборони півдня.

– Протягом доби ворог найбільше атакував на Бахмутському напрямку – майже третина штурмів була спрямована на Часів Яр. Українські дрони нищать артилерійські системи Росії, зменшуючи перевагу противника в артилерії – Руслан Музичук, речник Національної гвардії.

– Віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров повідомив, що на фронт поїдуть 2 тисячі одиниць РЕБ ближньої дії українського виробництва, від кластера Brave1 – ЗМІ.

– За пів року до експлуатації допущено 344 новітніх зразків озброєння та військової техніки (ОВТ), 244 з них – українського виробництва – Рустем Умєров, міністр оборони.

***

– Понад 140 представників українських ЗМІ звернулися до вищого військового керівництва країни з вимого замінити керівника об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталію Гуменюк. Причина – постійні заборони висвітлювати воєнні злочини Російської Федерації – Інститут масової інформації. Водночас Гуменюк в ефірі Радіо Свобода (програма «Свобода.Ранок») 17 квітня заявила, що доказів журналісти не навели, а пресцентр Сил оборони півдня не порушив жодних наказів командування.

– Через бойові дії було пошкоджено розподільні газопроводи у Харківській і Сумській областях, без газу залишилися 800 домогосподарств – Міненергетики.

– Вночі 17 квітня російські загарбники обстріляли Білопілля Сумської області з реактивної системи залпового вогню, пошкодили багатоквартирні і приватні житлові будинки, газопровід та лінію електропередач. 1 людина отримала поранення – ОВА.

НОВИНИ: Україна

– Закон про мобілізацію опублікований в офіційному виданні Верховної Ради – газеті «Голос України». Закон набуває чинності через місяць з наступного дня після опублікування, тобто з 18 травня – Укрінформ.

– Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак разом із Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським та начальником Генерального штабу ЗСУ Анатолієм Баргилевичем зустрілися з представниками проєкту «Партнери оборони» – ОП.

– Очільник Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко і головний комендант Прикордонної варти Польщі Роберт Баган домовилися про реалізацію проєктів, які прискорять оформлення пасажирів і вантажів на кордоні – ДПСУ.

– Офіс генпрокурора направив до суду справу щодо експосадовців Міноборони, які, за інформацією слідства, закупили неякісну амуніцію для військових на 1,4 млрд грн. Йдеться про ексзаступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова та ексдиректора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького – Офіс генпрокурора.

– МКІП визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток, колишній об’єкт культурної спадщини – Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією, розташований у Києві у Хрещатому парку. Згідно з наказом МКІП, «монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований» – МКІП.

– Суд продовжив строк тримання під вартою колишньому президенту «Мотор Січі» В'ячеславу Богуслаєву та його спільнику до 10 червня – Офіс генерального прокурора.

***

– Валове виробництво зернових та олійних культур у 2024 році складе близько 74 млн тонн, з яких близько 52,4 млн т зернових та 21,7 млн т олійних – Мінагрополітики.

– Міжнародний валютний фонд прогнозує збільшення загального державного боргу України нинішнього року до 94% від ВВП країни, що є меншим показником, ніж очікувалося раніше – МВФ.

– Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало 112 млн грн у вигляді доходу від військових облігацій – Олена Дума, голова установи.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Президент США Джо Байден закликав законодавців якнайшвидше схвалити додаткову військову допомогу для України та Ізраїлю – The Wall Street Journal.

– Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що внесе на голосування ряд законопроєктів, серед яких той, що передбачає виділення допомоги Україні вже цієї суботи, 20 квітня.

– Близько 20 країн виділили достатньо коштів, щоб придбати для української армії 500 000 артилерійських снарядів у рамках чеської ініціативи – прем’єр Чехії.

– Президент США Джо Байден ще на рік продовжив заборону для входу суден, пов’язаних з РФ, в американські порти – сайт Білого дому.

– Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що держави-члени Альянсу, на його думку, повинні віддавати пріоритет більшій військовій допомозі України перед витратами на власну оборону – ЗМІ.

– Данія підтримає українських виробників ОПК та виділить 300 млн крон (близько 43 млн дол) на підтримку приватного сектору в Україні – МЗС Данії.

– Канада протягом п’яти років виділить на різноманітну військову летальну й не летальну допомогу Україні 1,6 млрд канадських дол (близько 1,2 млрд дол США) – Укрінформ.

– Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 17-19 квітня відвідує Італію для участі у міністерській зустрічі «Групи семи» – МЗС.

– Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у середу у Варшаві обговорив із маршалком Сейму РП Шимоном Головнею міжпарламентську співпрацю і підтримку Варшавою Києва у протидії російській агресії – Укрінформ.

Візит Дениса Шмигаля до США

  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Вашингтоні провів зустріч з представниками американського бізнесу, де обговорили подальшу підтримку та допомогу Україні – Укрінформ.
  • Денис Шмигаль закликав міжнародних партнерів активізувати та довести до завершення зусилля щодо конфіскації заморожених російських активів для відновлення України – сайт уряду.
  • Міністр фінансів України Сергій Марченко, перебуваючи з візитом у Вашингтоні, на Весняних зборах МВФ та Групи Світового банку провів низку зустрічей з керівництвом МВФ та Єврокомісії, з якими обговорив нагальні бюджетні потреби – Мінфін.

– Станом на середу, 17 квітня, польські фермери блокують рух вантажівок по двох пунктам пропуску, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух – ДПСУ. З 18 квітня «фермери» планують відновити блокаду перед пунктом пропуску «Корчова-Краківець».

ВОРОГ

– МЗС Росії заборонило в'їзд 235 колишнім і чинним муніципальним депутатам Австралії, мотивувавши це тим, що вони формують «антиросійський порядок денний» – МЗС країни-агресора. Рішення ухвалено у відповідь «на політично вмотивовані санкції проти російських фізичних та юридичних осіб з боку уряду Австралії, які вводяться в рамках «русофобської кампанії «колективного Заходу».

– До столиці Північної Кореї Пхеньяна прибув заступник міністра закордонних справ Білорусі Євген Шестаков – Yonhap. Немає подробиць візиту Шестакова, зокрема мети та програми його перебування в КНДР.

– Російські військові почали виводити свій контингент «миротворців» з території колишньої невизнаної республіки Нагірний Карабах, яка опинилась під контролем Баку у результаті військових дій – азербайджанські ЗМІ. Речник Кремля Пєсков це підтвердив.

– Рада Федерації РФ призначила Ірину Подносову, яка закінчила юрфак Ленінградського університету одночасно з Путіним, на посаду голови Верховного суду Росії – «Настоящее время».

– Китайська залізниця запустила чартерний туристичний потяг на 300 пасажирів до російського далекосхідного міста Владивосток – Xinhua.

Підготувала Марина Дмитрів, Київ

Мобілізація ПАРЄ Путін США Вибух Загибель Законопроєкт Злочин Чернігів РПЦ Аеродром Голос України Шмигаль Війна з Росією Повітряна атака

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *