Президентка Словенії під підозрою у зв’язках із російською розвідкою

Президентку Словенії Наташу Пірц Мусар втягнули у політичний скандал через автомобільну аварію, в якій брала участь її давня подруга, що, як стверджується, має зв’язки з Москвою. Глава держави заперечує будь-які контакти з російською розвідкою, але парламентський комітет з питань безпеки вимагає брифінгу від національної розвідслужби через імовірні зв’язки президентки з подругою російського походження.

Президентку Словенії підозрюють у зв'язках із російськими шпигунами

Парламентський комітет запросив представників словенської розвідувальної служби SOVA на зустріч наступного тижня для отримання звіту щодо ситуації.

Депутат парламенту Словенії Жан Махніч від Словенської демократичної партії (SDS) закликав уряд припинити надавати президентці розвідувальні та безпекові звіти, посилаючись на підозри про її можливий зв’язок з російською шпигунською мережею.

«Ми категорично заперечуємо, що президентка співпрацює з російськими розвідувальними мережами», — заявив офіс Пірц Мусар.

Президентка балотувалася на посаду як незалежна кандидатка. Підвищена увага до її персони виникла після повідомлень про її давню подругу Вікторію Кріволуцкую — громадянку Словенії російського походження. Наприкінці липня Пірц Мусар було госпіталізовано з переломом ключиці після дорожньо-транспортної пригоди, під час якої Кріволуцкая також перебувала в службовому автомобілі президентки.

Президентка Словенії: «Якщо Росія перестане воювати — війна зупиниться, якщо Україна перестане боротися — настане кінець Україні»

На початку цього тижня місцеві ЗМІ повідомили, що Кріволуцкая підтримувала тісні зв’язки з Романом Єглічем — колишнім співробітником словенської розвідки, який опинився в центрі скандалу та втік до Росії в середині 1990-х років. Згодом Кріволуцкая підтвердила, що мала романтичні стосунки з Єглічем і прожила з ним у Росії кілька років. Водночас вона заявила, що не підтримує з ним жодних контактів понад 15 років.

Розсекречені США документи пролили світло на перевірку зв'язків Трампа з Росією

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *