КИЇВ. 12 березня. УНН. Розпочала свою роботу експозиція Всеукраїнського арт-проєкту СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ. МАНІФЕСТ 2020. Це спільний проект Всесвітнього фонду природи WWF-Україна та Київської муніципальної галереї мистецтв ЛАВРА, повідомляє УНН.
Автори заявляють, що проєкт є закликом арт-спільноти України до державних діячів, бізнесменів та кожного з нас про необхідність сміливих дій заради життя в гармонії зі світом вже у 2020 році.
До проєкту доєднались понад 300 професійних митців з усієї України, які працюють у різних жанрах мистецтва contemporary — живопис, графіка, скульптура, фотографія, інсталяція. Найкращі роботи художників стали основою грандіозної виставки-маніфесту. Обирало роботи досвідчене журі: Тетяна Міронова — директорка Київської міської галереї мистецтв ЛАВРА; Олена Тарасова-Красієва — директорка Всесвітнього фонду природи WWF Україна; Віктор Сидоренко — директор Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України; Пилип Власов — головний редактор журналу Vogue UA.
Імена переможців конкурсу були оголошені організаторами на відкритті проекту. Відзнаки Mironova Foundation отримали Микита Зігура за скульптуру “Медуза LPDE” та Уляна Балан з серією робіт з черепів тварин. Всесвітній фонд природи WWF Україна визначив найкращою роботою живописне полотно Ольги Брезюк “Меланхолія”. Марія Прошковська та Андрій Лобов за проект “Ark” отримали нагороду від Vogue UA. Нйкращими на думку представників Київського метрополітену стали велетенські фотороботи Дениса Копилова із серії “Чорнобиль міфотворчий”.
Проєкт з’явився саме зараз не випадково. 2020 рік унікальний для визначення глобального “Нового курсу для природи і людей” (New Deal For Nature and People). Адже такої кількості наукових даних про стан планети, такого масштабу зустрічей на рівні ООН та глобальних лідерів, що здатні змінити парадигму сліпого споживання, ще не було. Процес розпочався 21 січня у Швейцарії з Всесвітнього економічного форуму, тема якого — Партнери заради згуртованого та сталого світу, а також з перегляду Цілей сталого розвитку ООН на наступне десятиліття.
“Рішення та угоди, що будуть прийняті цього року на глобальному рівні торкнуться України. Нам важливо бути не просто готовими до трансформацій на користь сталого життя, але й стати їх лідерами. Без сміливих дій та пріоритетної інтеграції екологічних факторів у кожну галузь економіки, бізнес-практику та індивідуальне життя, ми погоджуємось на значні соціальні та економічні ризики вже у наступні десятиліття”, — підкреслює Олена Тарасова-Красієва, директорка Всесвітнього фонду природи WWF Україна.
Експозиція концептуальної виставки “СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ. МАНІФЕСТ 2020” діятиме протягом місяця, до 5 квітня включно, з 12:00 до 18:00. Крім того, 16 фото репродукцій робіт учасників можна щодня побачити у холі станції метро “Театральна”.
“Ми прагнемо, щоб проєкт став кроком у розвитку взаємин між мистецтвом, людиною і навколишнім середовищем. І запрошуємо підтримати розмову, яку постійно відкладаємо на потім… Про те, щоб розпочати зміни з себе, почати діяти та жити як частина великого організму планети”, — ділиться Тетяна Міронова, директорка Київської міської Галереї мистецтв ЛАВРА.
Також в рамках виставки-маніфесту можна буде ознайомитись з “Огляд стану довкілля та ризиків для людей і бізнесу. Україна.2020”, що був підготовлений Всесвітнім фондом природи WWF-Україна.
Источник: www.unn.com.ua