Битва за Україну. День сімсот двадцятий

Битва за Україну. День сімсот двадцятий 13.02.2024 19:27 Укрінформ Сенат США у фінальному голосуванні підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у $95 мільярдів, $60 млрд з яких – для Києва

Ми зібрали для вас інформацію про сімсот двадцятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 13 лютого 2024 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

– Сенат США у фінальному голосуванні підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у $95 мільярдів, $60 млрд з яких – для Києва – Укрінформ. Після голосування у Сенаті законопроект, який передбачає допомогу Україні, мають направити на розгляд Палати представників. Президент Володимир Зеленський та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подякували Сенату США за схвалення законопроєкту про допомогу Україні в розмірі 61 млрд доларів. Адміністрація Білого дому привітала рішення Сенату США щодо ухвалення законопроєкту і закликала Палату представників не гаяти часу, оскільки ціна зволікання зростає щодня.

– Міністри закордонних справ країни Веймарського трикутника – Франції, Німеччини та Польщі – ухвалили в понеділок спільну заяву, у якій наголошується на підтримці України і що майбутнє України в НАТО – Укрінформ.

ЦИТАТА

Крісталіна Георгієва, директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду: «Україна заслужила на підтримку міжнародної спільноти своїми дуже розважливими внутрішніми діями. Вони зібрали податків на 36% ВВП. Я не знаю багато країн, які це роблять навіть без війни. Вони знизили інфляцію з 27% до 5%. Вони відновили перспективи економічного зростання, яке зараз становить 4,5%».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– Сьогодні російські пропагандистські ресурси розганяли інформацію про буцімто ракетний удар РФ по скупченню українських військових і «великі втрати» ЗСУ під Селидовим у Покровському районі Донецької області. Командувач Таврійського напрямку Олександр Тарнавський спростував заяви окупантів, зазначивши, що це – російська інформаційно-психологічна спецоперація – Тарнавський написав у Телеграмі.

– Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов заявив, що воїни, яких РФ оголосила нібито загиблими у катастрофі військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області, надалі вважаються військовополоненими – Укрінформ.

– Інтенсивність бойових дій зростає на Таврійському напрямку. Загальні втрати російських загарбників за минулу добу склали 645 осіб, і це найбільше з початку року.  На Авдіївському напрямку ще 10 загарбників взяли в полон – Олександр Тарнавський, командувач ОСУВ «Таврія».

– Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат підтвердив, що «Покрова» дійсно працює в Україні та успішно збиває ворожі БпЛА – ЗМІ. Раніше журналісти американського Forbes опублікували матеріал про систему спуфінгу «Покрова», завдяки якій українські військові борються з російськими безпілотниками, збиваючи з пантелику їхню систему навігації.

– В Авдіївці провели ротацію деяких підрозділів, командування заводить у місто нові підкріплення, 110 бригада вже не має достатніх можливостей, щоб утримати місто – Іван Сєкач, начальник служби зв’язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади.

– Війська РФ тримають вогневий контроль над акваторією Дніпро-Бузького лиману, випускаючи артилерійські снаряди для унеможливлення поновлення Україною судноплавства на Миколаївському напрямку – Наталя Гуменюк.

– Термінали супутникового інтернету Starlink російські загарбники закуповують в арабських країнах – розвідка.

– Росія втратила понад 3000 танків за час війни в Україні, але має достатньо бронетехніки нижчої якості на складах для заміни і потенційно зможе витримати ще 3 роки важких втрат – Міжнародний інститут стратегічних досліджень.

***

– У результаті бойової роботи знищено 16 із 23 «Шахедів» противника у межах Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей – Повітряні сили ЗСУ.

– Внаслідок ворожого обстрілу отримала значні пошкодження і припинила роботу одна з теплоелектростанцій на Дніпропетровщині – Міністерство енергетики.

Дніпропетровщина

  • у Дніпрі ударні безпілотники поцілили по інфраструктурному об'єкту, виникла пожежа, яку загасили

Через нічний обстріл евакуюють одну з лікарень, зливають систему опалення та вивозять чималу кількість паліативних хворих

  • Прийнято рішення про тимчасове закриття шкіл.

***

– У російському полоні досі залишається 103 захисники-військовослужбовці Нацгвардії, які забезпечували охорону Чорнобильської атомної електростанції і були захоплені російськими військами у перші дні повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року – Укрінформ.

– Унаслідок удару ворога по фермерському господарству в Куп'янському районі Харківської області загинули двоє людей, ще двоє зазнали поранень – ОВА.

– Внаслідок обстрілів минулої доби російськими окупантами Херсонської, Запорізької та Донецької областей 8 людей отримали поранення – дані ОВА.

НОВИНИ: Україна

– Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін сьогодні проінспектували хід зведення фортифікацій та інженерних загороджень на Донеччині – Укрінформ.

– Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству оборони в стислі терміни продовжити спрощення обліку військового майна – Укрінформ.

– Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко під час зустрічі з послами країн Великої сімки представив результати роботи залізничної галузі України у 2023 році та розповів про плани на 2024 рік – пресслужба УЗ.

– Кабінет міністрів України погодив призначення Сергія Гайдая, який раніше очолював Луганську обласну військову адміністрацію, головою Мукачівської районної державної адміністрації – Тарас Мельничук, представник уряду у Верховній Раді.

– За фактом незаконного збору інформації щодо представників редакції Bihus.Info розпочато ще одне розслідування – щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів – Офіс генпрокурора.

– Представники Міністерства економіки під час зустрічі з місією МВФ обговорили виконання Україною зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику, а також використання рекомендацій міжнародних партнерів задля прискорення залучення приватних інвестицій в українську економіку – Мінекономіки.

– З 1 березня в Україні змінений загальний принцип продовження виплат для внутрішньо переміщених осіб – відтепер для розрахунку братиметься сукупний дохід всіх членів родини переселенців – Дарина Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики.

– На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг на 90%. Упродовж останніх семи днів занедужали 10 137 осіб, що на 18% більше, ніж за попередній тиждень – Закарпатська ОВА.

– Святошинський районний суд Києва продовжив запобіжний захід судді Олексію Тандиру, якого обвинувачують у скоєнні смертельної ДТП на блокпосту на 2 місяці, до 14 квітня 2024 року включно – Київська міська прокуратура.

***

– У 2023 році платоспроможні українські банки за попередніми даними одержали 86,5 мільярда гривень чистого прибутку. Це майже вчетверо вище показника за 2022 рік та на 12% вище за результати 2021 року, до повномасштабного вторгнення – пресслужба НБУ.

– Валовий внутрішній продукт (ВВП) України у січні 2024 року зріс на 3,5% [±1%] порівняно з січнем 2023-го завдяки розширенню логістичних можливостей та зростанню інвестиційного попиту – Мінекономіки.

– Група Нафтогаз у січні 2024 року сплатила до державного та місцевих бюджетів 6,1 млрд грн податків – пресслужба Групи.

– Споживча інфляція у січні 2024 року в річному вимірі сповільнилася до 4,7% із 5,1% у грудні – НБУ.

– Чорноморським гуманітарним коридором наразі пройшли 736 суден, які перевезли майже 23 мільйони тонн вантажу – Бріджит Брінк, посол США в Україні.

– Українське Дунайське пароплавство побудувало вже другу великотоннажну SLG–баржу з використанням старих ліхтерних суден (малих сорокаметрових барж), а перша була спущена на воду в кінці минулого року – Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Президент Румунії Клаус Йоганніс скликав на 21 лютого засідання Найвищої ради національної оборони, щоб обговорити розвиток безпекової ситуації в Чорноморському регіоні на тлі агресії РФ в Україні, а також наслідки цієї агресії для Румунії – NewsMaker.

– Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський вибачився за розсипане польськими фермерами українське зерно на кордоні, зазначивши, що вони зробили це емоційно, перебуваючи у складній економічній ситуації – Укрінформ. Районна прокуратура міста Холм Люблінського воєводства розпочала слідство за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.

– Станом на ранок 13 лютого заблоковано п'ять пунктів перетину кордону між Україною та Польщею, в чергах перебувають близько 1250 вантажних транспортних засобів – Андрій Демченко, речник ДПСУ.  

– Заяви Дональда Трампа про те, що він заохочував би Росію нападати на членів НАТО, які не дотримуються виплат на оборону, викликали розбіжності між республіканцями, які прагнуть дотримуватись зобов'язань Америки в Альянсі, та тими, хто підтримує політика – The Hill.

– Президент США Джо Байден за закритими дверима висловлює дедалі більше розчарування прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу через його небажання послабити воєнну активність у Газі, адміністрація обговорює затримку чи уповільнення продажів американської зброї Ізраїлю як важіль тиску, щоб змусити Нетаньягу зробити більше для захисту цивільного населення – NBC News.

– Французьке урядове агентство Viginum викрило діяльність структурованої та скоординованої проросійської мережі «Portal Kombat». Вона складається щонайменше з 193 сайтів, які поширювали проросійський контент, легітимізували війну Росії проти України та дестабілізували громадську думку західних країн – Укрінформ.

ВОРОГ

– Путін і його штаб відмовилися від участі в передвиборчих дебатах, Пєсков заявив, що росіяни і так бачать заяви Путіна ледь не щодня – росЗМІ.

– Глава Держдуми Російської Федерації В'ячеслав Володін заявив, що до 21 лютого Дума і Рада Федерації синхронно ухвалять рішення про припинення членства Росії в Парламентській асамблеї ОБСЄ – росЗМІ.

– Держдума розглядає законопроєкт про обмеження в'їзду в Росію осіб, яких російський уряд визначає «небажаними», що, ймовірно, є частиною постійних зусиль з цензури опозиційних ЗМІ та нищення зв'язків між Росією та іноземними й міжнародними неурядовими організаціями – ISW.

– У базі розшуку російського МВС опинилися прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас та міністр культури Литви Сімонас Кайріс – «Медіазона». У базі не зазначено, за якою саме статтею розшукують Кайріса та Каллас. Глава уряду Естонії Кая Каллас назвала рішення РФ оголосити її в розшук «звичайною тактикою залякування», з якою її родина знайома з часів КДБ, та зазначила, що вона продовжуватиме працювати на підтримку України та посилення європейської оборони.

– Танкери, які перевозили російську нафту все частіше відмовляються від транзиту через західні санкції, які посилюватимуться. Близько половини з 50 танкерів, що транспортували російську нафту, більше не завантажують її – Bloomberg.

– У Москві в ніч проти 13 лютого сталася пожежа в районі нафтопереробного заводу «Газпромнєфть». Росіяни назвали спалах «плановими роботами», що саме спричинило інцидент, поки що невідомо – росЗМІ.

Підготувала Марина Дмитрів, Київ

МВФ Українське Дунайське пароплавство Георгієва Шмигаль Веймарський трикутник Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *