Міноборони сертифікувало перший бронежилет для жінок-військових: в чому його особливість

Міноборони сертифікувало перший бронежилет для жінок / Колаж 24 Каналу

Нарешті військовослужбовиці отримають адекватну броню, адже в розробці враховано жіночу анатомію. У Міноборони розповіли деталі, передає 24 Канал.

У жовтні мовилося про те, що Міноборони тестує дві моделі жіночих бронежилетів. Жінки пройшли довгий шлях, перш ніж їх помітили, а їхні потреби – врахували. Вони проводили низку акцій, зокрема “Їй потрібна броня”, щоб привернути увагу чиновників до цієї проблеми.

Що відомо про перший жіночий бронежилет

Міноборони сертифікувало перший бронежилет для військовослужбовиць. Вигнута бронеплита, звужені плечі, розширений низ – такі конструктивні особливості має перший сертифікований в Україні бронежилет для жінок-військових,
– повідомили в МО.

Бронежилет розробила компанія “Українська броня”, тож це продукція національного виробника. Закуповувати його до війська буде “Державний оператор тилу”.

Оскільки тепер виріб доступний для централізованої закупівлі, МО очікує від Генштабу “потребу щодо придбання цих виробів”, відтак сформує обсяги та переліки для закупівлі.

Який вигляд має жіночий бронежилет / Фото Міністерства оборони України

Жінки мали змогу вплинути на розробку

Після першого етапу польових випробувань бронежилет допрацювали – треба було врахувати будову жіночого тіла. Тому “бронік” затвердили вже після другого етапу.

Характеристики жіночого бронежилету:

  • він вужчий у плечах і ширший у тазі;
  • має бронеплиту, вигнуту назовні;
  • важить від 10,5 кілограма залежно від розміру і комплектації;
  • у всьому іншому – не відрізняється від загальновійськового бронежилету.

Чому створення жіночого бронежилету – це важливо

“Жінки є кадровим потенціалом армії, а їх широке залучення в сектор безпеки і оборони свідчить про повагу до прав людей в армії та фокус на професійних навичках, а не гендерних ролях. Якщо армія проголошує рівність, потрібно забезпечити справедливі умови служби чоловікам і жінкам”, – говорить ветеранка Юлія Кіріллова, співзасновниця руху VETERANKA.

У жовтні в Міноборони назвали цифру у 43 тисячі військовослужбовиць. За 2 роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч. Тепер кожній із них буде простіше служити, маючи пристосовану до їхніх потреб амуніцію. У серпні Міністерство оборони затвердило зразок-еталон жіночого літнього польового костюма, а у жовтні на забезпеченні ЗСУ вперше з’явилася жіноча білизна.

Утім, все одно жінка має ламати стереотипи щодо служби в армії і показувати, що вона профі. Про це розповіла парамедикиня ССО.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *