Законопроєкт про мобілізацію перепишуть: у Раді анонсували компромісний варіант

Законопроєкт про мобілізацію перепишуть / Колаж 24 Каналу

Законопроєкт про мобілізацію зазнає деяких змін. Перші правки з урахуванням зауважень від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини почнуть вносили вже цього тижня.

Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Вона додала, що деякі правки в новому законопроєкті стосуватимуться ліквідації корупційних норм.

Законопроєкт перепишуть

У законопроєкт про мобілізацію в Україні планують внести зміни, враховуючи зауваження омбудсмена Дмитра Лубінця. Зараз документ не готовий для голосування в парламенті.

Ми уже розуміємо, що в оригінальному вигляді законопроєкт не буде голосуватися і прийматися,
– зазначила Євгенія Кравчук.

Заступниця голови фракції “Слуга Народу” повідомила, що оновлена версія законопроєкту про мобілізацію буде більш компромісною. Цей варіант буде розроблений Комітетом з питань безпеки та оборони.

Велика міжвідомча робоча група розпочне роботу над змінами вже цього тижня. Окрім зауважень Дмитра Лубінця, в новому законопроєкті перепишуть деякі норми задля уникнення корупційних норм. Євгенія Кравчук додала, що все має бути в зрозумілий і справедливий спосіб.

Законопроєкт про мобілізацію: що відомо

  • Кабінет міністрів України 26 грудня вніс до Верховної Ради два законопроєкти, що стосуються питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. У них, зокрема, йдеться про те, що до громадян України, які порушуватимуть закон про мобілізацію, а саме не уточнять дані, не стануть на облік та не з’являться за повісткою, можуть застосувати санкції.
  • Це означає внесення до Єдиного реєстру боржників. Після цього громадянин не зможе виконувати операції з продажу рухомого і нерухомого майна, не зможе отримати водійське посвідчення та керувати авто, отримає заборону: на виїзд за кордон, на отримання кредитів, на отримання пільг від держави, на користування коштами тощо.
  • Згодом омбудсмен Дмитро Лубінець вказав на норми, які суперечать Конституції у новому законопроєкті про мобілізацію. Він зазначив, що в умовах воєнного стану певні обмеження можуть бути, однак порушення базових прав – ні. Омбудсмен додав, що під час наради з представниками Міноборони вдалося знайти компромісне рішення.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *