Битва за Україну. День п’ятсот тридцять перший

Битва за Україну. День п’ятсот тридцять перший 08.08.2023 19:54 Укрінформ Новий український безпілотник SpyGun після тилових випробувань передали для тестування у зону бойових дій

Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот тридцять перший день Великої війни: чим жили Україна та українці 8 серпня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

  • Новий український безпілотник SpyGun після тилових випробувань передали для тестування у зону бойових дій – Головне управління розвідки МОУ.  Безпілотник SpyGun призначений для глибинної розвідки, але за необхідності його можна використовувати і для коригування вогню. БПЛА створили українські інженери й проєктувальники за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та тенісиста, а нині військовослужбовця Збройних сил України Сергія Стаховського.
  • Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в українських підземних сховищах, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною – Reuters. Очікується, що блок досягне мети заповнити свої сховища на 90% до 1 листопада.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, президент України: «Контрнаступ складний і відбувається, мабуть, повільніше, ніж хтось хоче. Але це другорядні речі, бо є багато різних ускладнень. Контрнаступ – це коли наша армія наступає, а не відступає. І тут ініціатива в руках України».

Олексій Данілов, Секретар РНБО: «Нам є чим бити по території РФ, власним виробництвом. А для того, щоб ми могли звільняти наші захоплені території, ми звертаємося до країн-партнерів, щоб вони нам допомогли саме з озброєнням для звільнення цих територій».

Майкл Карпентер, постійний представник США при ОБСЄ: «Я не буду випереджати будь-які майбутні рішення. Скажу лише, що це справді дуже важливо, що нам вдалося розпочати процес підготовки українських пілотів на F-16, а потім, можливо, й на інших літаках четвертого покоління»

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

  • Українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках та зайшли на першу лінію оборони окупантів – Сергій Кузьмін, заступник командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» зі стратегічних комунікацій.
  • На сьогодні наші війська на Таврійському напрямку продовжують наступальні дії в районі населеного пункту Роботине. Там тривають дії щодо знищення ворога, зменшення кількості окупантів на нашій землі. Маємо певні просування сотнями метрів – Валерій Шершень, речник Сил оборони Таврійського напрямку. Є позитивний рух на Бердянському напрямку. Сили оборони йдуть уперед, попри протидію ворожих підрозділів «Шторм», «Шторм Z», десантників, спецпризначенців.
  • На Бахмутському напрямку українські воїни залишають ініціативу за собою, попри те, що ворог чинить сильний опір – Сергій Череватий, речник Східного угруповання ЗСУ. За добу знищено 65 окупантів,120 поранено та троє узято в полон, знищено ворожий танк, самохідну артилерійську установку, одну гармату та польовий склад із боєприпасами і 5 вантажівок.
  • Найбільш інтенсивні бої на фронті тривають на Куп’янському напрямку, куди ворог перекидає свої сили з Авдіївського напрямку. У відповідь Сили оборони вживають відповідних заходів – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України.
  • Сили оборони України мають успіхи на Таврійському напрямку, за останню добу втрати ворога вбитими, пораненими та полоненими склали 256 осіб (загиблі – 94, поранені – 162), знищено 18 одиниць військової техніки та 8 складів боєприпасів ворога – Олександр Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія».
  • РФ уже використала велику частину арсеналу ракет, який вона накопичила, однак треба бути готовими до нового загострення восени. Аби протистояти агресору, Україні потрібно від союзників більше систем ППО та ракет до них – Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ.
  • Серед російських військових у Чорному морі панує певна паніка: вони розосередили своє корабельне угруповання по тому району, який колись вважали безпечним для свого флоту – Наталя Гуменюк, керівник пресцентру ОК «Південь».
  • Після уражень українськими військовими певних об’єктів у Криму на кшталт Чонгарського мосту логістика для росіян ускладнюється, і надалі можна буде почути й інші позитивні новини – розвідка.

***

  • Унаслідок російського ракетного удару по Покровську загинув заступник начальника ГУ ДСНС у Донецькій області полковник Андрій Омельченко – ДСНС. Увечері 7 серпня росіяни вдарили ракетами по житловому будинку в Покровську Донецької області, 7 людей загинуло, 82 поранено (39 цивільних, серед яких двоє дітей – 2006 і 2012 року народження, 31 поліцейський, 7 працівників ДСНС та 4 військових). Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила ракетний обстріл Покровська з боку російської армії, наголосивши на потребі притягнення злочинців до відповідальності.
  • На Донеччині поліцейська група «Білий янгол», що працює на Мар’їнському напрямку, за сім місяців цього року евакуювала 271 особу, зокрема 65 дітей – відділ комунікації поліції Донецької області.
  • Минулої доби внаслідок обстрілів Херсонської, Донецької (без урахування жертв з Покровська – ред.), Харківської та Запорізької областей 4 людини загинули, 25 отримали поранення – дані ОВА.    

НОВИНИ: УКРАЇНА

  • Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марком Рютте в ході телефонної розмови обговорили зустріч щодо України в Саудівській Аравії, ситуацію на фронті та зміцнення української протиповітряної оборони – сайт глави держави.
  • Сьогодні в Україні — День військ зв'язку. Командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв привітав воїнів-зв'язківців із професійним святом – Днем військ зв’язку, який відзначають 8 серпня.
  • Про відкриття аеропорту «Ужгород» до кінця війни не може бути й мови, оскільки безпека цивільних вище за бізнес-інтереси перевізника, а аргументи про те, що аеродром знаходиться впритул до кордону з країною НАТО, – примарні – ОВА. Українська авіакомпанія Air Ocean Airlines запропонувала відновити польоти аеропорту Ужгорода, для цього вона готова використати два розроблені в Україні літаки Ан-148, які використовувала до широкомасштабного російського вторгнення.
  • Кабінет Міністрів припинив дію міжурядової угоди з Російською Федерацією щодо співробітництва в сфері охорони промислової власності – сайт уряду.
  • Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних ЗСУ – СБУ. Оперативна реакція СБУ завадила спецслужбам РФ отримати доступ до чутливої інформації щодо дій ЗСУ, локацій і переміщення Сил оборони, їхнього технічного забезпечення тощо.
  • ПАТ «Укрнафта» вперше за 10 років проведе сейсмологічні розвідувальні роботи – пресслужба компанії. Фахівці ПАТ «Укрнафта» підготували два проєкти на проведення 3D сейсморозвідувальних робіт у 2023 році. Загальна площа – 180 кв.км. Востаннє подібний проєкт в «Укрнафті» було реалізовано понад 10 років том
  • В Україні запрацювала нова сервісна послуга, яка дозволяє громадянам обирати та бронювати бажаний номерний знак для автомобіля – Ігор Клименко, міністр внутрішніх справ. Замовити послугу можливо за типом транспортного засобу. Але є важлива умова – на один транспортний засіб громадянин може замовити і отримати один номерний знак. Скористатися такою послугою можна через Електронний кабінет водія.
  • На території України циркулює 14 штамів коронавірусу, секвенування на мутації буде продовжено під час епідсезону 2023/2024 – МОЗ.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ДБР розслідує уже 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, 15 обвинувальних актів вже пішли до суду – ДБР. Лише за останні кілька тижнів викрили близько 10 військкомів.

***

  • Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону щодо ратифікації міжурядової угоди з Молдовою про будівництво мосту через Дністер – Денис Шмигаль, прем’єр-міністр. Раніше парламент Молдови схвалив будівництво мосту через Дністер, який з’єднуватиме молдовське село Косеуць та українське місто Ямпіль.

  • Українські аграрії вже намолотили майже 16,6 млн тонн зерна, найбільше в Миколаївській та Одеській областях – прем’єр-міністр.
  • У межах програми «Грант від EU4Business для мікробізнесу», 750 підприємців отримають допомогу у розмірі 4 тис. євро для фінансування заходів з відновлення – Валерій Майборода, заступник виконавчого директора ФРП.

  • У Миколаєві ввели в експлуатацію дюкер через Південний Буг, який має забезпечити централізованим водопостачанням мешканців віддаленого мікрорайону Варварівка – ОВА.

  • Партнери України вже підтвердили, що до кінця року нададуть $244 млн на розмінування, а у США узгоджують виділення ще $84 млн для підтримки приватного оператора, який працюватиме в нашій країні – Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр — міністр економіки України.
  • Банківський сектор України у січні-червні 2023 року отримав 67,6 млрд грн чистого прибутку – Нацбанк.
  • Компанія «Нафтогаз Ойл Трейдинг» вважає неправомірним розірвання договорів на управління мережею автозаправних станцій Glusco та просить Нацагентство з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА) відкликати листи про односторонню відмову від договорів управління активами – пресслужба компанії.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

  • Сполучені Штати вже 8 серпня можуть оголосити про виділення Україні нового пакета військової допомоги на суму $200 мільйонів, який, зокрема, включатиме ракети для систем Patriot та HIMARS – Reuters
  • Уряд Великої Британії оголосив про нові санкції проти 22 фізичних і юридичних осіб за межами Росії, які підтримують незаконне вторгнення РФ в Україну, а також проти 3 російських компаній, які імпортують електроніку для військової техніки армії РФ – пресреліз уряду.
  • Президентка Угорщини Каталін Новак 8 серпня надала згоду на призначення нового посла України, професора Ужгородського національного університету, військовослужбовця ЗСУ Федора Шандора – ATV. Прохання про агреман для Федора Шандора до Будапешта Київ надіслав ще кілька місяців тому, але угорська сторона схвалила його лише зараз.
  • ЄС підтримує Україну в кількох сферах, але питання гарантій безпеки – це не питання для Європейського Союзу. Ми не надаємо такого роду гарантій. Це дискусія для НАТО і для окремих країн, а не для Європейського Союзу як організації – Пітер Стано, речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики.
  • Вранці 7 серпня перші танки «Leopard 1» були відправлені з бельгійської території на українську, покупцем 50 танків для України виступила неназвана країна – бельгійське видання «Business AM».
  • Велика Британія, Коста-Рика, Італія та Японія вважають порушення Москвою кримінальної справи проти прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Каріма Хана та трьох суддів МКС «спробою підірвати мандат суду» – сайт уряду Великої Британії.
  • НАТО уважно стежить за всією військовою діяльністю в Білорусі, однак не бачить прямої чи опосередкованої загрози союзникам Альянсу з боку найманців російської ПВК «Вагнер» – Оана Лонгеску, речниця НАТО.
  • Постачання російського трубопровідного газу до країн Євросоюзу протягом року після повномасштабного вторгнення РФ в Україну скоротилося з 50% до 8% від загального газового імпорту – Адальберт Янц, речник ЄС.
  • Міністерство у справах підприємств та продукції Італії призупинило дію програми Investor Visa for Italy для громадян Росії та Білорусі – ЗМІ.
  • Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало в країні 16 осіб, пов’язаних з російською розвідкою – Станіслав Жарин, заступник міністра-координатора спецслужб Польщі. Агентству вдалось не лише виявити та затримати шпигунів, а й дослідити та виявити спосіб дії, який росіяни використовують у цьому виді діяльності проти Польщі.
  • У Туреччині внаслідок вибуху на елеваторі у порту Деріндже було знищено близько 15 тис. т зерна, а не 8 млн т збіжжя, як повідомляли раніше в соцмережах – Центр боротьби з дезінформацією Директорату з комунікацій адміністрації президента Туреччини. У Головному управлінні розвідки України вважають, що необхідно дослідити питання причетності росіян до цього інциденту.
  • Президент Польщі Анджей Дуда призначив парламентські вибори у країні на 15 жовтня – РАР.
  • Індія в останні місяці заборонила вітчизняним виробникам військових безпілотників використовувати обладнання і компоненти, виготовлені в Китаї, через зростання занепокоєння вразливістю безпеки своїх військових даних – ЗМІ.

ВОРОГ

  • Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим після участі КНР в зустрічі у Саудівській Аравії щодо української «формули миру» – МЗС Китаю. Щодо України топ-дипломат заявив, що Китай дотримуватиметься «незалежної та неупередженої позиції», планує активно виступати за мирні переговори та політичне рішення. Лавров, як зазначають, заявив, що Москва погоджується з позицією Китаю щодо "політичного врегулювання української кризи" та вітає «конструктивну роль Китаю».
  • Росія дедалі більше змушена покладатись на тіньовий флот для експорту зерна, який переважно складається зі старих зерновозів Туреччини та Китаю – Reuters. Відсутність кораблів у Росії та скорочення діяльності в країні-агресорі західних зернотрейдерів збільшують витрати на транспортування російської пшениці.
  • Від початку повномасштабної війни проти України Москва зняла зі зберігання понад 40% старих радянських танків та бронетранспортерів на найбільшій базі законсервованої військової техніки у Вагжаново, що в Бурятії – ЗМІ.
  • На кордоні з Україною, в населеному пункті Зябровка у Республіці Білорусь, будується новий табір для найманців ПВК «Вагнер». Надалі планується їх застосування для імітації підривної діяльності на кордоні з Чернігівською областю – Центр національного спротиву.
  • Міністерство внутрішніх справ РФ наповнюють терористами із так званої «ДНР» – Генштаб. 4 серпня під час наради ватажків так званого «МВС ДНР» обговорювалося питання про злиття цього так званого міністерства з МВС РФ. 100% цивільних співробітників цього так званого міністерства переведено до МВС РФ. Проведено переатестацію понад 90 відсотків співробітників, які мають спецзвання.

Підготувала Марина Дмитрів

Фото: gur.gov.ua

Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *