Данія лідирує у підтримці економічного відновлення України через приватні інвестиції

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Данія лідирує у підтримці економічного відновлення України через приватні інвестиції

Данія надає значну підтримку у відновленні України через комерційне фінансування, зменшення ризиків для інвесторів та сприяння приватним інвестиціям, подаючи приклад для наслідування іншим країнам.

Як Данія допомагає у відбудові України розповіли очільник українського МЗС Дмитро Кулеба й голова МЗС Данії – Ларс Локке Расмуссен в авторській колонці на bloomberg. Кулеба зазначив, що інвестиції в охоплену війною країну є великим ризиком, але, як показали данці, дружні уряди можуть зменшити ці ризики, підтримуючи свої компанії, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що Данія була лідером у забезпеченні комерційної підтримки України. Уряд Данії зробив це через Датсько-український фонд, надаючи широкий спектр інструментів комерційного фінансування та знижуючи ризики для компаній, які інвестують і торгують з українськими партнерами.

Особливо надихаючим прикладом є зусилля Данії щодо відновлення Миколаєва та його регіону на північному березі Чорного моря. Ми сподіваємося, що успіх Данії може надихнути більше країн і приватних компаній наслідувати цей приклад.

– відзначив Кулеба.

Очільник українського МЗС зазначив, що державне фінансування має вирішальне значення для забезпечення приватних інвесторів. Нині в Україні комерційну діяльність здійснюють понад 100 данських компаній, і вони налаштовані на довгострокову співпрацю.

Експортно-інвестиційний фонд Данії (EIFO) нині пропонує 100% покриття ризиків для датських експортерів під час інвестування в Україну та 100% пом’якшення ризиків протягом періоду будівництва або виробництва експортних контрактів. Водночас EIFO надає фінансування та вигідні позики для українських приватних компаній та державних установ. Зазначається, шо наразі ця ініціатива може надати позики та гарантії на суму майже 140 мільйонів євро, а також налічує понад 15 різних проектів.

Декілька інвестицій приватних данських компаній були б неможливі без ризикованого капіталу, підкріпленого датськими фінансовими установами. Вони допомагають компаніям переїжджати в Україну, а українські компанії самі займаються реконструкцією.

– йдеться у статті.

Цей проєкт створює робочі місця в Україні та Данії. Він відкриває нові шляхи для співпраці та інновацій, а також позиціонує датські компанії на майбутніх можливостях українського ринку ЄС. Це вигідно для обох сторін співпраці.

У статті відзначено, що інвестування Данія займалась в Україні й до повномасштабної війни. У 1989 році, коли почався розпад Радянського Союзу, уряд Данії заснував Інвестиційний фонд для Центральної та Східної Європи.  Фондом керував Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються (IFU), який все ще є значним прямим іноземним інвестором в Україні.

Світовий банк схвалив кредит Україні на суму $1,5 млрд на підтримку політики розвитку26 березня 2024, 21:51 • 73597 переглядiв

Завдячуючи IFU Данія мала активний інвестиційний інструмент в Україні ще до війни. Коли росія вторглася у 2022 році, IFU керувала 14 активними інвестиціями в нашій країні, що робить її одним із найбільших інвесторів в Україні серед Європейських фінансових установ розвитку.

Згідно з інформацією від міністрів, зараз Датсько-український фонд виділив приблизно 15 мільйонів євро на продовження підтримки IFU у відбудові української економіки за рахунок приватного сектора. Це фінансування вже забезпечило розширення ринку для кількох компаній в Україні та створило робочі місця, доходи від експорту та значні податкові надходження для підтримки економіки. Данія, як першовідкривач, продемонструвала приклад підтримки України на комерційних засадах.

Під час війни економіка так само важлива, як і військова допомога. Чим сильніше економічне становище України, тим більше її шансів швидше виграти війну та відновити мир. Тому одним із пріоритетів української дипломатії та українсько-данського співробітництва є заохочення приватних інвестицій та розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. Кожна нова можливість для української компанії – це крок до перемоги та самодостатності України.

– зазначається у статті.

Україна та Данія підписали угоду про співпрацю у сфері оборонних закупівель25 березня 2024, 11:40 • 23847 переглядiв

Додатково

У статті також пояснюється обумовленість й логічність подальшої відбудови України саме шляхом інвестицій. Адже у довгостроковій перспективі, Україна має бути перебудована — психологічно та інституційно — щоб стати самодостатньою державою та членом Європейського Союзу. Для цього потрібні приватні інвестиції.

Україна не хоче бути країною, яка залежить від донорів після війни, і вона має знання та ресурси, щоб стати самоокупною та розвиненою економікою. Крім того, Україна зараз є кандидатом на вступ до ЄС, зайнята впровадженням реформ і готова брати участь у переговорах про вступ до ЄС.

Свириденко: Шведський бізнес хоче інвестувати у українські високотехнологічні сектори26 березня 2024, 09:21 • 22240 переглядiв

Водночас росія має намір перешкоджати всьому цьому. Вона націлена на українські виробничі потужності та цивільну та комерційну інфраструктуру, намагаючись підірвати економічний хребет країни.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *