Рада схвалила міжнародне співробітництво громад: що передбачається

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Рада схвалила міжнародне співробітництво громад: що передбачається

Верховна Рада ухвалила законопроект, який удосконалює участь органів місцевого самоврядування у міжтериторіальному, транскордонному та транснаціональному співробітництві, забороняє співпрацю з державою-агресором та дозволяє районним радам і військовим адміністраціям ініціювати таку співпрацю.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9450 про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування, пише УНН з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

№9450 – вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві – в цілому (256)

– написав Железняк у Telegram.

Про те, що змінилося до другого читання, розповів раніше народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін. За словами народного депутата, у проєкті є одразу декілька важливих новацій.

По-перше, змінилися зона впливу – тепер проєкт охопить ще більші терени.

По-друге, таке співробітництво буде поділятися на міжтериторіальне, транскордонне, транснаціональне.

Також новації передбачають встановлення заборони на міжтериторіальне співробітництво з державою-агресором.

Субʼєктами співробітництва тепер стануть, окрім всіх інших, районні ради. Вони матимуть змогу ініціювати співробітництво, заводити проєкти в субрегіони тощо. А начальники військових адміністрацій зможуть ініціювати співробітництво, якщо такій військовій адміністрації передані самоврядні повноваження парламентом.

“Законопроект 9450 – це про системну реалізацію спільних проектів на кошти фондів ЄС, зокрема, він передбачає чіткий алгоритм дій для громад/районів/областей по роботі з міжнародними партнерами від пошуку міжнародного партнера для реалізації спільного проекту до підписання угоди і реалізації проекту”, – зазначав Безгін.

У оновленому проєкті також, за його даними, детально розписаний алгоритм погодження проєкту договору про співробітництво Міністерством інфраструктури, в тому числі чіткі дедлайни, обмеження щодо свавільного не погодження проєктів тощо.

Нагляд за рішеннями та новий механізм призначення керівництва: до розгляду у ВР готують законопроєкт про місцеві адміністрації26 березня 2024, 14:47 • 23673 перегляди

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *