Комітет погодив остаточну редакцію правок до законопроєкту про мобілізацію: текст документа

Коротка версія новини

  • Голова Комітету опублікував остаточну версію законопроєкту про мобілізацію для голосування у парламенті.
  • Комітет ВР опрацював 31 правку до законопроєкту серед 4294 поданих, решта були відхилені й розглядатимуться окремо.
  • Законопроєкт ухвалив важливі рішення, включаючи право на електронний кабінет, покарання для ухилянтів від мобілізації та бойову підготовку.

Що пропонує Комітет ВР в остаточному законопроєкті про мобілізацію / Колаж 24 Каналу

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки й оборони ввечері 9 квітня завершив роботу над правками до законопроєкту про мобілізацію. У мережі також опублікували текст пропонованих змін.

Зокрема, текст редакції законопроєкту опублікував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він наголосив, що це остаточна версія, яку внесуть на голосування до парламенту, передає 24 Канал.

Що пропонують нардепи у законопроєкті

Комітет закінчив роботу над законопроєктом увечері 9 квітня. Вже у середу, 10 квітня, його внесли до парламенту й голосування триватиме до 11 квітня. Саме у четвер все вирішиться, адже депутати голосуватимуть за правки, які опрацював Комітет.

Варто зауважити, що до законопроєкту про мобілізацію загалом подали понад 4000 правок, а якщо точніше – 4294. Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Комітет ВР загалом опрацював 31 правку, а всі інші були відхилені. Тому народні депутати розглядатимуть кожну правку окремо.

Загалом у законопроєкті Комітет ВР ухвалив кілька важливих рішень:

  • електронний кабінет буде правом, а не обов’язком, тому його створюватимуть лише ті, хто хоче;
  • військовозобов’язані чоловіки повинні мати при собі військово-обліковий документ і пред’являти його співробітникам ТЦК та поліції;
  • тих, хто ухиляється від мобілізації, каратимуть – їх тимчасово обмежать у праві керувати транспортними засобами;
  • замість строкової служби планують запровадити базову військову підготовку;
  • обов’язкової мобілізації жінок не буде, однак жінки з медичною та фармацевтичною освітою мають ставати на військовий облік.

Остаточна редакція законопроєкту про мобілізацію, який внесуть до ВР: дивіться документ

Із законопроєкту виключили пункт про демобілізацію

Ввечері 9 квітня у ЗМІ повідомили, що із законопроєкту про мобілізацію прибрали положення про демобілізацію. Журналісти “Української правди” заявили, що з такою ініціативою виступив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Зокрема, генерал написав листа до міністра оборони Рустема Умєрова, у якому закликав виключити положення, адже воно потребує додаткового вивчення.

Водночас Сирський у зверненні наголосив, що питання демобілізації мають опрацювати й презентувати в окремому законопроєкті.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *