Перейменування Броварів: іспит з демократії для Верховної Ради

Перейменування Броварів: іспит з демократії для Верховної Ради

Жителі Броварів використовують усі законні та демократичні засоби, щоб донести свою позицію проти перейменування свого міста, оскільки вони не підтримують ініціативу деяких народних депутатів щодо зміни його назви.

Електронна петиція на сайті Броварської міської ради, рішення сесії міськради з подальшим зверненням до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука – жителі Броварів використовують усі законні та демократичні способи аби донести свою позицію, що вони не підтримують ініціативу деяких народних депутатів щодо перейменування свого міста на Броварі. І тепер ключове питання – чи дослухаються народні обранці до думки громади та врахують її, пише УНН.

Боротьбу за збереження назви свого міста жителів Броварів розпочали ще у грудні минулого року, коли на сайті міської ради була зареєстрована відповідна петиція, яка швидко набрала необхідну кількість голосів.

Після цього виконком міськради звернувся до профільного комітету ВР щодо недоцільності зміни назви Броварів. Однак, ініціатори перейменування не взяли це до уваги і відповідна постанова була зареєстрована.

Наразі невідомо, коли відбудеться її розгляд, але люди продовжують шукати законні способи донести свою позицію і бути почутими.

Проти перейменування не лише абсолютна більшість простих жителів міста, але й такі  відомі броварці як багаторазовий чемпіон Європи та світу з плавання Олег Лісогор, майбутня учасниця Олімпійських ігор в Парижі, борчиня Аліна Грушина (Акобія), ексчемпіон світу з боксу серед професіоналів Юрій Нужненко.

І міський голова Ігор Сапожко, і депутати Броварської міськради повністю солідарні зі своїми виборцями, а тому на позачерговій сесії майже одноголосно ухвалили рішення ще раз звернутися до Верховної Ради щодо недоцільності перейменування.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й прийняти відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – прокоментував УНН підсумки сесії Ігор Сапожко.

Мер додав, що це не просто якесь емоційне рішення, воно грунтується на висновках поважних наукових установ, що необхідно зберегти нинішню назву міста.

“Ми досить професійно підійшли до даного питання. У нас є висновок Інституту історії України Національної академії наук України про те, що місто Бровари історично так і називається. Є висновки Інституту козацтва НАН, Інституту української мови НАН, в яких зазначено, що місто має називатися  Бровари”, – зазначив міський голова.

Звернення депутатів вже направлене голові ВР Руслану Стефанчуку.

“Враховуючи рішення органу місцевого самоврядування, просимо не виносити на розгляд Верховної Ради України проєкт постанови про перейменування міста Бровари Броварського району Київської області на місто Броварі”, – йдеться у тексті документу.

Перейменування Броварів: хто з депутатів Броварської міськради всупереч волі громади виступає за перейменування міста (відео)12 липня 2024, 05:39 • 25145 переглядiв

Про те, що процедура будь-якого перейменування має бути демократичною, з урахуванням позиції громади, говорять в Асоціації міст України. Там зазначають, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Такої ж думки дотримуються і експерти, з якими поспілкувався УНН. Зокрема, політолог Ігор Рейтерович наголошує, що у випадку з перейменуванням Броварів мова не йде про декомунізацію, тому з громадою треба радитися.

“Якщо перейменування відбувається в рамках Закону про декомунізацію і назву міста треба змінити, оскільки вона суперечить цьому закону, то це одне. Але наскільки я розумію, то це не про ситуацію з Броварами. Тому, звичайно, в першу чергу, потрібно враховувати думку місцевої громади, яка має повне право на перейменування топонімів: вулиць і, власне, назви свого міста. І депутати (Верховної Ради – ред.) це повинні врахувати, – зазначив Рейтрович.

Політолог Руслан Бортник, у свою чергу, додає, що деякі політики намагаються піаритися на перейменуваннях, і громади мають рішуче цьому запобігати.

“Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – вважає Бортник.

Власне, тепер все в руках авторів постанови та Верховної Ради – від того, чи дослухаються вони до думки людей і залежатиме, чи складуть вони іспит з демократії. 

Сумнівні політичні бали: як одна партія намагається позбавити голосу жителів Броварів5 липня 2024, 10:59 • 325870 переглядiв

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *