“Кіборги вистояли, не встояв бетон” – сьогодні День вшанування захисників Донецького аеропорту

"Кіборги вистояли, не встояв бетон" – сьогодні День вшанування захисників Донецького аеропорту

Сьогодні, 20 січня, усі українці вшановують живих і загиблих бійців, які у 2014-15 роках героїчно захищали аеропорт Донецька від атак проросійських сепаратистів. Основні бої за Донецький аеропорт розпочалися у вересні 2014 року, практично одразу ж після підписання так званих “мінських угод”.

Сьогодні, 20 січня, усі українці вшановують живих і загиблих бійців, які у 2014-15 роках героїчно захищали аеропорт Донецька від атак проросійських сепаратистів, пише УНН.

Основні бої за Донецький аеропорт розпочалися у вересні 2014 року, практично одразу ж після підписання так званих “мінських угод”.

Українські бійці утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски – через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців.

У грудні 2014 року внаслідок атак проросійських сепаратистів значних руйнувань зазнав старий термінал. 13 січня 2015 року остаточно впала диспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з термінала, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону.

Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. У боях за нього загинуло близько 100 українських героїв.

Кіборгами захисників аеропорту назвали самі сепаратисти, які були вражені їхньою стійкістю та мужністю.

Символом боїв за Донецький аеропорт є фраза – “Кіборги вистояли, не встояв бетон”.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *