Як вибрати офісний стілець для роботи?

Як вибрати офісний стілець для роботи?

Існує низка очевидних ознак, за якими можна легко з’ясувати, наскільки комфортно вам буде в кріслі. Ось список характеристик, якими має володіти будь-який офісний стілець або крісло, призначене для тривалої роботи за столом:

  • міцна конструкція;
  • сталева хрестовина;
  • м’яке наповнення;
  • широкий діапазон налаштувань.

Тепер детально вивчимо кожен елемент робочого крісла.

Сидіння повинно бути м’яким, зручним, широким (від 56 см) і не надто глибоким (50 см) – край сидіння не повинен упиратися, а тим більше, врізатися в ноги. Зменшувати і збільшувати глибину можна за допомогою вбудованого механізму регулювання сидіння. Зручна функція для людей з не стандартною комплекцією. Найважливіша деталь ергономічного стільця: наявність плавного скосу, яке унеможливлює передавлення судин на ногах.

Спинка повинна відхилятися назад під кутом 10-15° і мати плавний прогин у ділянці попереку. Рухома спинка забезпечить постійне зіткнення зі спиною користувача, навіть при нахилі вперед. Це дає відчуття опори і розвантажує спину, особливо в поперековому відділі. В ідеалі, спинка має підтримувати хребет, плечі та голову.

Підлокітники. Важко уявити офісний стілець без наявності цієї деталі. Це потужний інструмент, щоб розслабити руки під час роботи. Але тільки, якщо вони встановлені на потрібній висоті. Занадто високо розташовані підлокітники напружують м’язи плечей і спини. Ті, що розташовані нижче стандартного рівня – змушують сутулитися. Для продуктивної роботи кут згину рук у ліктях має становити 90°.

Укорочені підлокітники некомфортні за рахунок того, що підтримують тільки лікті, і руки наполовину звисають. Щоб унеможливити незручності, краще вибрати модель із регулюваннями за висотою, довжиною і відстанню між підлокітниками.

Підголівник. Вкрай зручна подушка-накладка, що підтримує голову, м’язи шиї і повторює анатомію шийного відділу. Часто підголівник оснащений регулюванням висоти і кута нахилу. Більш дорогі офісні стільці оснащуються підголівниками з синхромеханiзмом, що повторює рухи користувача.

Опора. У більшості комп’ютерних моделей в основі – поворотна опорна нога і п’ятипроменева хрестовина на роликах. На них припадає основне навантаження. Щоб крісло служило довго, слід вибрати основу з посиленого металу, що витримує вагу користувача до 150 кг. Пластикова основа розрахована на вагу до 80 кг і не настільки довговічна, як сталева. Перевірте маневреність коліщаток. Простежте, щоб матеріал відповідав якості підлогового покриття. Прогумовані – для твердих покриттів, пластикові – для м’яких.

Регулювання крісла допомагають змінювати положення тіла, відпочивати під час роботи, а також налаштовувати виріб під власну фізіологію. І на закінчення нагадаємо, що якісним офісне крісло або стілець може називатися тільки тоді, коли кожна лінія чітко вивірена, ергономіка прорахована, а перебувати у ньому справді зручно!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *