День довкілля в Україні, День вдячності волонтерам, Міжнародний день цирку. Що ще можна відзначити 20 квітня

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

День довкілля в Україні, День вдячності волонтерам, Міжнародний день цирку. Що ще можна відзначити 20 квітня

Повномасштабне російське вторгнення змінило сенс цієї події, адже відновлення навколишнього середовища України після воєнних злочинів росіян може тривати багато років і потребуватиме значних коштів.

Сьогодні, у третю суботу квітня, любителі природи, екологи, люди, робота яких пов’язана з охороною природного середовища можуть долучитися до різноманітних заходів з нагоди Дня довкілля України, пише УНН.

Подія була започаткована у 1999 році. У мирний час основним завданням було відзначати її конкретними справами: висадженням дерев, прибиранням сміття, очищенням водойм тощо.

Повномасштабне російське вторгнення змінило сенс цієї події, адже відновлення навколишнього середовища України після воєнних злочинів росіян може тривати багато років і потребуватиме значних коштів. І мова не лише про екологічну катастрофу на Півдні Україні, яку спричинив підрив ворогом Каховської ГЕС.

Загальна сума збитків завданих українському довкіллю російською агресією вже перевищує 2,2 трильйони гривень. Понад половину цих збитків це забруднення атмосферного повітря, земельних і водних ресурсів. На даний момент в Україні понад 172 тисячі квадратних кілометри потенційно замінованих територій.

20 квітня – це День вдячності волонтерам.

Волонтерський рух виник у Франції у 1920 році, коли молодь організувала добровільне відновлення зруйнованих під час Першої світової війни  ферм.

В Україні волонтерський рух був започаткований у 90-ті роки, і справжню свою силу показав вже у перші години російської агресії.

Українські волонтери довели, що здатні об’єднувати, організовуватись та допомагати та вирішувати надскладні завдання, щоб надати допомогу тим, хто її потребує.

Тисячі епізодів, як українські волонтери допомагали евакуйовувати людей та тварин, підвозили продукти та необхідні речі і населені пункти, які під обстрілами або в окупації – вони назавжди залишаться в історії не тільки українського, але й світового волонтерського руху.

Любителі фантастики сьогодні можуть долучитися до Міжнародного дня Cli-Fi.

Climate fiction – це окремий напрямок наукової фантастики, сюжети якого засновані на змінах клімату, які можуть призвести до суттєвої зміни обличчя нашої планети і навіть її загибелі.

Літературні твори та художні фільми про глобальне потепління зробили Cli-Fi особливо популярним на межі 20-21 століть.

Ще у третю суботу квітня відзначається Міжнародний день цирку.

Подія була започаткована Всесвітньою федерацією цирків у 2010 році.

Цирк з’явився у Давньому Римі, але слугував місцем перегонів та гладіаторських боїв, що відрізняється від сьогоднішнього уявлення цирку. Сучасне циркове мистецтво започаткував англієць Філіп Астлей в кінці 18 століття. Астлей вирішив демонструвати на цирковій арені трюки на конях.

Зараз циркове мистецтво має значно ширше поняття: до нього належить ілюзіонізм, акробатика, клоунада, пантоміма тощо.

За церковним календарем сьогодні свято Похвали Пресвятій Богородиці.

За переказом, у 7-му столітті пі час облоги Константинополя патріарх Сергій взяв з Влахернського храму ризу Божої Матері обійшов з нею усе місто та занурив у Босфорську протоку. Після цього сталося диво – здійнялася буря і усі ворожі кораблі потонули.

Іменини 20 квітня святкують Марія, Олександр, Федір, Станіслав.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *