У Швеції викрили російську розвідувальну операцію
10.08.2026 21:27
Служба державної безпеки Швеції (Säpo) викрила російську розвідувальну операцію, спрямовану на дискредитацію країни.
Про це повідомляє Sweden Herald, передає Укрінформ.
За даними Säpo, російська розвідка завербувала агента в іноземній дипмісії для отримання інформації щодо «процесу ухвалення рішень у центральних органах влади Швеції» та відносин королівства з іншими країнами. Операція, серед іншого, мала на меті надати російській розвідці можливість «впливати на питання, що викликають суперечки», вважає шведська спецслужба. Метою було підірвати процес прийняття рішень у Швеції та дискредитувати Швецію й ЄС.
Заступник начальника операцій Säpo Крістофер Веделін заявив, що шведська спецслужба тривалий час відстежувала та документувала російську розвідувальну операцію. Зафіксовано, зокрема, зустрічі агента з двома офіцерами розвідки російської Служби зовнішньої розвідки, під час яких він передавав інформацію своїм кураторам.
За словами Веделіна, Säpo відомі завдання, які отримував агент, і запитання, які він ставив кураторам.
Служба держбезпеки вжила низку заходів для обмеження шкоди, завданої цією шпигунською діяльністю.
«Ми запобігли операції російської розвідки. Вони не досягли успіху у своїй місії», – наголосив Веделін.
За інформацією Säpo, і агент, і два російські офіцери залишили Швецію. Оскільки всі троє мають дипломатичний імунітет, їх не можна заарештувати або переслідувати за злочин.
Як повідомляв Укрінформ, у травні минулого року у Швеції знайшли мертвим дипломата, якого до цього затримували правоохоронці за підозрою у шпигунстві.

