В Іспанії відкрився незвичайний музей цензурованого мистецтва

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Розіп’ятий клоун Рональд Макдональд, молитовні килимки, прикрашені стилетами, і ескізи колишніх в’язнів Гуантанамо займають почесне місце в новому музеї в Іспанії, присвяченому мистецтву, яке раніше цензурувалося, пише УНН з посилання на AFP.

Деталі

У приватному музеї, що відкрився для публіки в Барселоні в четвер, представлено 42 твори з усього світу, які зазнали засудження, нападок або вилучення з експозицій.

Роботи таких художників, як іспанський майстер Франсіско де Гойя, культурна ікона США Енді Воргол та китайський художник та активіст Ай Вейвей, розташовано на двох поверхах.

Об’єкти є частиною колекції із 200 таких робіт, що належить Тачо Бенету, каталонському бізнесменові.

Хоча вони розсувають кордони і часто викликають суперечки, Бенет сказав, що цього недостатньо для музею, розташованого в центрі каталонської столиці, одного з найвідвідуваніших міст світу.

“Ми не збираємо і не показуємо скандальних чи суперечливих робіт у музеї. Ми показуємо в музеї роботи, які зазнали цензури, нападок, наруги, заборон”, – сказав він агентству AFP.

“Роботи, які мають історію, без цієї історії їх тут не було б”, – додав він.

Багато робіт присвячені релігії, наприклад, робота фінського художника Яні Лейнонена “МакІсус” зі скульптурою Рональда Макдональда, розп’ятою на дерев’яному хресті, яка була вилучена з музею в Ізраїлі.

У музеї також представлена фотографія розп’яття, зануреного в сечу, нью-йоркського художника Андреса Серрано, яка зазнала вандалізму під час виставки у Франції та викликала обурення, коли вперше була показана у Сполучених Штатах у 1989 році.

Ще однією яскравою подією є робота франко-алжирської художниці Зуліхи Буабделли, яка складається з 30 мусульманських молитовних килимків, кожен з яких прикрашений парою розшитих блискітками стилетів, знята з виставки у Франції в 2015 році після скарг з боку мусульманської групи.

У музеї також представлені картини та ескізи колишніх в’язнів військово-морської бази США в затоці Гуантанамо на Кубі, включно зі статуєю Свободи, зануреною у воду, на якій видно лише руку, яка тримає факел, і верхню частину корони.

Бенет сказав, що об’єднання такої кількості суперечливих робіт призвело до того, що рівень толерантності відвідувачів підвищився, а рівень скандальності знизився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покемон співпрацює з музеем Ван Гога

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *