Звернутися з питань розміщення реклами
Відсутність Громадської ради при АРМА вигідна очільниці агентства Думі – експерт
Громадська рада при АРМА склала повноваження через систематичні порушення керівництвом агентства. Експерт стверджує, що відсутність контролю вигідна очільниці АРМА Олені Думі.
Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума за весь час своєї роботи демонструвала небажання бути підконтрольною громадськості, і тепер, коли громадська рада при АРМА не працює вже майже три місяці, у неї є простір для зловживань. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив колишній голова громадської ради при АРМА Ігор Чобітько.
Деталі
Майже три місяці тому всі члени громадської ради при АРМА прийняли рішення про складання повноважень через систематичні порушення керівництвом АРМА вимог закону щодо залучення громадськості до своєї діяльності. Члени ради заявили, що їхні звернення регулярно ігнорувалися, а доступ до обговорення нормативно-правових актів був заблокований. Це позбавило громадськість можливості здійснювати реальний контроль над управлінням арештованим майном.
“За весь час спілкування з головою АРМА ми бачили її небажання бути підконтрольною громадськості. Тому всі наші запити ігнорувалися, або надавалися відповіді, які не по суті запитів”, – зазначив Чобітько.
За його словами, Олена Дума систематично ігнорувала звернення про оголошення конкурсів на дообрання членів ради, чим фактично паралізувала її роботу.
Вона повинна була виконувати постанову Кабінету міністрів, оголошувати конкурс та дообирати нового члена замість того, повноваження якого припинено, але вона цього не робила. І є на сайті АРМА протоколи засідань громадської ради, де ми зверталися до голови Національного агентства з цього питання, щоб вони оголошували конкурс і дообрали необхідну кількість, встановлену згідно закону – 9 членів громадської ради. Я вважаю, що ця бездіяльність у неї, як то сказати, системна. Тому що протягом всього періоду часу, як вона приступила до виконання своїх посадових обов’язків, вона не здійснила жодного дообрання жодного члену громадської ради
– вказав експерт.
На думку Чобітька, відсутність контролю з боку громадськості дозволяє агентству вчиняти дії, які можуть не відповідати приписам закону.
“Це їй іде на користь, тому що фактично вона позбавила громадськість контролю, адже саме через громадську раду, згідно закону про АРМА здійснюється громадський контроль за національним агентством – за його діяльністю, в тому числі використанням бюджетних коштів, дообранням на вакантні посади державних службовців і управлінням арештованими активами. Тому все це їй іде на користь, щоб громадськість не знала, що відбувається. А ми бачимо, що останнім часом багато лунає викликів до цієї установи щодо незаконності дій, в тому числі, останні публікацій і по “Гуліверу”, і по кримінальним провадженням стосовно інвалідності. Діяльність громадської ради заважає голові агентства вчиняти дії, які не відповідають фактично приписам закону про АРМА”, – додав він.
Додамо
У Transparency International Ukraine з нагоди 9 річниці створення АРМА заявили, що наразі цей орган потребує суттєвого реформування і практично зовсім не відповідає європейським стандартам, за якими створювалося. Антикорупційні активісти вказали, що досить часто спостерігається “суперечлива комунікація з боку АРМА чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів”.
У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про “суперечливу комунікацію” з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої “досягнення” у розробленні законопроєктів.
Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти наголошували, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов’язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами. Варто зауважити, що Олена Дума у своїх публічних виступах неодноразово підкреслювала серед “досягнень” своєї роботи передачу в АРМА активів олігархів Дмитра Фірташа, Михайла Фрідмана і російського олігарха Олега Дерипаски.
Источник: www.unn.com.ua