Битва за Україну. День чотириста чотирнадцятий

Битва за Україну. День чотириста чотирнадцятий 13.04.2023 20:22 Укрінформ Рада ЄС ухвалила рішення про виділення 1 мільярда євро, які будуть спрямовані на негайне постачання Україні артилерійських боєприпасів.

Ми зібрали для вас інформацію про чотириста чотирнадцятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 13 квітня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Рада ЄС ухвалила рішення про виділення 1 мільярда євро в рамках Європейського фонду миру, які будуть спрямовані на негайне постачання Україні артилерійських боєприпасів – сайт Європейської ради.

Президент Зеленський взяв участь у третьому засіданні міністерського круглого столу щодо підтримки України за участі українського уряду, Світового банку та МВФ. Говорили про першочергові потреби України у відбудові, про конкретні механізми спрямування заморожених російських активів на компенсацію завданих росією збитків – ЗМІ.

Чорноморська безпекова конференція в Бухаресті

  • У столиці Румунії триває другий день Першої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної кримської платформи, яка зібрала представників понад 50 країн та організацій. Пройдуть важливі двосторонні та тристоронні зустрічі, зокрема, зустріч у форматі трикутника “Україна-Румунія-Молдова".
  • Румунія та Молдова підтвердили готовність підтримати Формулу миру Президента Зеленського та зобов’язання щодо мирного плану з 10 пунктів – МЗС.
  • Міністр закордонних справ Болгарії Ніколай Мілков заявив, що потрібен узгоджений колективний підхід і переоцінка підходу НАТО та політики щодо Чорного моря – Укрінформ
  • Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом заявив про те, що шведське головування в ЄС продовжуватиме надавати пріоритет політичній, фінансовій, військовій та гуманітарній допомозі України, а також підтримці на шляху до членства в ЄС – Укрінформ.
  • Україна вважає, що в басейні Чорного моря має бути постійна присутність країн НАТО задля спільного патрулювання або розмінування. Це може бути спільний патруль, це може бути розмінування як спільне завдання щодо вод Чорного моря – Еміне Джапар, перша заступниця міністра закордонних справ.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що для безпеки регіону необхідна деокупація Криму, і це буде зроблено – Укрінформ.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила за підсумками зустрічі у форматі Україна-Румунія-Молдова заявила, що членство в України НАТО є лише питанням часу – Укрінформ.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков обговорив із заступником генсека НАТО Мірчою Джоане "деякі цікаві речі" щодо підготовки України до саміту у Вільнюсі – Укрінформ.

Візит прем’єр-міністра України до США

Прем’єр-міністр України зустрівся з адміністраторкою USAID Самантою Пауер, щоб обговорити економічне відновлення України та спільні зобов’язання Сполучених Штатів та України щодо прозорості та підзвітності – посольство США в Україні.

Денис Шмигаль заявив, що відновлення України стане одним із найбільших інвестпроєктів в історії Європи, але нині треба зосередитися на швидкій відбудові – ЗМІ

Денис Шмигаль заявив, що путін несе відповідальність за жорстоку страту українського військового, відео якої нещодавно було поширене – ЗМІ.

Відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигая і керівництва Світового банку – президента Девіда Мелпаса та керівного директора Анни Б’єрде. Оголошено про виділення нашій країні додаткових 200 млн доларів США на відновлення енергетики. За рік від початку воєнного вторгнення росії Світовий банк вже зміг мобілізувати міжнародних партнерів та допоміг отримати Україні майже 20 млрд дол. США – Андрій Пишний, голова Національного банку.

ЦИТАТИ ДНЯ

Едуард Геґер, Прем’єр Словаччини: "Ми не можемо звикнути до щоденної дози жахливих звірств, які чинять російські агресори в Україні. Відсікання голови українського військовослужбовця в стилі ІДІЛ показує, що для них немає ні правових, ні людських меж у творенні зла. Так само думали і нацисти, але це не буде ні забуте, ні безкарне!"

Олексій Резніков, міністр оборони України: «Впевнений, що після нашої перемоги (потоплений Україною крейсер «москва». Ред) стане однією з найпопулярніших локацій для дайверів. А туристи зі всього світу будуть в українському Криму піднімати келихи фантастичного кримського вина під хороший тост – «за російський воєнний флот – до дна!»

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України: «Я бачу, що ми всі тепер розуміємо, що страх не стратегія. Настав час для напрацювання всеохоплюючої системи безпеки для всіх держав регіону, яких лякає маніяк на свободі. Настав час зробити Чорне море тим, чим стало Балтійське – морем НАТО».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

На Донецькому напрямку Сили оборони України ворожу автоматизовану станцію постановки перешкод Р-330Ж “Житель”. Станція знаходилася досить далеко за лінією зіткнення – Сили спеціальних операцій ЗСУ.

Авіація Сил оборони України за добу завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів на Луганщині. Також українські захисники збили 2 ворожих БпЛА типу «Орлан-10», уразили 4 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 2 склади боєприпасів противника, а також ворожу радіолокаційну станцію – Луганська ОВА.

Українські оборонці знищили російський склад з боєприпами на Бахмутському напрямку – Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ ЗСУ.

У Бахмуті росіяни зазнають величезних втрат. Вони не зупиняються. Запеклі бої тривають також у Мар’їнці та Авдіївці – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України

***

  • На окупованій Запорізькій атомній електростанції біля енергоблоку вибухнула російська міна, окупанти намагалися приховати це від експертів МАГАТЕ – Енергоатом.
  • російська армія здійснила 46 обстрілів Херсонщини. Ворог випустив 185 снарядів з важкої артилерії, БПЛА та авіації, одна людина загинула, двоє дістали поранення – ОВА.
  • росіяни за добу вбили на Донеччині цивільного, ще двох поранили – Павло Кириленко, начальник Донецької ОВА.
  • російські війська обстріляли Херсонщину керованими авіабомбами, у селі Зміївка та у Херсоні є загиблі – Херсонська ОВА.
  • За даними державного порталу “Діти війни”, у нашій державі з початку повномасштабної війни з рф загалом вважаються розшуканими – 11 258 дітей, зниклими безвісти – 410 дітей, повернутими – 361 дитина – пресслужба Нацполіції.
  • Двоє добровольців із США Едвард Валтер Вілтон і Грейді Курпасі загинули в боях за Україну – Daily Beast. Вічна пам’ять і слава Героям.

НОВИНИ: Україна

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зустрівся з главою штабу збройних сил Франції генералом армії Тьєрі Бюркаром. Обговорили потреби України в артилерійських снарядах та інших боєприпасах, засобах ППО та винищувачах F-16 – Українська правда.
  • Президент Зеленський підписав указ про заснування Дня оборонно-промислового комплексу України, який відзначатиметься 13 квітня (указ №214/2023).
  • Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо руйнування об’єкта на території Києво-Печерської Лаври, тривають слідчі дії, збираються докази протиправних дій – Нацполіція
  • Служба безпеки України та Офіс генпрокурора арештували майно на понад 3,5 млрд грн підсанкційного проросійського олігарха Вадима Новинського – ЗМІ.
  • Відбулася зустріч міністра цифрової трансформації Михайла Федорова з СЕО Clearview AI Хоаном Тон-Тхатом. Розглядаєтся можливість відкрити офіс в Україні для допомоги в розбудові цифрової інфраструктури України – Михайло Федоров.
  • На ВП «Рівненська АЕС» проведено інспекцію МАГАТЕ енергії на наявність незаявлених ядерних матеріалів. Зауважень від інспекторів не було – Держатомрегулювання.

***

  • Меморандум про співпрацю в урановидобувній галузі між «Енергоатомом» та канадською компанією САМЕСО пришвидшить витіснення росії з ринку ядерного палива. Це дозволить залучити ресурс для модернізації та розвитку виробничої інфраструктури Східного гірничо – збагачувального комбінату – пресслужба Міненерго
  • Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав росію сплатити $5 мільярдів компенсації за збитки Нафтогазу у Криму. Рішення можна виконувати через механізм примусового виконання – пресслужба Нафтогазу
  • Уряд планує розширити програми компенсації роботодавцям за працевлаштування ветеранів, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни. 80% роботодавців готові брати їх на роботу – пресслужба Мінекономіки.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

Державний департамент США запровадив санкції щодо низки осіб, пов’язаних з російською державною корпорацією “Росатом”. Це має стимулювати інші цивілізовані країни для остаточного розірвання зв’язків у ядерній галузі з країною, яка порушила всі принципи і основи ядерної та радіаційної безпеки – Герман Галущенко, міністр енергетики.

Німеччина дозволила передачу польських МіГ-29 Україні – Борис Пісторіус, міністр оборони. Ці літаки належали НДР і були передані Польщі близько 20 років тому.

Польща скептично ставиться до ідей Франції сприяти переговорам між країною-окупантом Росією та жертвою її нападу – Україною. Мета політики Варшави – стратегічна поразка Росії – Збіґнєв Рау, міністр закордонних справ Польщі.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтвердив наміри Польщі стати сервісним центром для американських танків Abrams в Європі та робити для цих танків бронебійні снаряди з сердечником зі збідненого урану – REUTERS.

* * *

  • Уряд Японії планує надати Україні 3,5 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки протягом 2023 року. Ці кошти дозволять профінансувати пріоритетні, зокрема соціальні та гуманітарні видатки – Мінфін
  • Міністр фінансів Великої Британії Джеремі Гант заявив, що Лондон готовий надати Україні додаткові кредитні гарантії на 500 млн дол. Кредитні гарантії допоможуть фінансувати українські держустанови, такі як школи та лікарні – Reuters.
  • На засіданні круглого столу Світового банку у Вашингтоні Литва заявила про виділення 10 мільйонів євро для відновлення України – Гінтаре Скайсте, міністр фінансів Литви.
  • Уряд Норвегії вирішив оголосити персонами нон грата 15 офіцерів російської розвідки, які працювали під дипломатичним прикриттям у країні – Аннікен Гуйтфельдт, глава МЗС.
  • Уряд США вважає, що генсек ООН Антоніу Гутерреш виявляє зайву поступливість до москви. Про це йдеться у секретних документах Пентагону, які опинилися у вільному доступі в інтернеті – ВВС.
  • Союзники по НАТО мають надіслати Україні потужний сигнал щодо її майбутнього членства, надати гарантії безпеки та не обмежуватися деклараціями, що були прописані під час Бухарестського саміту Альянсу у 2008 році – Арвідас Анушаускас, міністр оборони Литви.
  • Людина, яка стоїть за масовим витоком секретних урядових документів США, – це молодий «любитель зброї», який працював на військовій базі і поділився особливо секретними документами з групою учасників на платформі Discord – The Washington Post
  • Українець, який проживав у Польщі, здійснив спробу самоспалення біля генконсульства України у Кракові. Розпочато розслідування, щоб встановити причину та всі обставини трагедії – Олег Ніколенко, речник МЗС.
  • Швейцарський уряд має намір надати Україні додатково щонайменше 1,5 мільярда швейцарських франків (1,7 мільярда доларів) до 2028 року. Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти росії, які включають заборону на експорт зброї, вугілля та предметів розкоші, обмеження на поїздки, заморожені активи – Українська правда.
  • Війна проти України має трагічні наслідки для всієї глобальної економіки, оскільки створює вкрай негативні меседжі для взаємодії, а також має конкретний вплив на безпеку поставок – Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник МВФ.

ВОРОГ

  • США не видали візи делегації рф, яка головує в Радбезі ООН, необхідні для візиту на заходи ООН – посольство Росії у Вашингтоні.
  • Рішення рф обмежити паради до 9 травня ризикує стати черговим сигналом для населення, що війна йде не за планом – британська розвідка.
  • У Будапешті за підсумками засідання угорсько-білоруської міжурядової комісії з економічного співробітництва підписано угоду про співпрацю у сфері використання російських ядерних технологій, які застосовуються на АЕС обох країн – ЗМІ.
  • Федеральна служба безпеки рф звинувачує військових у приховуванні масштабів втрат, яких зазнала росія. Це свідчить про жорстку боротьбу всередині російської влади – The New York Times.
  • російські видання вирішили урізноманітнити прийоми пропаганди і залучили ChatGPT для створення фейкових новин, зокрема про Україну – ЗМІ.

Підготувала Жанна Телеганова

Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *