На Рівненщині чоловік погодився сісти у в’язницю, аби не мобілізуватись

Чоловік попросив посадити його до в’язниці замість мобілізації до армії / Колаж 24 Каналу, Getty Images

В Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація. На Дубенщині, що у Рівненській області, чоловік попросив посадити його до в’язниці, аби не йти на війну.

У Рівненській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який категорично відмовився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Дубенського міськрайонного суду Рівненської області.

Чоловік готовий відбувати строк покарання

Згідно з наявною інформацією, чоловік був учасником бойових дій та уже тікав зі служби.

За даними суду, його визнали придатним до служби в армії. Цьогоріч у травні він отримав повістку, проте категорично відмовився від мобілізації.

На суді чоловік пояснив, що він не хоче служити в армії через хвору матір. Він зазначив, що готовий сісти до в’язниці, лише б його не призвали до ЗСУ.

Вирок суду / Фото “Єдиний державний реєстр судових рішень”

Він не бажає виконувати військовий обов’язок і готовий відбувати реальний термін покарання замість перебування в армії, хоч при цьому матір залишиться сама. Він є учасником бойових дій, був судимий за самовільне залишення служби, відбув іспитовий строк і з 2016 року не служив та не буде. Просить призначити мінімальне покарання,
– йдеться у матеріалах суду.

Чоловіка визнали винним за статтею 336 Кримінального Кодексу України та засудили до 3 років позбавлення волі.

Законопроєкт про мобілізацію: коротко

  • 26 грудня у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про мобілізацію і проходження військової служби. Варто наголосити, що це лише проєкт закону.
  • Народні обранці пропонують змінити призовний вік із 27 до 25 років, скасувати строкову службу, а також дозволити надсилати повістки про виклик до ТЦК і СП через електронний кабінет або на електронну пошту тощо.
  • У законі йдеться про те, що і представники Нацполіції зможуть вручати повістки. Тим часом у самій Нацполіції висловлюють невдоволення відповідною ініціативою. Зазначають, що у правоохоронців і без того достатньо роботи.
  • 28 грудня, у Нацполіції виступили проти того, аби їх працівники мали повноваження роздавати повістки військовозобов’язаним без участі військових.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *