Битва за Україну. День п’ятсот дев’яносто п’ятий

Битва за Україну. День п’ятсот дев’яносто п’ятий 11.10.2023 19:28 Укрінформ Біля Авдіївки сталася найпотужніша атака росіян з початку вторгнення, підбито понад 60 одиниць техніки. ЗСУ збито літак, вертоліт Мі-8. Усі країни-члени НАТО погодили членство України

Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот дев’яносто п’ятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 11 жовтня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

В Брюсселі проходить 16-те засідання Контактної групи з питань оборони України, відомої також як формат «Рамштайн». Участь беруть близько 50 країн. У Брюсселі також відбувається зустріч міністрів оборони НАТО.

Президент Зеленський в Брюсселі:

  • зустрівся з міністром оборони Сполучених Штатів Ллойдом Остіном і новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльзом Брауном – Телеграм глави держави.
  • обговорив із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом питання постачання озброєння для України та досягнення сумісності з НАТО – пресслужба глави держави.
  • зустрівся з прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо, який повідомив, що Бельгія створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активів.
  • провів спільні пресконференції з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом і прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо.

Основні тези спільних пресконференцій Президента України з генсеком НАТО і прем'єр-міністром Бельгії

  • Головні оборонні пріоритети України полягають у зміцненні ППО, отриманні далекобійних ракет та посиленні артилерійського потенціалу – Володимир Зеленський.
  • Путін знову готується використати зиму як зброю у війні проти України і цьому потрібно запобігти – Єнс Столтенбер.
  • Потрібно знайти термінове рішення для використання заморожених російських активів для відбудови України – Володимир Зеленський.
  • Україна виконала майже всі умови для початку переговорів про членство України в Європейському Союзі – Володимир Зеленський.
  • Світовим лідерам зараз варто поїхати для Ізраїлю, оскільки люди там зараз, як і український народ у перші дні повномасштабного вторгнення РФ, особливо потребують підтримки та відчуття єдності – Володимир Зеленський.
  • НАТО відреагує спільно та рішуче, якщо буде доведено, що газогін у Фінській затоці було підірвано – Єнс Столтенберг.
  • Наразі складно сказати, яким для України буде результат на наступному саміті НАТО, але переконаний, що наша держава у будь-якому випадку наближається до Альянсу – Володимир Зеленський.
  • Бельгія допоможе Україні у тренуванні військових льотчиків для F-16 та в обслуговуванні цих літаків, і буде готовою постачати Україні ці винищувачі з 2025 року – Александр де Кроо.
  • Партнери запевняють, що Україна і надалі отримуватиме допомогу від Заходу, попри ситуацію в Ізраїлі – Володимир Зеленський.

16-е засідання Контактної групи з питань оборони України. Основне із заяв:

  • Усі країни-члени Організації Північноатлантичного договору (НАТО) погоджуються, що Україна стане членом Альянсу у майбутньому – Єнс Столтенберг генеральний секретар НАТО.
  • Росія втратила ініціативу на полі бою і зараз українські війська тиснуть, цей тиск треба продовжувати, не даючи агресору жодних пауз для відновлення та зміни тактики – Володимир Зеленський, Президент України.
  • Після створення коаліцій з надання Україні танків Leopard і навчання українських пілотів на винищувачах F-16 потрібно створити схожі коаліції і в інших сферах військової підтримки України – Ллойд Остін, глава Пентагону.
  • Чорноморський флот РФ рятується втечею від українських морських безпілотників та ракет. Традиційні покупці російської зброї бачать, наскільки кращою є зброя, яку виробляє вільний світ і якою користуються українці – Володимир Зеленський.
  • Москва все не відмовляється від своїх амбіцій і тому потрібно посилювати підтримку українського війська – Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО.
  • Всі мають бути готовими до того, що Кремль цієї зими знову бомбардуватиме ракетами і дронами українські міста, критичну інфраструктуру та цивільних людей –  Ллойд Остін, глава Пентагону.

– Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 200 мільйонів доларів, відкриваючи 16-те засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») – «Європейська правда».

– Велика Британія надала Україні новий пакет військової допомоги України на понад £100 мільйонів та оголосила про підписання контрактів із ППО – сайт Міноборони. Ттакож Україна отримає неназвану кількість мобільних платформ MSI-DS TERRAHAWK PALADIN.

– Канада оголосила про виділення додаткової військової допомоги для України на зимовий період – Білл Блер, міністр оборони Канади.

– Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен заявив про можливість країни відправити в Україну перші винищувачі F-16 у першому кварталі наступного року – BBN.

– Фінляндія схвалила новий пакет військової допомоги Україні на €95 мільйонів –  Антті Гяккінен, міністр оборони Фінляндії.

– Група країн-учасниць Міжнародного фонду підтримки України (Британія, Норвегія, Нідерланди, Швеція, Литва, Ісландія) надасть Україні понад 147 млн євро на фінансування обслуговування військової техніки, обладнання для розмінування та інші інженерні засоби – Міноборони Данії.

– Глава Пентагону Ллойд Остін підтвердив непохитну підтримку Ізраїлю з боку Сполучених Штатів та наголосив, що Ізраїль має право на самооборону, як і будь-яка інша країна – Укрінформ.

***

Війна в Ізраїлі

  • Кількість загиблих в результаті атаки терористів ХАМАС на Ізраїль досягла 1200 осіб, близько 3000 отримали поранення, а доля 150 осіб, викрадених і вивезених в сектор Гази, досі невідома – Times of Israel.
  • Згідно з даними міністерства охорони здоров'я сектору Гази, внаслідок бойових дій від 7 жовтня вже загинули 1055 палестинців – The Guardian.
  • Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдала ударів по 200 цілях у Газі, зокрема військово-морських об’єктах ХАМАСу – доках у Хан-Юнісі та Газі – The Times of Israel.
  • МЗС Ізраїлю опублікувало перелік країн, чиї громадяни постраждали внаслідок нападу ХАМАСу – МЗС.
  • Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA) заявило, що 9 співробітників ООН загинули внаслідок авіаударів у секторі Гази, починаючи з 7 жовтня – UNRWA.
  • Армія оборони Ізраїлю повідомила, що перший літак з американським озброєнням прибув на авіабазу Неватім на півдні Ізраїлю пізно ввечері у вівторок – CNN.

– Ударна авіаносна група ВМС США на чолі із флагманом авіаносцем Gerald R. Ford прибуває до Східного Середземномор'я на випадок, якщо будь-яка ворожа Ізраїлю сторона спробує скористатися ситуацією – Центральне командування збройних сил США.

– Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі прибув у середу до Ізраїлю – Sky News.

– Внаслідок атаки ХАМАС на Ізраїль підтверджено загибель вже трьох громадян України, дев’ятеро українців поранені, шестеро українців вважаються зниклими без вісти. 700 українців не можуть залишити Ізраїль через скасовані авіарейси. 170 українців заявили про намір залишити  сектор Гази – Олег Ніколенко, речник МЗС України.

– Посольство розпочало евакуацію українців з Ізраїлю та Сектора Гази – Євген Корнійчук, посол України в Ізраїлі.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, президент України: «Ми зараз знаходимося в особливій ситуації на лінії фронту, в ситуації, коли важливо тиснути. І без жодних пауз. Ви зрозумієте принципи ефективної оборони, а це – оборона, яка не залишає ворогу шансу відпочити, відновитися, обрати якусь іншу тактику».

Генерал-лейтенант Сергій Шаптала, начальник Генерального штабу ЗСУ: «Яким би потужним не було військо, без надійної логістики у тривалій війні воно приречене на поразку. Сьогодні, у День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ, хочу подякувати кожному, хто докладає всіх зусиль для належного постачання фронту».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– Біля Авдіївки сталася найпотужніша атака росіян з початку вторгнення. Окупанти активізувалися та пішли у масований наступ. Такої атаки на цьому напрямі жодного разу не було за весь час війни. Було підбито понад 60 одиниць техніки на нашому напрямку. Також ЗСУ було збито літак, збито вертоліт Мі-8 – Віталій Барабаш, начальник Авдіївської міської військової адміністрації.

– ЗСУ відбили всі атаки РФ на Авдіївку, втрат рубежів і позицій немає –  Олександр Штупун, речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку.

– Сили оборони України покращили тактичне положення на захід від Роботиного Запорізької області, за добу на Таврійському напрямку українські захисники знищили майже сто одиниць ворожої техніки, серед якої літак Су-25 та БМПТ «Термінатор», ліквідовані 750 російських загарбників – генерал Олександр Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія».

– Російські війська поновили наступальні дії на Лимансько-Куп’янському напрямку. – Ілля Євлаш, начальник пресслужби Східного угруповання військ.

– Завдяки операції «Єдність» українці з рекордною швидкістю зібрали на 10 000 FPV-дронів. Перша партія з 5 000+ «пташок» уже в Україні – Міністерство цифрової трансформації. Дрони будуть оснащені боєприпасами українського виробництва.

– В Україні загинув на фронті данський волонтер-парамедик Оскар Александер Коксвік Йоганссон. Світла пам'ять…

***

– Харківщина

  • Станом на зараз кількість загиблих у с. Гроза 5 жовтня через російський ракетний удар збільшилася до 55 людей – Дмитро Чубенко речник Харківської обласної прокуратури.
  • У селищі Купʼянськ-Вузловий внаслідок ворожого артобстрілу поранено 2 цивільних. Неподалік села Гракове на Харківщині двоє чоловіків загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої – Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА.

– Херсонщина

  • У Херсонському районі військові РФ атакували безпілотником ритуальний транспорт на кладовищі, травмовані троє людей – Херсонська обласна прокуратура.

– Дніпропетровщина

  • 11 жовтня російські загарбники завдали удару по Нікополю. Зруйновано гімназію. Двоє співробітників навчального закладу загинули – Ігор Клименко, очільник МВС.

– Спецпідрозділи Головного управління Генштабу Збройних сил РФ (колишнє ГРУ) прибули в Бєлгородську область РФ для організації диверсій у Сумській області України – Центр національного спротиву.

– В Україні з 24 лютого 2022 року вважаються зниклими 1183 дитини – пресслужба Офісу омбудсмена.

НОВИНИ: УКРАЇНА

– Апеляційний суд 11 жовтня розглянув скаргу на запобіжний захід народному депутату Нестору Шуфричу й залишив його під вартою –  «Суспільне».

– В Україні 11 жовтня вперше відзначають професійне свято фахівці логістичного забезпечення ЗСУ. Начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала привітав їх із святом – Генштаб ЗСУ.

– «Фактичний початок» переговорів про вступ України до Європейського Союзу розпочнеться у першому півріччі 2024 року, коли в Раді ЄС головуватиме Бельгія –  Ігор Жовква, заступник глави Офісу президента.

– Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив під час в онлайн-виступу на Міжнародній конференції донорів з питань розмінування України, що в Україні потенційно замінованими є 30% територій, тому розмінування стане глобальним проєктом та інвестицією у безпеку Європи – Укрінформ.

– Міністр фінансів Сергій Марченко провів низку зустрічей з керівництвом МВФ та Світового банку, з якими обговорив економічну ситуацію в Україні, поточний стан співпраці та виконання українською стороною програми Механізму розширеного фінансування (EFF) – пресслужба Мінфіну.

– Україна підходить до другого перегляду програми розширеного фінансування МВФ – Андрій Пишний, голова Нацбанку. Кожен перегляд за програмою – це якісна верифікація виконаних завдань як для нас, так і для партнерів.

– Депутати Верховної Ради подали до проєкту державного бюджету на 2024 рік 1620 поправок на загальну додаткову суму 12,5 трлн грн – Роксолана Підласа, голова бюджетного комітету.

– У Національній філармонії України відбулася церемонія прощання з народною артисткою України Ніною Матвієнко – Укрінформ.

***

– Чинному народному депутату Ярославу Дубневичу повідомили про підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд гривень –  пресслужба САП. Обвинувальні акти щодо п’яти учасників злочину наразі скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» накладено арешт.

– СБУ «по гарячих слідах» встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза Харківської області 5 жовтня, де загинули 55 людей, серед них – восьмирічна дитина – пресслужба СБУ.

***

– Сьогодні з портів Чорноморська та Південного вийшли ще два судна – балкер Castor і балкер Beaver обидва під прапором Ліберії. Вони пройдуть новим «зерновим коридором» – MarineTraffic. З початку оголошення Україною нового «зернового коридору», з портів Великої Одеси вийшли вже 19 суден. До портів за цей час прибули вже 20 суден.

– НАК «Нафтогаз» очікує, що до початку зими запаси газу у підземних сховищах перевищать 16 млрд кубометрів – Олексій Чернишов, голова правління Нафтогазу.

– На одній із атомних електростанцій України завершився плановий ремонт енергоблока. В аварійний ремонт виведено 2 енергоблоки на теплових електростанціях – НЕК «Укренерго»

– Нацбанк припускає перегляд інфляції у бік зниження. У Нацбанку зазначають, що у вересні 2023 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) надалі сповільнювалася – до 7,1% з 8,6% у серпні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,5% – НБУ.

– Упродовж вересня в Україні було відкрито понад 35,5 тис. нових ФОПів, що стало рекордом за останні три роки – Опендатабот. Майже половина нових ФОП – 43% – відкриваються у сфері торгівлі.

– Загальний державний борг України цього року зросте до 88,1% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країни – МВФ.

– Уряд Угорщини зняв заборону на імпорт українського тростинного та бурякового цукру, яку запровадив після 15 вересня 2023 року.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Державний бюджет України у середу, 11 жовтня, отримав від США новий грант у розмірі $1,15 млрд на соцвиплати й зарплати – Мінфін.

– Міжнародна донорська конференція щодо гуманітарного розмінування в Україні в Загребі

  • Україна та Хорватія підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері гуманітарного розмінування – пресслужба Мінекономіки.
  • 12 жовтня уряд Хорватії виділить ще EUR5 млн на гуманітарне розмінування в Україні на додаток до такої самої суми, виділеної раніше – Андрей Пленкович, прем'єр-міністр Хорватії.
  • Уряд Норвегії виділяє додатково 200 млн норвезьких крон (близько $18,5 млн за поточним курсом) на гуманітарне розмінування в Україні – Ейвінд Вад Петерссон, держсекретар МЗС Норвегії.
  • Міністр закордонних справ Іспанії з питань Європейського Союзу та співробітництва повідомив, що Іспанія виділить 1,5 мільйона євро на підтримку гуманітарного розмінування в Україні – Мінекономіки.
  • Учасники конференції пообіцяли надати Києву допомоги на суму майже 500 млн євро – Давор Божинович, міністр внутрішніх справ Хорватії.

– Естонський президент Алар Каріс заявив, що естонські та фінські правоохоронні служби ведуть спільне розслідування пошкодження газопроводу Balticсonnector, а також кабелю зв'язку, які зв'язують Естонію і Фінляндію – Фейсбук-сторінка Каріса.

– У Польщі провели ротацію воєначальників: новим начальником Генштабу став Веслав Кукула, а оперативним командувачем збройних сил – Мацей Кліш – Маріуш Блащак, міністр оборони Польщі.

– Міністр оборони Румунії Анджел Тилвар у середу оголосив про завершення розслідування випадків падіння безпілотників на румунську територію – як і говорилось раніше, це російські дрони, які збивала протиповітряна оборона України – Digi24.

– Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян прокоментував заяву президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про те, що Анкара готова розвивати відносини з Єреваном, якщо той відкриє Зангезурський коридор – News.am. Єреван готовий і зацікавлений у відкритті регіональних комунікацій, що має відбутися на основі суверенітету і юрисдикції Вірменії, а також на основі принципу рівності і взаємності.

– Колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо і лідер партії Smer-SD, який обіцяє зупинити військову підтримку України, у середу підписав меморандум про формування коаліції з партією «Голос» і проросійською Словацькою національною партією (СНП) – Aktuality. Ліберальна партія «Прогресивна Словаччина», яка посіла друге місце на виборах з 18% голосів, опиняється в опозиції.

– Парламент Киргизстану схвалив створення об'єднаної системи ППО з Росією – Радіо Азаттик.

– Американська корпорація Xerox повідомила про продаж своїх активів у Росії – сайт корпорації.

ВОРОГ

– Російські окупанти розробили новий дрон-камікадзе «Скальпель». Безпілотник схожий на вже відомий БПЛА «Ланцет», але має дальність 70 км – Defence Express.

– Одна з найбільших російських авіакомпаній S7 Airlines оголосила про скорочення польотів на 10-15% в осінньо-зимовий період через проблеми з обслуговуванням двигунів літаків – «КоммерсантЪ».

– Росія остаточно втратила польську ділянку газопроводу Ямал – Європа. Польська корпорація Orlen отримала повний контроль над компанією EuRoPol Gaz, якій належить польська ділянка газопроводу Ямал – Європа і яка є спільним підприємством Газпрому та польської PGNiG – пресслужба компанії.           

– Росія подала скаргу до Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) про порушення правил авіасполучення країнами Заходу – МЗС РФ. Відповідачами виступають 37 держав, включно зі США, Канадою, Британією та всіма членами Євросоюзу.

Підготувала Жанна Телеганова, Київ

Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *