Попри рішення Мінкульту: у КМДА не підтримують ідею про демонтаж колишньої Арки дружби народів

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Попри рішення Мінкульту: у КМДА не підтримують ідею про демонтаж колишньої Арки дружби народів

КМДА не погоджується з рішенням Міністерства культури демонтувати Арку Свободи (колишню Арку Дружби народів) у Києві, попереджаючи, що це може бути небезпечно і дорого, оскільки арка відіграє важливу роль у запобіганні зсувам, і виступає за проведення громадських обговорень для визначення подальшої долі пам’ятки.

У КМДА не згодні з позицією Мінкульту щодо демонтажу Арки свободи (більш відомої, як Арка дружби народів – ред.), адже це може бути небезпечно. Про це заявила у коментарі Суспільному заявила директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передає УНН.

Деталі 

Вона пояснила, що Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу. Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав у Мінкульт.

За словами Соловйової, КМДА і її департамент не погоджуються рішенням Мінкульту щодо знесення монумента.

Знаєте, арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність

– пояснила директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА. 

Окрім того, вона попередила, що це реалізація такого рішення небезпечна з огляду на особливість рельєфу місця розташування Арки. За її словами, частини цієї пам’ятки утворюють підпірну стіну, щоб там не було зсуву.

Тому демонтаж об’єкта — дуже важкий, дорогий і небезпечний.

Не розбазарювати ресурси, а сконцентруватися на ЗСУ: історик про пропозицію демонтажу Арки дружби народів2 квітня 2024, 11:15 • 79662 перегляди

Доповнення

Соловйова впевнена, що варто провести публічні обговорення, оскільки переосмислення ідеї та долю пам’ятки мають визначати кияни.

Окрім того, вона зауважила, що є чутки про плани збудувати на місці арки меморіал загиблим героям, але поки що відповідної документації щодо планів на цю територію немає.

Контекст

В Українському інституті національної пам’яті пояснили, що експертна комісія лише ухвалила рішення щодо потреби демонтажу Арки дружби народів. Реалізація цього рішення та врахування порад експертної комісії УІНП залежить від міської влади та Міністерства культури й інформаційної політики. 

У Департаменті культури КМДА заявляли раніше, що під час повномасштабної війни  витрачання значних коштів з міського бюджету на проведення робіт з демонтажу арки “Свободи українського народу” (Арка дружби народів) не є найнагальнішим питанням. 

Нагадаємо

Міністерство культури та інформаційної політики України вирішило, що Арка “Свободи українського народу” (Арка дружби народів) у Києві більше не є пам’яткою, тож монумент може бути демонтованим. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *