Шукаєш правду?
Долучайся до нашого Telegram-каналу!
Нові сюрпризи на руїнах Помпеїв: в центрі стародавнього міста виявили рідкісну блакитну кімнату
У давньоримському місті Помпеї археологи виявили рідкісну ритуальну кімнату, пофарбовану в синій колір. На її стінах фрески, що зображують жіночі фігури та символізують грецьких богинь пір року.
Археологи виявили пофарбовану в блакитний колір релігійну ритуальну кімнату в центрі, похованого у 79 році нашої ери під багатометровим шаром попелу, римського міста Помпеї в Італії.
Про це пише УНН із посиланням на Il Messaggero.
В Італії, під час розкопок у давньоримському місті Помпеї виявили кімнату, що вкрита яскравими блакитними відтінками. У цій кімнаті, як вказується, стіни утворюють тло для хореографії жіночих фігур, оповитих аурою міфу.
Довідка
Ось що розповідають археологи: знайдений дослідниками простір з блакитними стінами в Помпеях, – це місце для ритуальних церемоній та зберігання священних предметів.
За словами дослідників, синій колір рідко зустрічається на фресках Помпеї; його використовували лише для дуже декоративних приміщень. Це говорить про те, що експонований простір мав велике значення.
Деталі
Сакрарій розташований у південній частині великого domus, в якому виявлено кілька приміщень, декорованих у стилях II і III. Цей комплекс включає термальний квартал, розкопки якого ще тривають, і велику залу з видом на центральне подвір’я.
Фігури, виявлені в блакитній кімнаті, фланкують ніші в центрі і зображують в бічних нішах чотири пори року. На центральній стіні – алегорії сільського господарства і скотарства, на що вказують атрибути плуга і короткої палиці, яку використовували пастухи і мисливці
– розповідають дослідники.
На пофарбованих синім кольором стінах зображені жіночі фігури, що тримають різні предмети. Згідно з оголошенням, вони повинні символізувати так званих Хорен, богинь пір року в грецькій міфології.
Дослідники пояснюють, що сакрарій не був простором для виключно релігійного використання; перед виверженням Везувію приміщення було перетворено на склад амфор.
Доповнення
Археологи продовжують натрапляти на вражаючі знахідки в римському місті біля підніжжя Везувію. У 79 році попіл, бруд і лава накрили стародавнє місто після кількох вивержень вулкану.
Помпеї були заново відкриті у 18 столітті. Збережені залишки дають неперевершене уявлення про життя того часу.
Нагадаємо
Археологи виявили рідкісні та детальні фрески із зображенням грецької міфології та римської культури в бенкетній залі в стародавньому місті Помпеї. Знахідки відкривають захоплююче вікно в життя понад 2 000 років тому.
Источник: www.unn.com.ua