КИЇВ. 7 лютого. УНН. В італійському парламенті відбудеться презентація доументального фільму про загибель журналіста Андреа Роккеллі та “справу Віталія Марківа”. Про це повідомляє УНН із посиланням на допис Голову Християнського товариства українців в Італії Олеся Городецького на своїй сторінці у Facebook.
“14 лютого 2020 року, 14.30, в пресовій залі Нижньої Палати італійського парламенту (Camera dei Deputati), за адресою via della Missione 4, Roma, відбудеться презентація для представників преси документального фільму про обставини загибелі Андреа Роккеллі та Андрія Миронова 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська, а також про “справу Марківа” — “The Wrong Place”, – йдеться у повідомленні.
Городецький зазначив, що фільм створюють троє італійських та один український журналісти.
“На презентації виступлять: Крістіано Тіназзі- режисер фільму, Антоніо Станго, Президент FIDU (Італійська Федерація з прав людини) Сілва Манзі, представник керівництва Італійських Радикалів, депутат Рікардо Магі”, — йдеться у повідомленні.
Додається, що організатором заходу виступила італійська партія — Італійські Радикали (Radicali italiani).
Городецький додав, що цього ж дня, о 18.00 відбудеться друга презентація фільму для широкої громадськості в римському центральному офісі Італійських Радикалів.
Нагадаємо, італійський суд засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років ув’язнення. Пізніше суд присяжних в італійському місті Павія опублікував мотиваційну частину вироку Марківа.
До вироку нацгвардієць Віталій Марків з подвійним громадянством України та Італії кілька років перебував під вартою у в’язниці в Італії за звинуваченням у загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокелле на Донбасі. Так 30 червня 2017 року італійські правоохоронці заарештували його в аеропорту Болоньї, коли він з дружиною приїхав у відпустку до своєї матері — вона живе в області Марке.
Україна заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера Андреа Роккеллі і його російського перекладача Андрія Миронова, загиблих 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська, окупованого тоді проросійськими силами.
Источник: www.unn.com.ua