Кремль підпалює конфлікти по всьому світу: політолог-міжнародник назвав дві цілі Росії

У Сербії тривають заворушення, на Близькому Сході продовжується операція в Секторі Гази, серйозні проблеми також є у Червоному морі, де вантажні судна постійно потрапляють під обстріли. Всі ці конфлікти й неспокій у різних куточках світу вигідні для Росії.

Так країна-агресорка хоче відвернути увагу від України. Про це 24 Каналу розповів політолог-міжнародник Руслан Осипенко, додавши, що головним для неї залишається питання ресурсів.

Які завдання хоче виконати Кремль

“Сценарій Кремля – це підпалювати конфлікти по всьому світу й створювати проблеми для Заходу. Росія хоче “розтягнути” ресурси західних країн і відвернути увагу від України”, – підкреслив Руслан Осипенко.

Відтак за нападами хуситів у Червоному морі стоїть Іран, адже всім відомо, що хусити є його проксі. Також Іран є давнім партнером Росії.

За словами політолога-міжнародника, сьогодні ці країни розбудовують трансконтинентальний торговельний маршрут. Він має пролягати від південних портів Ірану через Каспійське море, Волгу, Дон і аж до Балтики. Цей шлях буде коротшим, ніж традиційний через Суецький канал і Червоне море. Тому напади хуситів на кораблі у морі покликані дискредитувати наявний маршрут.

Довідка: Хусити захопили владу у Ємені на початку 2015 року. Їхній режим залежить від допомоги Ірану. Завдяки постачанням з цієї країни хусити мають на озброєнні потужні засоби, зокрема й далекобійні балістичні ракети. Ними 31 жовтня 2023 року вони атакували Ізраїль.

“Ці напади використовують для двох цілей. З одного боку, щоб підірвати економіку Заходу, розірвати логістичні транспортні ланцюги, перенаправити вантажі своїм маршрутом”, – зауважив Осипенко.

А друга ціль – відтягнути ресурси Заходу, бо з хуситами треба щось вирішувати, направляти туди флот, організовувати морські місії – все це великі гроші. Відтак мета Росії, щоб Захід розв’язував питання хуситів у Червоному морі, а не обговорював допомогу Україні.

Напади хуситів у Червоному морі: що відомо

  • Американський військовий корабель та ще декілька комерційних суден атакували у Червоному морі. Свою причетність до цього визнали єменські хусити. Втім, вони стверджували, що операція була спрямована проти двох ізраїльських суден. Проти першого нібито використали ракету, проти другого – дрон.
  • У листопаді єменські хусити захопили судно, яке йшло під прапором Багамських островів. Вони думали, що на борту ізраїльтяни, але жодного громадянина цієї країни не було. Судно лише перебувало у співвласності громадянина Ізраїлю. На відео видно, що захоплення відбулося з гелікоптера хуситів. З нього вивантажилися близько 10 автоматників, які змусили капітана скерувати судно до контрольованого ними порту.
  • Ймовірно, хусити причетні до нападу на танкер, який перевозив фосфорну кислоту. На його борту перебував багатонаціональний екіпаж із семи країн. Відтак у полоні 22 людини. Також повідомлялося, що на борту могли бути українці.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *