Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ отримав від Сполучених Штатів Америки інформацію щодо нещодавніх зустрічей американської сторони в Москві.

Про це глава держави повідомив під час свого вечірнього звернення.
За словами Зеленського, Україна підтримувала зв’язок зі Сполученими Штатами як напередодні, так і після зазначених переговорів. Він висловив подяку американській стороні за надану інформацію та зауважив, що цінує узгодженість дій з партнерами. Президент підкреслив, що США демонструють реалістичний підхід до кроків, необхідних для припинення війни.
“Росія має закінчити свою війну, треба створити всі умови, щоб це було”, – наголосив Зеленський.
Нагадаємо, 25 серпня директор ЦРУ США Джон Реткліфф здійснив візит до Москви за дорученням президента Дональда Трампа. Метою візиту, який проходив у режимі секретності, було встановлення контактів з представниками російських спецслужб та донесення позиції Вашингтона щодо війни проти України. За даними ЗМІ, Реткліфф закликав Росію до мирної угоди, вказавши на значні втрати та мінімальні територіальні здобутки РФ. Також обговорювалася можливість гібридних провокацій Кремля проти країн Балтії.
Речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив контакти між американськими та російськими спецслужбами. Водночас Дональд Трамп назвав поїздку “напівручною” та заперечив передачу Москві конкретних ультиматумів чи погроз.
Джерело: www.24tv.ua
