Археологи у Білій Церкві знайшли “вкрай рідкісний” скарб часів Гетьманщини

фотогалерея

КИЇВ. 2 листопада. УНН. Під час археологічних робіт на території давнього міста у Білій Церкві на Київщині виявили золотий скарб часів Гетьманщини з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г. Про це повідомили в Інституті археології НАН України, пише УНН.

Цитата

“Справжньою науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17-18 ст. і, скоріше за все, пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини. Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині”, – ідеться у повідомленні.

Деталі

Зазначається, що скарб часів Гетьманщини – це вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

Усі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і в майбутньому будуть експонуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Львівщині археологи знайшли стародавнє святилище

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *