Бенджамін Віктор. Краса, відлита в бронзі

Бенджамін Віктор. Краса, відлита в бронзі

Власний погляд

04.07.2021 09:00

Укрінформ

Його скульптури неодмінно посідатимуть чільне місце серед найбільших світових шедеврів

– “Дар від Бога”, – так скромно він описує свою здатність із мертвої глини та бездушної бронзи творити вражаючі витвори мистецтва, в яких життєва правда просто зашкалює. Американський скульптор Бенджамін Віктор (Benjamin Matthew Victor) ліпить та відливає неймовірно реалістичні твори, що відтворюють вишуканість і красу людської подоби.

В авторських роботах раз-у-раз він виявляє елегантність, витонченість жінок і внутрішню силу, мужність чоловіків. Представлю сьогодні добірку з найкращих скульптур, створених цим майстром.

Ніяк не можу погодитися із французьким есеїстом та філософом Полем Валері (Ambroise Paul Toussaint Jules Valéry; 1871-1945) в одній його думці:

– Живопис і Скульптура – це покинуті діти. У них померла мати – мати їх, Архітектура. Поки матуся була поруч, вона вказувала їм місце, призначення, межі.

Бенджамін Віктор

*   *   *

Якщо подивитися на мистецьку еволюцію архітектури, то вона справді має свій родовід, хоча тримається іншого призначення. Якого?

– Скульптура – це архітектура, яка навчилася емоційно рухатись, відтворювати почуття, спонукати до дії, наштовхувати на думки.

Та послухаємо, власне, самого американського скульптора Бенджаміна Віктора.

Він стверджує:

– Для мене то велика честь – створювати скульптури, які тішать людське око та удосконалюють життєвий простір. Починаючи кожну нову роботу, для початку я поринаю в глибокі дослідження, що надає майбутній скульптурі справжню достовірність.

Поки ви міркуєте, невеличка відео-візитівка 42-річного майстра…

*   *   *

Він народився 16 січня 1979 р. у невеличкому містечку Тафт, округ Керн, Каліфорнія, де мешкало не більше десяти тисяч городян. Підліткові роки минули в Бейкерсфілді, Каліфорнія, що вважається малою батьківщиною ню-метал груп “Korn”, “Cradle Of Thorne”, “Orgy” і “Adema”.

Закінчивши тут середню школу, Бенджамін до певної міри став металістом, бо подальші чотири роки юнак вивчав мистецтво взагалі й скульптуру зокрема в Північному державному університеті (Northern State University) в Абердіні, Південна Дакота.

Почав він із біблійним розмахом…

Першою студентською роботою, що звернула на себе увагу фахівців, стала у 2004 р. статуя біблійного персонажа, царя Самсона. В натуральну величину.

За неї від Національного товариства скульптури (National Sculpture Society, Нью-Йорк) другокурсник отримав іменну стипендію.

Що сьогодні, з висоти власного становища Бенджамін Віктор може порадити творчій молоді?

–  Уважно стежте, куди і як рухається ваш творчий порив. Творити ви повинні за внутрішніх причин. Не дозволяйте зовнішнім силам, зовнішнім впливав занадто сильно переінакшувати вас. Так, неможливо зовсім ігнорувати зовнішні обставини. Навіть Вінсент Ван Гог це знав і дуже страждав через зовнішні впливи. Тому раджу, зробіть усе від вас залежне, як художник, щоб творити. Адже ви щиро любите те, що робите. Коли ж ви щось створюєте для комісій або меценатів, щоб вижити, не дозволяйте цьому гасити вогонь вашої пристрасті, що палає всередині. Навіть у таких випадках вкладайте у власні твори іскру творчості, своє світобачення. Лише так ви зробите велике, не залежно від того, про який твір мистецтва йдеться.

*   *   *

Так, то було “свідчення визнання естетичної та концептуальної цілісності” роботи молодого художника. Потім народилася скульптура матері царя Соломона – Вірсавії (Бат Шева, івр “Дочка клятви”). Не поспішайте, погортайте світлини, під різними ракурсами, – як це виглядає у глині, а як – у бронзі.

Скульптура матері царя Соломона Вірсавії, 2013 рік

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *