Наразі 37,3 тис. українців внесені до реєстру зниклих безвісти – МВС

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Наразі 37,3 тис. українців внесені до реєстру зниклих безвісти – МВС

Станом на 18 квітня 2024 року в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин в Україні, міститься інформація про 37 301 зниклу особу.

Станом на середину квітня 37 301 українець внесений до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Про це УНН повідомляє з посиланням на відповідь отриману на запит від Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Деталі

Станом на 18 квітня 2024 року в Реєстрі містяться відомості стосовно 37 301 особу, які зникли безвісти за особливих обставин

– повідомили у секретаріаті.

Зазначається, що відносно 2014 осіб, які були внесені до Реєстру статус зниклого безвісти припинено.

Доповнення

З 1 травня 2023 року дані про зниклих безвісти вносяться в Єдиний реєстр зниклих безвісти. Реєстр розроблено Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.

Реєстр міститиме зібрані та централізовані дані щодо осіб, яких вважають зниклими безвісти. Зокрема буде інформація про ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

У жовтні минулого року близько 28 тис. жителів України було внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нещодавно Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початку російського вторгнення в Україну в 2014 році росія незаконно утримує українських цивільних осіб без доказів протягом 10 років і не надає жодної інформації про них, порушуючи міжнародне гуманітарне право та Женевську конвенцію.

За словами Лубінця, росія не відпускає незаконно утримуваних українських цивільних осіб, оскільки вони можуть стати свідками її звірств на окупованих територіях.

Також Омбудсмен зазначав, що Україна працює над тим, щоб мати державу-покровителя для ведення переговорів про звільнення цивільних в’язнів, незаконно утримуваних росією, що дозволило б дипломатам цієї країни мати фізичний доступ до затриманих українців і забезпечувати їхні права.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *