Косметичний ремонт без помилок

Косметичний ремонт без помилок
Косметичний ремонт без помилок

Придумувати і втілювати інтер’єри – робота багатошарова, складна, гідна окремої професії. На жаль – через низку об’єктивних причин – багато українців змушені робити дизайни квартир самостійно. І вчитися на власних помилках.

Фахівці зі студії дизайну інтер’єру NewDesign зібрали список прикрих ситуацій, у які легко потрапити під час розробки дизайну самостійно.

1. Однотон, та не той

Аматорські ремонти зазвичай виконують у світлих нейтральних тонах – мовляв, такі не дратують, помилки у відтінках не такі помітні, та й у відвертому несмаку не викриють. Але й оку в такому інтер’єрі буквально нема за що зачепитися: все зливається в невиразну колірну масу.

Правильно: робити акценти

Щоб інтер’єр набув свого характеру, почав жити і радувати, колірні акценти в ньому просто обов’язкові. Хоч яскраві, хоч темні, – вони мають бути!

У декораторів є спеціальна формула: приблизно 60% всіх поверхонь, включно з текстилем та аксесуарами, має займати основний колір, 30% може бути віддано другому за значенням, додатковому тону. Акцентний же колір виконає свою роль, якщо його частка близько 10%. Придивіться, у цьому інтер’єрі більшість бежевих поверхонь (підлога, штори, приліжкові тумби, ліжко). Досить акцентної стіни та пари подушок, щоб “збирати” образ.

2. Відтінок виявився іншим

Неприємно закінчити роботу і побачити побачити, що стіни або двері виявилися світлішими або темнішими – словом, зовсім не такі, як мріялося. А таке трапляється часто-густо.

Правильно: робити вифарбовування

Не купуйте фарбу одразу на весь об’єм. Навіть якщо дуже ліньки і зовсім ніколи – потрібно зробити викрас. Як саме? Купуєте пробник потрібного відтінку, щоб покрити ним досить великий (хоча б 80 на 80 см) шматок картону, фанери або стіни).

Мета – побачити, який вигляд колір матиме в масі, в даному конкретному місці. Важливо пожити з пробником кілька днів: оцінити результат при сонячному світлі і в похмуру погоду, подивитися, як відтінок проявляється під штучним світлом.

3. Мотив занадто нав’язливий

Трапляється, що малюнок оббивки так сподобався господині, що, окрім дивана і двох крісел у вітальню, вона замовила штори і кілька подушок з того самого матеріалу, а також була просто щасливою придбати дві вази з тим самим малюнком. У результаті красивий мотив перетворився на настирливий, а інтер’єр вийшов “задушливим”.

Правильно: комбінувати орнаменти

Більшість виробників подбали, щоб найкращих компаньйонів ми могли знайти на сусідніх сторінках каталогу. Постарайтеся підібрати забарвлення-компаньйон, яке підтримає головну тему кольором, відтінком або малюнком, що доповнює.

4. Підлога – гола

У наших краях ставлення до килимів складне: багато хто ще застав ті часи, коли килимами вкривали не тільки стіни та підлогу, а й навіть ліжка. Як наслідок, вважають за краще залишати підлогу неприкритою. Дизайнер так ніколи не зробить!

Правильно: укутати підлогу

Зараз килими дуже різні і мають мало спільного з тими, які всі ми згадуємо зі здриганням. А головне – навіть найкрасивіші з підлог матимуть голий, жорсткий і холодний вигляд, якщо не пом’якшити їх хоча б невеликим, але килимом.

5. Телевізор на половину стіни

Бажання мати справді великий екран – ще одна наша національна риса.

Правильно: ховати екран

Декоратори знають, що телевізор не прикрашає інтер’єр, тому намагаються його всіляко замаскувати або якось обіграти. Ховають його в нішах, обирають дзеркальні моделі, укладають екрани в красиві рами. Якщо заховати телевізор ніяк не вдається, нехай він хоча б буде співрозмірний простору, де знаходиться. Мало того, що гігантський чорний екран псує будь-яку кімнату, так його ще й дивитися незручно.

6. Не той розмір

Про помилки з вибором меблів можна написати, здається, окрему книжку. Але є серед цих помилок одна, особливо прикра. Ситуація: вибрали диван – оббивку затвердили, розміри уточнили, внесли передоплату і два місяці чекали на виготовлення. Нарешті привезли, диван привезли, а він не проходить у двері. Ні прямо, ні боком, ні по діагоналі….

Просто майте на увазі. Завантаження у вікно за допомогою крана (з подальшим встановленням рам) – дуже дорога послуга!

7. Занадто багато дрібниць

Подушечки, вази, статуетки… Хто сперечається – аксесуари потрібні інтер’єру як повітря. Але як не перейти тонку межу, за якою все це перестає бути декором і перетворюється на мотлох?

Правильно: На чільні місця мають потрапити тільки найдостойніші речі

Уникайте чергових, невиразних предметів. Залиште тільки ті, що римуються з іншими елементами декору, підкреслюють загальний настрій або самі по собі – шедеври. Важливо не дрібнити і не розмінюватися на дрібниці.

8. Тимчасові речі

Будемо реалістами. Дешевий незручний диван, куплений, щоб прийняти гостей на новосілля, бо на нормальний поки не вистачило грошей, залишиться з вами на довгі роки – навіть не сумнівайтеся!

Немає нічого більш постійного, ніж тимчасові рішення. Причому саме цей тимчасовий диван врешті-решт стане головною перешкодою на шляху до дивана вашої мрії.

9. Промах зі шторами

Часта помилка в декорі вікна – короткі фіранки. Якщо вже йдеться про штори повної довжини, вони повинні впиратися в підлогу, а не відставати від неї на п’ять сантиметрів. Карниз, зі свого боку, потрібно повісити під самою стелею, інакше стеля здаватиметься нижчою.

Занадто короткі штори мають простий і дешевий вигляд, і навіть уся кімната відразу здається меншою. Це як зі штанами: якщо вони короткі, вже нічого не допоможе, хіба що шорти з них зробити.

Правильно: купуйте тканину із запасом

Нехай краще будуть штори з напуском. Ширини це теж стосується. Навіть у зачиненому стані правильні штори мають рясніти щедрими складками, а не висіти в натяжку, ніби в магазині не вистачило тканини.

10. Відсутність плану

Навіть якщо зараз ви можете дозволити собі тільки ліжко та стіл, детальний перспективний план потрібен обов’язково.

Хоча б теоретично продумайте програму максимум: де і що стоятиме і висітиме за найсприятливішого розкладу. Інакше будинок обростатиме випадковими речами і тимчасовими рішеннями, які в якийсь момент почнуть суперечити одне одному.

І ще: накидайте послідовність ваших дій. Так, наприклад, штори і забарвлення меблів розумніше вибрати перш, ніж фарбу для стін тощо.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *