Битва за Україну. День п’ятсот дев’ятнадцятий

Битва за Україну. День п’ятсот дев’ятнадцятий 27.07.2023 22:48 Укрінформ ПЦУ затвердила перехід на новоюліанський календар. ВРУ продовжила строк дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні з 18 серпня на 90 діб

Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот дев’ятнадцятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 27 липня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

– ПЦУ затвердила перехід на новоюліанський календар – Укрінформ. Відповідне рішення священники ухвалили під час Помісного Собору Православної Церкви України, що відбувся в Софії Київській. Помісний собор ПЦУ залишив можливість тимчасово залишитися на старому календарі для парафій, які поки не готові до переходу, аби запобігти розділенню серед вірян на тлі календарної реформи.

– США зібрали дані про удари РФ по цивільній інфраструктурі України та примусову депортацію дітей. Президент Байден видав таємне розпорядження про передачу доказів російських військових злочинів в Україні до Міжнародного кримінального суду в Гаазі – New York Times.

– ЄС готовий експортувати українське зерно «коридорами солідарності». Вони дозволяють перевозити товари через країни ЄС на баржах, залізницею, автомобільними або внутрішніми водними шляхами – Януш Войцеховський, комісар ЄС із сільського господарства. До того, як Росія вийшла з угоди, 60% українського експорту відвантажувалося «коридорами солідарності», а 40% – Чорним морем.

– Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш продовжить контакти щодо відновлення «зернової угоди» – «Інтерфакс-Україна». Він зазначив, що націлений саме на домовленості, які б відповідали інтересам як Києва, так і Москви.

***

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Ліберії:

– зустрівся з Президентом Ліберії Джордж Веа, обговорили агресію РФ проти України та її наслідки для міжнародного миру та безпеки;

– зустрівся з міністром закордонних справ Ліберії Ді-Максвеллом Кемайя,  обговорили вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи, а також розвиток двосторонньої співпраці в сферах торгівлі, будівництва, охорони здоров‘я та освіти.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, Президент України: «Латинська Америка для мене дуже важлива, Бразилія, та інші країни теж. …Якщо йому (бразильському президентові – ред.) вдасться зібрати разом інших лідерів Латинської Америки, ми всі можемо зустрітися в Бразилії або де-небудь ще. Це дуже допоможе всьому світу, щоб настав мир».

Джеймс Гіппі, міністр збройних сил Великої Британії: «Наступ Сил оборони України йде за планом.  Українське командування виявляє належну обережність, не спрямовуючи великої кількості бійців та озброєнь на щільні мінні поля росіян. Україна зараз виправдовує наші очікування. Вони широко реалізують план, який вони розробили з нами, американцями та іншими минулої зими».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– ЗСУ розпочали механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області і, схоже, прорвали окремі підготовлені російські оборонні позиції на південь від Оріхова – ISW. Це може дати можливість Україні почати більш успішне просування на південь від Оріхова протягом найближчих тижнів. Фронт на Запоріжжі є однією з трьох осей українського контрнаступу.

– ЗСУ на фронті атакували російський вертоліт Ка-52, внаслідок чого загинув полковник авіації РФ Віталій Табачніков — ЗМІ.

– Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Росії навряд чи вдасться заблокувати Чорне море, щоб не спровокувати військовий конфлікт з прибережними країнами Чорного моря, включаючи членів НАТО Румунію, Болгарію і Туреччину — ISW.

– Російські окупанти намагаються вибити Збройні Сили України з панівних висот у напрямку Куп'янська. За сьогодні українські воїни відбили кілька штурмів без втрати позицій – Ганна Маляр, заступник міністра оборони. У районі Кремінної також відбито кілька атак у Серебрянському лісі. Поблизу Бахмута Сили оборони продовжують наступальні дії та поступово рухаються вперед – «найгарячіше» у районах Кліщіївки, Курдюмівки та Андріївки.

– ЗСУ у контрнаступі намагатимуться просунутися у напрямку Токмака, а далі – на Мелітополь – The New York Times. Українська армія прагне розірвати так званий сухопутний міст між материком і Кримом або принаймні просунутися настільки далеко, щоб півострів опинився в зоні дії української артилерії.

– На Лиманському напрямку військовослужбовці Національної гвардії України зупинили спробу прориву росіянами наших позицій – полковник Микола Уршалович, тимчасовий виконувач обов'язків директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ. Зазнавши невдачі під час штурму ворог на допомогу піхотним підрозділам відправив 3 новітніх танки Т-90М «Прорив», які підірвалися на мінах і нацгвардійці спалили їх вщент за допомогою протитанкової зброї. Уршалович зазначив, що у районі Серебрянського лісництва цього тижня гвардійці у ході важких боїв забезпечили виконання всіх бойових завдань, визначених командуванням.

– Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв під час робочої поїздки по Північній операційній зоні відвідав позиції вздовж кордонів Сумщини та військових, які перебувають на лікуванні в одному з провідних медичних закладів області – пресслужба командування Об’єднаних Сил ЗСУ.

– Росія втратила біля 40 «Алігаторів» після початку повномасштабної війни – Міноборони Британії. Останніми місяцями Росія швидко забезпечила війська на півдні невеликою кількістю абсолютно нових варіантів Ка-52М. Покращенням парку гвинтокрилів Ка-52 є інтеграція нової протитанкової ракети LMUR дальністю дії 15 кілометрів, що завдає відчутних втрат ЗСУ.

– Окупанти закрили Арабатську стрілку для цивільних через «загрозу Криму» з 31 липня – ЗМІ. Потрапити на косу зможуть тільки співробітники екстрених служб окупантів, а також громадяни, які виконують "роботи оборонного значення" і з ліквідації надзвичайних ситуацій.

– У четвер, 27 липня, у тимчасово окупованому місті Токмак Запорізької області пролунали вибухи. Стверджується, що у місті пролунало щонайменше п'ять вибухів, після чого «почалася детонація» –  Іван Федоров, мер Мелітополя.

***

– Вночі 27 липня Росія атакувала Україну ударними безпілотниками та ракетами «Калібр».  Сили оборони знищили вісім ударних безпілотників типу Shahed-136/131, «Калібри», що атакували портову інфраструктуру Одеської області, збити не вдалося. –  Повітряні сили ЗСУ. За даними Олега Кіпера, начальника Одеської ОВА, під час удару по портовій інфраструктурі Одеської області, загинув охоронець.

– Уночі росіяни завдали удару керованою авіабомбою КАБ-250 по смт Ківшарівка Куп'янського району Харківщини, загинула жінка, ще чотири людини постраждали – Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА.

– Стало відомо про ще одну жертву ракетної атаки 23 липня. Тіло жінки було знайдено в нежитловій прибудові біля зруйнованого приватного будинку на вул. Парковій. Особа загиблої встановлюється – УНН. Вночі проти 23 липня російські окупанти випустили по Одесі 19 ракет п'ятьох видів. Тоді УНН повідомляв про одного загиблого та 21 постраждалого.

– Російські війська минулої доби у Донецькій, Вінницькій, Харківській області вбили 2 мирних жителів, ще 19 цивільним завдали поранень – дані ОВА.

– Російські війська в ході повномасштабного вторгнення вбили в Україні 498 дітей, ще 1077 дітям завдали поранень – Офіс генерального прокурора.

НОВИНИ: УКРАЇНА

Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки у Дніпропетровську область:

– провів виїзне засідання Ставки Верховного головнокомандувача у зоні відповідальності ОСУВ «Таврія». Учасники обговорили ситуацію на фронті, перебіг наступальних та оборонних дій,  результативність використання наявних систем ППО та підсилення повітряного щита з урахуванням майбутніх надходжень. Також обговорювалася й перевірка військкоматів, на особливому контролі перебувають 11 регіонів;

– вручив подарунки з нагоди днів народжень генералів, які були раніше –  Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному іменну вогнепальну зброю, а командувачу Сухопутних військ ЗСУ Олександру Сирському – картину;

– відвідав медичний заклад, де лікуються українські захисники, зустрівся з лікарями та привітав їх із Днем медичного працівника.

Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Миколаївщину:

– відвідав медзаклади у Миколаєві та Очакові, поспілкувався з дітьми, які лікуються після мінно-вибухових травм, поспілкувався з медичними працівниками та привітав їх із професійним святом;

– вручив військовим медикам ордени «За мужність» III ступеня, орден Данила Галицького, медалі «За військову службу Україні» та «За врятоване життя».

Верховна Рада:

– ухвалила закони про затвердження указів Президента щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та загальної мобілізації з 18 серпня на 90 діб;

– звільнила Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики;

– достроково припинила повноваження народного депутата із парламентської фракції "Слуга народу" Юрія Арістова, якого в середині липня помітили на Мальдівах;

– ухвалила в першому читанні законопроєкт про відновлення електронного декларування під час воєнного стану;

– ухвалила закон про реформування системи управління державними сільськогосподарськими землями, який передбачає передачу всіх державних земель сільськогосподарського призначення в оренду та дозвіл здавати їх в суборенду;

– ухвалила закон про уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України.

– МЗС України повертає з відрядження дипломата посольства в Південній Кореї після бійки в барі Сеула. Посольство України заявило, що тісно співпрацює з владою Республіки Корея, щоб забезпечити неупереджене розслідування інциденту, та вибачилося перед корейською громадою та постраждалими – МЗС України. 

– Українські спортсмени зможуть виступати разом із білорусами і росіянами, якщо ті братимуть участь у змаганнях у нейтральному статусі – Міністерство молоді та спорту України.

– Цьогоріч уперше в Україні День медичного працівника відзначається 27 липня. Завдяки українським лікарям до 82% поранених і хворих українських військових після лікування повертаються у стрій, а смертність військових на етапі евакуації зменшилась до 1,35% – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України.

– Після низки скандалів із «відрядженнями» нардепів на люксові курорти влада заблокувала виїзд за кордон народним депутатам і чиновникам і доопрацьовуватиме законодавство, яке регулює відрядження – Офіс президента.

– СБУ провела обшук у президента Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзали. Причиною обшуку є передача 150 тисяч гектарів сільськогосподарських земель академії в обробіток приватним особам –  «Українська правда».

– Суд наклав арешт на майно, гроші та банківські рахунки колишнього начальника Одеського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова та та членів його сім’ї – ДБР.

– Українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу з фехтування в Мілані за те, що після здобуття перемоги в чесному двобої вона відмовилася потиснути руку росіянці Анні Смирновій – Укрінформ.

– Станом на 27 липня через негоду без світла залишились 260 тисяч споживачів у понад 700 населених пунктах 11 українських регіонів – Міненерго.

***

Національний банк:

 – ухвалив рішення з 28 липня знизити облікову ставку з 25% до 22%;

– покращив прогноз зростання економіки на рік до 2,9%;

– поліпшив прогноз інфляції на нинішній рік із 14,8% до 10,6%.

– Уряд за пів року виділив на армію ₴672 мільярди – Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України. Кожна гривня українського бізнесу, сплачена у вигляді податків, іде на підтримку ЗСУ.

– Україна з початку 2023 року отримала від міжнародних партнерів майже 27 млрд дол. – Андрій Пишний, голова Національного банку України.

– До держбюджету України надійшло $1,5 млрд пільгового фінансування під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку – Мінфін.

– В «Укренерго» готуються до найгіршого сценарію взимку, з повторенням атак на енергосистему країну, але абсолютно впевнені, що магістральна мережа буде готова працювати без обмежень під час наступного опалювального сезону – Володимир Кудрицький, голова правління компанії.

– Земельні аукціони, проведені в системі Prozorro.Продажі, поповнили бюджети різних рівнів на 1,43 млрд гривень – пресслужба АТ «Прозорро.Продажі».

– АТ «Укргазвидобування» виконало успішний капітальний ремонт 20-річної свердловини, що дозволяє тепер щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива – АТ «Укргазвидобування».

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Сполучені Штати разом із союзниками продовжують опрацьовувати деталі планів щодо навчання українських пілотів на винищувачах F-16 – Джон Кірбі, координатор Ради національної безпеки Білого дому. Українські пілоти мають пройти навчання англійської мови у Британії, аби мати змогу керувати винищувачами F-16.

– Федеральний уряд Австрії поки що не передав словенській організації «Міжнародний трастовий фонд» (ITF) 2 млн євро, про надання яких для потреб розмінування в Україні було оголошено два місяці тому – АРА.

– Італійські парламентарі підтримали резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу — DW. Загалом Голодомор визнали геноцидом 29 країн світу.

– Провідна міжнародна юридична фірма CМВС ovington & Burling LLP, яка виступає юридичним радником Групи Нафтогаз, залучить послуги американської розслідувальної компанії K2 Integrity, аби виконати рішення Гаазького трибуналу про $5 млрд у кримській справі – Олексій Чернишов, голова НАК «Нафтогаз України».

– У населеному пункті Куявсько-Поморського воєводства, що на півночі Польщі, відбулося підписання угоди про створення в РП першої ракетної бригади та академії HIMARS – Маріуш Блащак, міністр національної оборони РП.

– У Білому домі повідомили, що вдруге за тиждень військовий літак РФ пролетів у небезпечній близькості від американського безпілотника у небі над Сирією – Карін Жан-П’єр, речниця Білого дому. Під час останнього інциденту був пошкоджений американський безпілотник MQ-9 Reaper.

– Японія  і Франція у четвер розпочали перші в історії спільні бойові навчання в рамках зусиль зі зміцнення партнерства у сфері безпеки – Kyodo.

ВОРОГ

– Російські окупанти під виглядом «оздоровлення» вивезли до Білорусі понад 3 тисячі українських дітей – Сергій Кислиця, постійний представник України в ООН. Депортованих дітей «піддають антиукраїнській індоктринації та пропаганді, спрямованій на щеплення ненависті до України, її мови, культури та історії».

– МВС Росії оголосило у розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна – Радіо свобода.

– До Білорусі прибула 12-та колона «ПВК Вагнер" разом із бронеавтомобілями. У колоні мінімум 50 одиниць автомобільної техніки – "Беларускі Гаюн».

– Засновник та спонсор ПВК «Вагнера” Євген Пригожин нібито присутній на саміті «Росія-Африка» в російському Пітері – ЗМІ.

– Міністр оборони Росії Сергій Шойгу супроводжував лідера Північної Кореї Кім Чен Ина на оборонній виставці, де були представлені балістичні ракети КНДР – Reuters.

– Окупаційна влада Криму планує провести військові навчання у містах Феодосія та Армянськ у п'ятницю 28 липня – ЗМІ.

Підготувала Жанна Телеганова

Фото: ПЦУ, Фейсбук

Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *