Звернутися з питань розміщення реклами
З початку повномасштабної війни у КНДІСЕ провели 30 тис. судових експертиз, які в більшості стосувалися наслідків російської агресії
КНДІСЕ провів понад 30 тисяч експертиз щодо наслідків російської агресії. Експерти використовують 3D-сканування та оцінюють як прямі збитки, так і упущену вигоду підприємств.
З початку повномасштабного вторгнення в Україну фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) провели понад 30 тисяч експертиз, більшість з яких стосувалися наслідків воєнних злочинів. Особливу увагу приділяють економічним дослідженням. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповіли фахівці Інституту.
Ключові напрями економічної експертизи включають: розрахунок прямих збитків, наприклад, за балансовою чи ринковою вартістю пошкодженого майна; оцінку упущеної вигоди підприємств, діяльність яких призупинена через бойові дії чи окупацію, а також наслідки збройної агресії для довкілля та земельних ресурсів. Досить часто такі дослідження є комплексними і комісійними, тобто до виконання експертизи залучаються спеціалісти різних напрямків. Наприклад, для обґрунтування причинно-наслідкових зв’язків між розміром реальних збитків та збройною агресією російської федерації окрім економічної може застосовуватися також вибухотехнічна та пожежно-технічна експертиза, яка визначає причини руйнувань об’єктів нерухомого та рухомого майна
– пояснюють у КНДІСЕ.
Для збору даних і аналізу експерти КНДІСЕ активно використовують інноваційні технології, такі як 3D-сканування та картографування. Це дозволяє створювати детальні моделі зруйнованих об’єктів, що значно підвищує точність оцінки збитків і забезпечує бездоганну доказову базу.
“На жаль, масштаби матеріальних, економічних і соціальних втрат через агресію росії збільшуються, відповідно зростає кількість судових справ про відшкодування збитків. Серед прикладів був випадок, коли одне із сільськогосподарських підприємств на Херсонщині, перебувало в тимчасовій окупації та втратило доступ до своїх земель і техніки. Завдяки експертизі було визначено як прямі збитки (втрата обладнання), так і упущену вигоду від нереалізованого врожаю, враховуючи середні ринкові ціни на сільськогосподарську продукцію. Інший випадок – внаслідок російського обстрілу було знищено склад із товарами для перепродажу. У процесі дослідження визначалася вартість втраченого товару як прямі збитки, а також розраховувалася упущена вигоду від нереалізованих продажів, що могло б забезпечити підприємству дохід. Маємо надію, що ці та всі подібні випадки зрештою зможуть бути компенсовані”, – розповідають експерти КНДІСЕ.
У КНДІСЕ зазначили, що продовжують працювати над вдосконаленням методик і розширенням можливостей для фіксації та оцінки збитків, демонструючи свою відданість відновленню справедливості та правди.
Робота експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз має важливе значення для встановлення розміру збитків, завданих російською військовою агресією. Завдяки експертним дослідженням українські підприємства, громади та підприємці мають надійну доказову базу для захисту своїх прав як в українських судах, так і на міжнародній арені.
Источник: www.unn.com.ua