Свавілля та тиск: методи, якими партія Гройсмана продовжує чіплятися за владу на Вінниччині

Свавілля та тиск: методи, якими партія Гройсмана продовжує чіплятися за владу на Вінниччині

Партія Гройсмана намагається повернути свої позиції на тлі падіння рейтингів і внутрішніх конфліктів, стикаючись з опозицією з боку членів громади, які ставлять на перше місце громадські інтереси.

Українська політична сцена завжди була відома своїми перипетіями та внутрішніми суперечностями. Навіть, попри війну, для українських політиків на першому місці рейтинги та кількість згадувань в медіа. Але, як свідчать останні соціологічні дослідження, звичний інструментарій призводить до протилежного ефекту – політичні рейтинги невпинно знижуються.

Не є винятком і ситуація на Вінниччині, де партія “Українська стратегія Гройсмана”, яка отримала більшість в обласній раді та декількох територіальних громадах, намагається повернути свій вплив, але стикається з труднощами. Партія Гройсмана втрачає свої позиції як на загальноукраїнському рівні, так і у своєму базовому регіоні, пише УНН.

Однією з основних причин цього експерти називають дивну позицію лідера партії – колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Після початку війни він зник з публічного поля і, як вказують його однопартійці, навіть виїхав за кордон. Повернувшись, Гройсман з великим здивуванням виявив, що його рейтинг впав, і йому доведеться знову заробляти довіру виборців. Чутки про його відсутність на території України посилилися, коли партійні заяви, які робились від його імені, не мали бажаного ефекту через відсутність самого Гройсмана.

Володимир Гройсман вирішив повернути вплив партії, посиливши партійні кадри на Вінниччині. Для цього він намагався залучити депутатів місцевих рад різних рівнів та голів територіальних громад, які були обрані від інших політичних сил. Проте, цей метод не дав очікуваних результатів, і “Українська стратегія Гройсмана” перейшла до жорсткіших заходів.

Одним з прикладів таких заходів є ситуація в Тростянці. В штабі Гройсмана призначили депутата облради Ігора Хміля від партії “Українська стратегія Гройсмана” відповідальним за Тростянецьку ОТГ. Хміль відзначився тим, що став єдиним депутатом у Вінницькій обласній раді, який не проголосував за розірвання стосунків між вінницькими громадами та УПЦ МП. Партія Гройсмана не відреагувала на його вчинок, але поставила умову вирішити питання в Тростянці на користь партії під загрозою виключення зі своїх лав.

Але бізнес-інтерес взяли верх над партійною дисципліною, і в першу чергу Ігор Хміль спробував звільнити директора Тростянецької лікарні Тимофія Лозинського та поставити на його місце свою куму. Проте, громада та голова ОТГ Людмила Червонецька виступили проти цього рішення. Після цього, Хміль почав маніпулювати місцевими депутатами та протидіяти голові ОТГ. Жителі Тростянецької ОТГ стверджують, що за цими діями стоять інтереси фармкомпанії “Фарма-Віта”, власницею якої є Таїсія Мазур, дружина колеги Хміля Геннадія Мазура. Ця компанія намагалась постачати ліки до лікарні за “спеціальними” цінами.

З березня 2023 року Хміль від імені Гройсмана намагається отримати контроль над Тростянецькою ОТГ, навіть жертвуючи п’ятьма депутатами від “Української стратегії Гройсмана”, яких намагаються позбавити мандатів та завести на їх місце більш зручні фігури, але громада та здоровий глузд поки що перемагають політичні амбіції та бізнес-інтереси ділків від політики.

Ми вже писали про ситуацію в Бершаді, яка також свідчить про внутрішні конфлікти у партії “Українська стратегія Гройсмана”. Тут команда експрем’єра залишила міського голову Віталія Драгана, який був обраний саме від партії Гройсмана, фактично наодинці з політичними опонентами. Це сталося після того, як він відстоював інтереси громади і наважився критикувати не тільки політичних опонентів, але й своїх окремих однопартійців.

Образа та дискредитація міського голови стала методом боротьби за владу.

Незважаючи на ці конфлікти, більшість членів партії Гройсмана не підтримує таке беззаконня та самовільність керівництва партії. Проте, вони занадто бояться висловити свою думку відкрито.  Партійні конференції, на яких приймаються рішення, проводяться без аргументації та обговорення. Це призводить до розколу у партії та викликає занепокоєння серед у її членів. Депутати, яких намагаються позбутися через власну позицію, зазвичай є авторитетними в громадах людьми, які й забезпечили партії Гройсмана високий результат на виборах у 2020 році. І тому в партійних кулуарах ще активніше говорять про необхідність ребрендінгу партії та зміну її керівництва.

Боротьба за владу та вплив у політичному середовищі Вінниччини продовжується. Партія “Українська стратегія Гройсмана” намагається повернути свої позиції, але зустрічає опір як з боку внутрішніх конфліктів, так і з боку інших політичних сил. Доклалася до цього й центральна влада в особі голови Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, який знаходиться в стані перманентного конфлікту з депутатським корпусом облради.

Чи зможе партія Гройсмана відновити свій вплив попри втрату людей, авторитету та чисельні скандали – це питання, на яке відповість час. Але одне залишається незмінним: в умовах широкомасштабної агресії росії українські політики повинні приділити більше уваги потребам своїх виборців, а не власним амбіціям та інтересам. Тільки так вони зможуть повернути довіру громадян та сприяти розвитку України.  

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *