Новий президент США зможе заблокувати виділення допомоги Україні, але є нюанс – експерт

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Новий президент США зможе заблокувати виділення допомоги Україні, але є нюанс – експерт

Палата представників Конгресу США схвалила пакет допомоги Україні на суму $61 млрд, у тому числі $49,9 млрд на оборону, але новий президент США може заблокувати ці кошти, хоча Конгрес має право подолати президентське вето.

Експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв прокоментував УНН долю закону про допомогу Україні у разі появи нового президента після виборів у США. Експерт зазначив, що інший президент США зможе заблокувати виділення коштів Україні. Проте Конгрес має можливість ветувати вето президента.

Контекст

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про допомогу Україні. Загальний обсяг допомоги – майже 61 млрд доларів:

  • 49,9 млрд – оборонні видатки
  • 7,8 млрд – потенційна бюджетна підтримка
  • 1,57 млрд – економічна допомога
  • 400 млн – кошти на захист кордонів та гуманітарне розмінування.

Окрім того, законопроєкт зобов’язує президента США негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Проте, президент має право відмовитися, якщо це суперечить національній безпеці США.

Що каже експерт

Олександр Краєв розповів журналісту УНН, що з пакетами підтримки така історія, що вони надаються на рік, але в межах року кожні 2-3 тижні, максимум місяць, “нарізаються” на транші.

“Тобто умовно, це не одна велика купа грошей, яку просто виділили й ось вона є, і з неї по трохи щось виціджують. На кожен період, приблизно місяць, виділяється один транш, і у співпраці з українським Міністерством оборони Пентагон визначає, що саме буде в цьому транші, що більше необхідно зараз Україні, це може бути наголос на ППО, або на танках, або на артилерії тощо. Тобто це кожного разу абсолютно різний підхід”, – пояснив Краєв.

За його словами, зараз Пентагон каже, що після того, як буде підписаний цей пакет допомоги, перший транш вони зможуть доставити з їх європейських запасів протягом 2-3 днів. Тобто, з його слів, насправді строки дуже й дуже великі.

Ризики зміни президента у США

Експерт зазначив, що Джо Байден підпише законопроєкт про допомогу Україні відразу після голосування в Сенаті. Сенат його має ухвалити у вівторок, 23 квітня.

Краєв також прокоментував, чи зможе новий президент США заблокувати виділення передбачених законом про допомогу Україні коштів.

Щодо того, чи зможе інший президент заблокувати виділення цих коштів? Зможе, але Конгрес має можливість ветувати вето президента, і тому, у найбільш крайньому випадку, навіть президентську заборону на поставки можна обійти, і, в принципі, для цього є легальні абсолютно причини й для цього є інструмент в Конгресу в обох палат

– сказав Краєв.

Він зауважив, що республіканців більшість лише у Палаті представників, в Сенаті більшість демократів, і саме Сенат може в односторонньому порядку ветувати рішення іншого президента, наприклад Дональда Трампа, який є головним конкурентом Байдену на майбутніх виборах, у разі перемоги.

“Тим паче, будуть вибори в Конгрес, і це змінить розстановку сил”, – додав Краєв.

Окрім того, експерт зауважив, що збої та затягування в Сенаті є неможливими.

“Сенат є більш дисциплінованим серед двох палат. Сенат вже на рівні Чака Шумера (лідера демократів) і Макконнелла (лідера республіканців) погодив цей пакет, тому справа у формальному голосуванні. Плюс набрати більшість у Сенаті, де більшість демократи, не складе проблеми, навіть якщо республіканці будуть не готові за це голосувати”, – пояснив Краєв.

ЄС візьме на себе естафету підтримки України після рішення про допомогу США – Bloomberg22 квітня 2024, 08:55 • 12593 перегляди

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *